Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Banko kortelės vaikams

Banko kortelės vaikams

Vaikus pradėti pratinti prie pinigų reikia jau nuo pat mažens. Vieni tėvai tam duoda kišenpinigių grynaisiais pinigais, kiti atidaro banko sąskaitą ir suteikia galimybę vaikui naudotis mokėjimo kortele. Tačiau nepatariama pamokas apie pinigus pradėti būtent nuo antrojo etapo.  Reikia, kad vaikas suprastų, kas tai yra tikri pinigai, kaip jie išleidžiami ir pan. Todėl, visų pirma, vaikas turi susipažinti su tikrais pinigais, ir kai jau matote, kad jam sekasi su jais tvarkytis, galite atidaryti sąskaitą jo vardu ir leisti jam naudotis mokėjimo kortele. Į vaiko sąskaitą rekomenduojama kas mėnesį pervesti tam tikrą pinigų sumą (pavyzdžiui, 100 litų) ir įspėti vaiką, kad šie pinigai skirti būtent tam (mėnesio) laikotarpiui.

Paprastai, daugelyje bankų, mokėjimo kortelės vaikams suteikiamos nuo 7 – 8 metų amžiaus. Tačiau tam yra reikalingas tėvų sutikimas. Tai padaryti galima atvykus į artimiausią savo banko padalinį su savo nepilnamečiu vaiku. Mokėjimo kortelei tėvai pasirenka pinigų atsiskaitymo ir išgryninimo limitus. Vaikui reikia nustatyti pinigų limitą, patariama per dieną leisti 20 litų išsigryninti bankomate ir 20 litų atsiskaitymui už prekes ir paslaugas.

Tėvams neužtenka savo vaikams suteikti galimybę atsiskaitinėti „virtualiais“ pinigais, jie privalo visada mokyti vaikus protingai elgtis su pinigais. Tam reikalingos anksčiau minėtos ribos (kaip jau minėjome rekomenduojama per dieną maksimaliai leisti išsigryninti ir atsiskaityti po 20 litų). Be viso to, reikia vaiką mokyti, kad jis suprastų, kaip uždirbami pinigai.

Vaikams atsiskaityti mokėjimo kortele yra žymiai saugiau, nei grynaisiais pinigais. Atsiskaitymo kortele saugumas pasireiškia vaikui išvykus su klase į ekskursiją, vasaros stovyklos metu ir kitur, kur tenka būti be tėvų priežiūros, kadangi vaikui nereikia įduoti didelių grynųjų pinigų sumų.

Be minėtų privalumų, reikia paminėti ir mokėjimo kortelės mažamečiams trūkumus. Minusai yra tie, kad vaikas gali pamesti mokėjimo kortelę, gali kam nors pasakyti kortelės kodą, ar nešiotis jį užsirašęs žinomoje vietoje. Na, bet kuriuo atveju, Jūs būsite nustatę nedidelį dienos limitą (pavyzdžiui, 20 litų) ir nuostoliai nebus dideli. Tačiau net jei ir žinote, kad padariniai nedideli, mokykite savo vaiką saugoti tiek pačią kortelę, tiek PIN kodą, paaiškinkite, kad jo negalima niekam sakyti. Dalykai, kurių išmokysite vaiką vaikystėje, jam bus naudingi vėliau.

Pradėkite vaikus ruošti finansiniam gyvenimui jau nuo pat mažens, tegul geriau jie daro dideles klaidas su mažais pinigais, negu mažas klaidas su didelėmis sumomis.