Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Dideli banko paslaugų mokesčiai

Dideli banko paslaugų mokesčiai

Lietuvos, kaip ir kitų šalių bankuose, už kiekvieną paslaugą tenka mokėti. Tačiau skirtumas tas, kad kitose šalyse, siekiant sumažinti klientų srautą bankuose, klientai yra skatinami naudotis elektronine bankininkyste, todėl dauguma paslaugų, atliekamų internetinėje erdvėje, jiems yra nemokamos. Tai iš tiesų skatina žmones rinktis internetinę bankininkystę, kadangi jie atranda ir daugiau privalumų: nebereikia stovėti banko eilėse, sutaupo nemažai laiko, reikalingas pinigų operacijas gali atlikti tiesiog namuose prie savo kompiuterio. Tuo tarpu ir bankams tai yra gerai todėl, kad jie gauna mažesnį klientų srautą, o klientai kreipiasi su kitokiais klausimais, dėl rimtesnių priežasčių, kadangi paprasta operacijas moka atlikti patys.

Kaimyninėms šalims tarpbankiniai pinigų pervedimai įskaitymas internetu nieko nekainuoja. Tuo tarpu Lietuvai, deja, tuo pasigirti negali, kadangi kiekvieno pervedimo įskaitymas kainuoja 1,20 Lt arba 1,40 Lt ir pervedančiam pinigus ir juos gaunančiam. Vadinasi, už kiekvieną pinigų pervedimo operaciją bankai pasiima nuo 2,40 Lt iki 2,80 Lt.

Tuo tarpu mokesčiai už grynųjų pinigų operacijas – dar didesni. Pagrindiniuose Lietuvos bankuose šiuo metu jie siekia net 8 litus. Padidėjus mokesčiams žmonės pradėjo ieškoti alternatyvų, todėl dauguma mokesčius dabar moka ne bankuose, o mokėjimo įstaigose ar terminaluose, kurie už savo paslaugas ima minimalų mokestį. Kiti bankus keičia į kredito unijas, kurios taip pat siūlo mažesnius mokesčius nei bankai, o pervedant pinigus įskaitymo mokesčio netaiko.

Padidėję banko mokesčiai daugelį savo klientų privertė ieškoti kitų alternatyvų, kurių paslaugos kainuotų pigiau negu jų bankai. Vieni pradėjo naudotis internetine bankininkyste, kiti - kredito unijų paslaugomis, treti – ieškoti, kur mokesčius susimokėti pigiau (terminaluose, spaudos kioskuose, pašto skyriuose ir pan.).