Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Tiesioginis debetas

Tiesioginis debetas

Esant greitam gyvenimo tempui, daugelis galvoja, kur sutaupyti laiko, ką daryti, kad jo nešvaistyti veltui. Sąskaitų apmokėjimas tiesioginio debeto būdu, padeda sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų, be to tai labai patogi paslauga, kurią teikia ko ne visi Lietuvos bankai.

Paprastai tiesioginiu debetu vadinamas automatinis sąskaitų apmokėjimo būdas. Banko klientas, norėdamas naudotis tiesioginio debeto paslauga, turi pasirašyti sutartį, jog sutinka, kad bankas nuskaitytų mokesčių pinigus iš jo sąskaitos kiekvieną mėnesį. Šią sutartį galima pasirašyti arba savo banke, arba įmonėje, kuriai turi būti mokami mokesčiai. Tuo atveju, kai sutartis pasirašoma įmonėje, ji turi pranešti bankui, kad šis nuo sutartį pasirašiusio kliento turi nuskaičiuoti mokesčius tiesioginio debeto būdu. Gavęs tokią informaciją, bankas dar turi įsitikinti (patikrinti), ar klientas tame banke turi neįšaldytas sąskaitas. Bankams tiesioginio debeto mokėjimo būdas tap pat yra yra patogus, kadangi reikalauja mažų resursų. Paslaugų tiekėjai tiesioginio debeto būdu pinigus gauna žymiai greičiau, nei tada, kai siunčia klientams sąskaitas. Tuo tarpu ir klientams yra gerai, kadangi jie gali nesirūpinti įvairiais mokesčiais. Vienintelis dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti – kad banko sąskaitoje būtų pakankamai pinigų, tuo metu, kai bus nuskaitomi mokesčiai.

Už kokias paslaugas galima atsiskaityti tiesioginio debeto būdu? Tiesioginio debeto būdu galima atsiskaityti už daugelį paslaugų, šis mokėjimo būdas siūlomas nuolatinėms (komunalinės, telekomunikacijų, draudimo ir pan.) sąskaitoms apmokėti. Pagrindinės iš jų: telekomunikacijų paslaugos – TEO LT, „Omnitel“, „Bitė Lietuva“, „Tele2“ ir kt.; draudimo paslaugos – „Lietuvos draudimas“, „Seesam Lietuva“ ir kt; televizijos paslaugos – TEO LT, „Viasat“, „Mikrovisatos TV“, Vinita“, „Balticum“ ir kt.; komunalinės paslaugos -  „Vilniaus energija“, „Lesto“, „Lietuvos dujos“, „Vilniaus vandenys“, „Kauno švara“, „Būsto valda“ ir kt.; spaudos prenumeravimo paslauga – „Lietuvos rytas“, „Verslo žinios“ ir kt.; degalinių teikiamos paslaugos – „Statoil Lietuva“, Lukoil Lietuva“ ir „Neste Lietuva“ ir daugelį kitokių paslaugų – nekilnojamojo turto apsaugos paslaugas, spaudos prenumeratos paslaugas, lizingo paslaugas ir kt. Kuo toliau, tuo daugiau įmonių suteikia galimybę savo klientams atsiskaityti tiesioginio debeto būdu.

Kaip užsakyti tiesioginį debetą? Tai galima padaryti keliais būdais: savo banko internetinėje svetainėje (tam reikės naudojantis elektroninės bankininkystės), nuvykus į vieną iš savo banko padalinių, paskambinus į savo banką (klientų aptarnavimo numeriu) arba įmonėje, kuri teikia tas paslaugas, už kurias norite mokėti tiesioginio debeto būdu.

Kodėl verta rinktis tiesioginio debeto mokėjimo būdą? Verta todėl – nes tai yra ne tik patogu, bet dar ir naudinga, ir saugu. Patogu, nes sutaupoma laiko, kadangi nereikia kiekvieną mėnesį keliauti į banką (ten dažnai tenka prastovėti eilėse) arba mokėti internetu (taipogi užima laiko). Taip pat nereikia sukti galvos, stengiantis atsiminti kiekvienos sąskaitos mokėjimo terminus, užsisakius tiesioginio debeto paslaugą, bankas viską padaro už Jus. Naudinga yra todėl, kad nereikia mokėti mokesčių už pervedimą tiesioginiu debetu, tai kas mėnesį sutaupoma po kelis litus. Saugu yra todėl, kad nustatyti ir keisti maksimalią sumą, kui gali būti nuskaitoma tiesioginio debeto būdu. Norint žinoti, kada, kiek ir kas nuskaito pinigų iš Jūsų banko sąskaitos tai galima padaryti prisijungus prie savo banko internete arba užsisakyti paslaugą, kuri apie kiekvieną įvykdytą operaciją praneštų Jums trumpąja sms žinute. Tokiu atveju visuomet žinosite, kur apie savo pinigų srautus.

Kokie Lietuvos bankai teikia tieioginio debeto paslaugas? Tiesioginio debeto paslaugas teikia: „Swedbank“, DNB bankas, SEB bankas, Šiaulių bankas, „Medicinos“ bankas, „Citadele“