Periodiniai mokėjimai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Periodiniai mokėjimai

Pastaruoju metu periodinius mokėjimus renkasi vis daugiau vartotojų, kadangi tai puikus būdas nesudėtingai valdyti savo finansus. Periodiniu mokėjimo pavedimu yra vadinamas nurodymas bankui pervesti pinigus ten, kur nurodė klientas, tam tikru periodiškumu (dažniausiai kas mėnesį). Iš dalies periodiniai mokėjimai yra panašūs į tiesioginį debetą, tačiau jie skiriasi tuo, kad yra nauojami kitokioms paskirtims. Tiesioginis debetas – naudojamas įvairiems mokesčiams ir įmokoms apmokėti, o periodiniai mokėjimai naudojami, kai mokamos iš anksto žinomos įmokos, pavyzdžiui, nuomos mokestis, pinigų pervedimai vaikams, pinigai pervedami į taupymo sąskaitą ir pan. Periodinių mokėjimų būdu galima atlikti vietinius ir tarptautinius mokėjimus.

Verta rinktis periodinių mokėjimų paslaugą, kadangi sutaupoma laiko (nerikia vykti į baką dayti apmokėjimų ar tai dayti el. Banke), sutaupoma pinigų (banko viduje periodiniai mokėjimai yra nemokami, o pavedimus atliekant į kitus bankus kainuoja mažiau, negu atliekant paprastus mokėjimo pavedimus), lankstu (galima pasirinkti periodus ir sąlygas, pagal kuriuos bus atliekami mokėjimai), saugu (bankas perveda pinigus turėdamas kliento sutikimą, be to visi atlikti mokėjimai yra matomi sąskaitos išraše) ir mokėjimai visada yra atliekami sutartyje nurodytą dieną.

Norint pradėti atsiskaitinėti periodinių mokėjimų būdu, reikia susidaryti savo periodinių mokėjimų planą (tai galima padaryti savo banke). Nustačius dažniausius savo mokėjimus, kiekvienam iš jų yra sudaroma sutartis, kuri yra susiejama su periodiniu mokėjimu. Sudarius savo periodinių mokėjimų sutartis, bankas nurodytu periodiškumu gali pradėti pervedinėti nurodytą sumą ten, kur yra nurodyta, tokiu periodiškumu, kurį nurodėte.  Jeigu prireikia pakeisti periodinio mokėjimo sąlygas, reikia kreiptis į savo banką, kuriame sąlygos Jums bus nesudėtingai pakeistos.

Nustatytą mokėjimo dieną bankas patikrina kliento banko sąskaitoje esantį pinigų likutį ir jeigu pinigų pakanaka, tuomet atlieka pavedima. Priešingu atveju – kai kliento sąskaitoje pinigų nėra pakankamai, bankas negali atlikti mokėjimo, todėl jis karts nuo karto tikrins kliento banko sąskaitą, o kai atsiras pakankama pinigų suma, atliks reikiamą mokėjimą.

Norint užsisakyti periodinių mokėjimų paslaugą, tai galima padaryti dviem būdais: užsukus į savo banką ir ten pasirašius periodinio mokėjimo sutartį arba savo banko internetinėje svetainėje pasirinkus periodinio mokėjimo sutartį, kurią taip pat reikia užpildyti. Pildant sutartį reikia nurodyti gavėją, jo sąskaitos numerį, pinigų sumą, kurią pervedinėsite, mokėjimo paskirtį ir terminą (galima pasirinkti vieną iš šių: kartą per dieną, kartą per savaitę, kartą per mėnesį, kartą per ketvirtį, kartą per pusmetį ar kartą per metus). Užsisakyti periodinių mokėjimų paslaugą galima terminuotam laikotarpiui (pavyzdžiui, metams) arba nenurodyti termino. Antruoju atveju, norint nutraukti sutartį Jums reikės tai padaryti savo banko internetiniame puslapyje arba nuvykus į savo banko padalinio klientų aptarnavimo skyrių.

