Dideli banko paslaugų mokesčiai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Dideli banko paslaugų mokesčiai

Lietuvos, kaip ir kitų šalių bankuose, už kiekvieną paslaugą tenka mokėti. Tačiau skirtumas tas, kad kitose šalyse, siekiant sumažinti klientų srautą bankuose, klientai yra skatinami naudotis elektronine bankininkyste, todėl dauguma paslaugų, atliekamų internetinėje erdvėje, jiems yra nemokamos. Tai iš tiesų skatina žmones rinktis internetinę bankininkystę, kadangi jie atranda ir daugiau privalumų: nebereikia stovėti banko eilėse, sutaupo nemažai laiko, reikalingas pinigų operacijas gali atlikti tiesiog namuose prie savo kompiuterio. Tuo tarpu ir bankams tai yra gerai todėl, kad jie gauna mažesnį klientų srautą, o klientai kreipiasi su kitokiais klausimais, dėl rimtesnių priežasčių, kadangi paprasta operacijas moka atlikti patys.

Kaimyninėms šalims tarpbankiniai pinigų pervedimai įskaitymas internetu nieko nekainuoja. Tuo tarpu Lietuvai, deja, tuo pasigirti negali, kadangi kiekvieno pervedimo įskaitymas kainuoja 1,20 Lt arba 1,40 Lt ir pervedančiam pinigus ir juos gaunančiam. Vadinasi, už kiekvieną pinigų pervedimo operaciją bankai pasiima nuo 2,40 Lt iki 2,80 Lt.

Tuo tarpu mokesčiai už grynųjų pinigų operacijas – dar didesni. Pagrindiniuose Lietuvos bankuose šiuo metu jie siekia net 8 litus. Padidėjus mokesčiams žmonės pradėjo ieškoti alternatyvų, todėl dauguma mokesčius dabar moka ne bankuose, o mokėjimo įstaigose ar terminaluose, kurie už savo paslaugas ima minimalų mokestį. Kiti bankus keičia į kredito unijas, kurios taip pat siūlo mažesnius mokesčius nei bankai, o pervedant pinigus įskaitymo mokesčio netaiko.

Padidėję banko mokesčiai daugelį savo klientų privertė ieškoti kitų alternatyvų, kurių paslaugos kainuotų pigiau negu jų bankai. Vieni pradėjo naudotis internetine bankininkyste, kiti - kredito unijų paslaugomis, treti – ieškoti, kur mokesčius susimokėti pigiau (terminaluose, spaudos kioskuose, pašto skyriuose ir pan.).


Naujiausi straipsniai

Finansinė krizė

Finansinė krizė

Finansine krize laikoma šalies ar regiono (gali būti pasaulio ar net žemyno) kažkokio atskiro ekonominio objekto ekonominės būsenos pablogėjimas. Pasidėjusi krizė gali pasiekti neramumus ar net socialinį sprogimą.

Manoma, kad ekonominė krizė yra neišvengiama ekonominio ciklo dalis. Lietuva taip pat tam ne išimtis. Mūsų šalis naudojasi skolintais pinigais, o jų kiekį nusako komerciniai bankai. Ne paslaptis, kad komercinių bankų tikslas – gauti kuo didesnį pelną, taigi, kol bus tokia situacija ekonominės krizės bus neišvengiamos.

Nuo liepos mėnesio litų banknotai į eurus nemokamai keičiami apskričių centruose ir kai kuriose kitose vietose

Nuo liepos 1 d. iki šių metų pabaigos 83 vietose visų šalies apskričių centruose ir kai kuriuose kituose miestuose komercinių bankų padaliniai toliau nemokamai keis grynuosius litus į eurus, bet tik banknotus. Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune ir toliau nemokamai į eurus keis grynųjų litų banknotus bei monetas, tai bus daroma neribotą laiką.
 

Mokėjimo kortelės

Mokėjimo kortelės

Mokėjimo kortelė dar vadinama tiesiog banko kortele ir ji skirta atsiskaityti už prekes ir paslaugas, nenaudojant grynųjų pinigų. Tai puiki priemonė, palengvinanti daugelio iš mūsų gyvenimą, kadangi nebūtina visada su savimi turėti grynųjų pinigų, jų prireikus sumokama tiesiai iš kortelės. Tokiu atveju pirktų prekių ar gautų paslaugų pardavėjui pinigus perveda kliento bankas. Atsiskaitant kortele už prekes ar paslaugas reikia suvesti savo kortelės PIN kodą (seniau reikėdavo pasirašyti ant pirkimo kvito).

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!