Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Mokėjimų kortelės Lietuvos bankuose

Mokėjimų kortelės Lietuvos bankuose

Mokėjimo arba banko kortelė yra skirta atsiskaityti negrynaisiais pinigais už prekes ir paslaugas. Jos būna dviejų rūšių: kredito ir debeto kortelė. Jos viena nuo kitos skiriasi tuo, kad kreditinėje kortelėje nėra nustatyto kredito limito, o debetinėje yra t.y. žmogus gali išleisti tiek pinigų, kiek iš tikrųjų jis turi savo sąskaitoje.

Plačiau pakalbėsime apie šias mokėjimo korteles ir jų atliekamas funkcijas, daugelyje Lietuvos bankų.

„Swedbank“. Kreditinės kortelės – fiksuotų įmokų kortelė, klasikinė kredito kortelė, auksinė kredito kortelė, platininė kredito kortelė. Debeto kortelės – „Debit MasterCard“, „Maestro“, „Visa Electron“. Su šiomis kortelėmis galima atsiskaityti perkant internetu, už prekes ir paslaugas atsiskaityti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, užsakyti lėktuvo bilietus, viešbučių kambarius, atsiskaityti restoranuose, parduotuvėse ir pan. „Swedbank“ pristato mokėjimo korteles, skirtas moksleiviams ir studentams  - ZOOM WEB. Su šia kortele jaunuoliai galės pirkti internetu, gauti daugybę nuolaidų tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje, kaupti ZOOM taškus, kuriuos vėliau galės iškeisti į prizus.

„SEB“ bankas. Debetinės kortelės – „Visa Electron“, „Maestro“, „Visa Classic“, „SEB Mylimiausia MasterCard“, „Mano VISA“, „SEB Laisvalaikis MasterCard“, „SEB ISIC MasterCard“, „SEB Statoil Extra Visa Electron“, „Visa Virtuon“. Kredito kortelės – „MasterCard Standard“, „Visa Classic“ litais arba eurais, „Visa“ vartojimo kredito kortelė, „SEB Laisvalaikis MasterCard“, „Mano VISA“, „Visa Gold“, „Visa Platinum“.

„DNB“ bankas. Debeto kortelės – „Maestro“, „Visa Electron“. Kredito kortelė – „Power Card“, auksinė „Power Card“. Jaunimo kortelė – „VISA Electron“. Virtualioji – „Master Card (ERA)“ kortelė.

„Citadele“ bankas. Kredito kortelės – „Blue American Express“, „The American Express Gold Card“, „The Platinum Card“, „MasterCard Standard“, „Mastercard Gold“. Debeto kortelės – „Maestro“, „MasterCard Gold“.

„Nordea“ bankas. Kredito kortelės – „MasterCard“, „MasterCard Xameleon“, „BalticMiles MasterCard“, „Auksinė kredito kortelė“. Debeto kortelės – „Maestro“, „Maestro IKI Premija“.

„Šiaulių“ bankas. Kreditinės kortelės – „Visa Classic“, „MasterCard Standart“, „Visa Gold“, „MasterCard Gold“. Debetinės kortelės – „Visa Electron“, „Maestro“.

“Danske” bankas. Kreditinės kortelės – „Visa Classic“, „Visa Gold“, „MasterCard“, „MasterCard Standard“, „MasterCard Business“, „MasterCard Corporate Classic“, „MasterCard Corporate Gold“, „MasterCard Corporate Platinum“. Debeto kortelės – „Maestro“, „Visa“, „MasterCard Bussiness“.

Patariame saugoti savo banko (mokėjimo) kortelę ne mažiau nei savo piniginę. Taip pat neturėkite piniginėje ar užrašyto ant pačios kortelės jos PIN kodo. Bankomatuose ar atsiskaitydami kortele už prekes ar paslaugas PIN kodą veskite taip, kad to nepamatytų kiti žmonės. Jeigu laikysitės šių nurodymų, Jums neturėtų iškilti problemų.