Pinigų mokėjimus galima atlikti ir už kitą asmenį. Tai patogu, kai turite vaikų – studentų, mokesčius (įmokas už mokslą, pragyvenimo mokesčius ar tiesiog periodiškai pervesti vaikams kažkokią pinigų sumą) už juos galite atlikti patys, naudodamiesi periodiniais mokęjimais. Svarbu žinoti, kad periodiniai mokėjimai atliekami tik nacionaline Lietuvos valiuta – litais. 


Naujiausi straipsniai

Naujos banko sąskaitos atidarymas

Naujos banko sąskaitos atidarymas

Kiekvieno iš mūsų šiandieninė kasdienybė neįsivaizduojama be sąskaitos banke. Dabar ją turi ne tik dirbantys asmenys ar pensininkai, ji atidaroma ir vaikams (7 – 13 metų amžiaus) ir jaunuoliams (14 – 22 metų amžiaus). Taigi, norint turėti asmeninę banko sąskaitą, amžius –ne problema. Žinoma, vaikui vienam atkeliavus į banką dėl sąskaitos atidarymo, ji nebus suteikta, kadangi tam reikalingas tėvų sutikimas.

Naujas darbas

Naujas darbas

Jau nemažai kalbėjome apie tai, kaip gauti naują darbą, todėl šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai kaip išlaikyti (neprarasti) gautos darbo pozicijos, kaip elgtis ir ką sakyti tam tikrose situacijose. Visų pirma, Jums reikia turėti omenyje, kad esate naujokas ir todėl valdžia  Jus gali stebėti tarsi per padidinamąjį stiklą, darbuotojai taip pat dažnai nemėgsta naujokų, nes bijo konkurencijos (jie bijo, kad būsite geresnis už juos). Dėl to labai svarbi Jūsų elgsena bandomuoju laikotarpiu.

Lizingas automobiliui

Lizingas automobiliui

Lizingas automobiliui suteikia galimybę imti ir naudotis jau šiandien, o mokėti vėliau, po truputį. Šiuo metu lizingą automobiliui gali duoti daugelis Lietuvos bankų: „Swedbank“, „DNB“ bankas, „Danske“ bankas, „Nordea“, „Medicinos“ ir kt. ir ne bankai – „Toyota“ lizingas, „Wolkswagen“ lizingas, „Hyundai“ lizingas ir t.t.   Daugelis lizingą suteikia naujiems automobiliams, tačiau pasidomėjus yra galimybė lizingą gauti ir naudotam automobiliui.

Finansų valdymas

Finansų valdymas

Žodis finansai neturi vieno bendro apibrėžimo, todėl skirtingi asmenys finansus traktuoja skirtingai. Vieni finnasus apibrėžia kaip pinigų valdymo mokslą ir meną, kiti juos vadina tiesiog pinigais ir vertybiniais popieriais, dar kiti procesu, kurio metu pinigai pasiskirsto tarp gyventojų ir vyriausybinių įstaigų, apimant finansines įstaigas, finnasines priemones ir rinkas . Paprastai finansų terminas yra naudojamas pinigų ir kitokio turto situacijos analizei, pinigų ir kito turto valdymui ir kontrolei, projektų finansinei situacijai bei rizikos įvertinimui.

SEPA

Bendra mokėjimų eurais erdvė, arba SEPA (angl. Single Euro Payments Area), – tai iniciatyva naudoti vienodas mokėjimo priemones atsiskaitymams eurais.

Gyventojams ir įmonėms Lietuvoje greitu laiku bus nesvarbu, ar lėšų mokėtojas (gavėjas) veikia Lietuvoje, ar kitoje Europos Sąjungos (ES) valstybėje narėje. Standartizavus mokėjimų formatus ir taisykles, įmonės ne tik galės optimizuoti vidaus procesus, bet ir turės galimybę paprasčiau pakeisti mokėjimo paslaugų teikėją, taip bus užtikrinta mokėjimo paslaugų kokybė ir konkurencinga kaina.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!