Banko kortelės vaikams

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Banko kortelės vaikams

Vaikus pradėti pratinti prie pinigų reikia jau nuo pat mažens. Vieni tėvai tam duoda kišenpinigių grynaisiais pinigais, kiti atidaro banko sąskaitą ir suteikia galimybę vaikui naudotis mokėjimo kortele. Tačiau nepatariama pamokas apie pinigus pradėti būtent nuo antrojo etapo.  Reikia, kad vaikas suprastų, kas tai yra tikri pinigai, kaip jie išleidžiami ir pan. Todėl, visų pirma, vaikas turi susipažinti su tikrais pinigais, ir kai jau matote, kad jam sekasi su jais tvarkytis, galite atidaryti sąskaitą jo vardu ir leisti jam naudotis mokėjimo kortele. Į vaiko sąskaitą rekomenduojama kas mėnesį pervesti tam tikrą pinigų sumą (pavyzdžiui, 100 litų) ir įspėti vaiką, kad šie pinigai skirti būtent tam (mėnesio) laikotarpiui.

Paprastai, daugelyje bankų, mokėjimo kortelės vaikams suteikiamos nuo 7 – 8 metų amžiaus. Tačiau tam yra reikalingas tėvų sutikimas. Tai padaryti galima atvykus į artimiausią savo banko padalinį su savo nepilnamečiu vaiku. Mokėjimo kortelei tėvai pasirenka pinigų atsiskaitymo ir išgryninimo limitus. Vaikui reikia nustatyti pinigų limitą, patariama per dieną leisti 20 litų išsigryninti bankomate ir 20 litų atsiskaitymui už prekes ir paslaugas.

Tėvams neužtenka savo vaikams suteikti galimybę atsiskaitinėti „virtualiais“ pinigais, jie privalo visada mokyti vaikus protingai elgtis su pinigais. Tam reikalingos anksčiau minėtos ribos (kaip jau minėjome rekomenduojama per dieną maksimaliai leisti išsigryninti ir atsiskaityti po 20 litų). Be viso to, reikia vaiką mokyti, kad jis suprastų, kaip uždirbami pinigai.

Vaikams atsiskaityti mokėjimo kortele yra žymiai saugiau, nei grynaisiais pinigais. Atsiskaitymo kortele saugumas pasireiškia vaikui išvykus su klase į ekskursiją, vasaros stovyklos metu ir kitur, kur tenka būti be tėvų priežiūros, kadangi vaikui nereikia įduoti didelių grynųjų pinigų sumų.

Be minėtų privalumų, reikia paminėti ir mokėjimo kortelės mažamečiams trūkumus. Minusai yra tie, kad vaikas gali pamesti mokėjimo kortelę, gali kam nors pasakyti kortelės kodą, ar nešiotis jį užsirašęs žinomoje vietoje. Na, bet kuriuo atveju, Jūs būsite nustatę nedidelį dienos limitą (pavyzdžiui, 20 litų) ir nuostoliai nebus dideli. Tačiau net jei ir žinote, kad padariniai nedideli, mokykite savo vaiką saugoti tiek pačią kortelę, tiek PIN kodą, paaiškinkite, kad jo negalima niekam sakyti. Dalykai, kurių išmokysite vaiką vaikystėje, jam bus naudingi vėliau.

Pradėkite vaikus ruošti finansiniam gyvenimui jau nuo pat mažens, tegul geriau jie daro dideles klaidas su mažais pinigais, negu mažas klaidas su didelėmis sumomis. 


Naujiausi straipsniai

Kaip taupyti šilumą?

Kaip taupyti šilumą?

Prasidėjęs šildymo sezonas ne vienam yra didelis galvos skausmas. Daugelis norėtų už šilumą mokėti mažiau. Norint tai pasiekti reikia laikytis paprastų patarimų, kurie leis džiaugtis mažesniu šilumos suvartojimu, šiltesniais namais, o kartu ir mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

Pinigų valdymas

Pinigų valdymas

Finansuose veikia įvairūs dėsniai. Žinant šiuos dėsnius yra žymiai lengviau suvaldyti savo finansus ir pasiekti žymiai geresnius rezultatus, nei  jų nežinant. Taigi pamėginsime atskleisti svarbiausius pinigų valdymo dėsnius.

Gyvybės draudimas

Gyvybės draudimas

Gyvybės draudimas garantuoja apsidraudusiojo asmens šeimos narių finansinį stabilumą jo mirties, kūno sužalojimo ir ligų atvejais. Gyvybės draudimu patariama draustis tiems, kurie turi finansinių įsipareigojimų (paskolų) ir turi šeimą. Tuo atveju, jeigu pagrindiniam pajamų gavėjui, turinčiam finansinių įsipareigojimų, kas nors atsitiktų, jo šeimai paskola neliktų kaip našta, kadangi dalį jos turėtų kompensuoti draudimas.

Biudžeto planavimas

Biudžeto planavimas

Visų pirma reikėtų pradėti nuo to, kas jis yra. Taigi, biudžetu vadinama materialinių išteklių ir lėšų visuma. Jo dėka galima stebėti pinigų srautus ir juos valdyti. Dažnas, kuris susiduria su finansiniais sunkumais, kreipiasi į ekonomikos specialistus prašydamas patarimo, kaip sumažinti įsiskolinimus ar išlaidas. Jie pataria vesti asmeninį finansų biudžetą, nes jo dėka matome, kur nukeliauja mūsų pinigai. Pavyzdžiui, turbūt retas kuris susimąsto, kiek jam kainuoja dažnas pomėgis gerti kavą kavinėse, einant pasivaikščioti ir kitose vietose (kavos kaina ne mažiau 5 litai už puodelį).

Studento finansai

Studento finansai

Lietuvoje esant dideliam jaunimo nedarbo lygiui pagrindinis studentų pajamų šaltinis yra tėvų parama. Na, tiesa ta, kad norint gerai mokytis ir būnant uoliu studentu, kuris nepraleidžia paskaitų, dar ir dirbti būtų per didelis krūvis. Todėl tie studentai, kurie nedirba tampa nemaža našta savo tėvams, kadangi jiems išvažiavus į kitą miestą išlaidos žymiai padidėja. Statistiniais duomenims 4/5 (80 %) studentų studijų metais išlaiko tėvai.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!