Vietiniai ir tarptautiniai mokėjimai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Vietiniai ir tarptautiniai mokėjimai

Banke atliekami mokėjimai skirstomi į dvi rūšis: vietinius ir tarptautinius. Vietiniai pervedimai yra tokie, kai pinigai pervedami iš vieno asmens ar įmonės sąskaitos į kito asmens ar įmonės sąskaitą (gavėjo), kuri yra atidaryta Lietuvos įstaigoje. Tuo tarpu tarptautiniu mokėjimo pervedimu vadinamas pinigų pervedimas gavėjui, į jo asmeninę sąskaitą, kuri yra kitos valstybės mokėjimo paslaugų sektoriuje. Dažnai tai gali būti ir kita valiuta (ne litai).

Vietiniai mokėjimai. Vietinių mokėjimų pervedimo greitis priklauso nuo kai kurių faktorių, todėl ne visi gaunami vienodai. Panagrinėkime šiuos atvejus. Tuo atveju, kai pinigų gavėjo ir siuntėjo sąskaitos yra tame pačiame banke „X“, pinigai atkeliauja į gavėjo banko sąskaitą tą pačią dieną. Kai atliekamas skubus mokėjimo pavedimas iš lietuviškos banko įstaigos į lietuvišką banko sąskaitą iki 15 val. atliekamas per vieną valandą., o jei mokėjimas atliekamas po 15 val., tuomet pinigai gaunami kitą dieną. Kai atliekamas paprastas mokėjimo pavedimas litais iki 14.30 val. (Lietuvos laiku) ir eurais arba doleriais iki 14.00 val., pinigai į gavėjo sąskaitą atkeliauja tą pačią dieną. Jei pavedimas atliekamas vėliau nei prieš tai nurodyti laikai, tuomet pinigai į gavėjo banko sąskaitą atkeliauja kitą dieną. Tokiomis valiutomis kaip HUF (Vengrijos forintas), JPY (Japonijos jena), AUD (Australijos doleriai), BGN (Bulgarijos Ieva)  pavedimai gaunami per dvi darbo dienas. Kai pavedimo suma yra ne mažesnė nei 100 tūkst. litų pavedimas gali užtrukti pagal terminus, nurodytus Lietuvos Respublikos Mokėjimo įstatymuose.

Kai pervedimai atliekami užsienio valiuta į Lietuvos banką, siuntėjas privalo užpildyti tarptautinio mokėjimo pavedimo blanką.

Tarptautiniai mokėjimai. Šie mokėjimai gali būti: paprasti, skubūs ir labai skubūs. Paprasti mokėjimo pavedimai, kurie atliekami iki 22 val. gavėją pasieks per dvi darbo dienas. Kai pavedimas atliekamas iki 16 val. Europos ribose, gavėjas jį gauna per vieną darbo dieną. Skubus mokėjimo pavedimas Europos ribose atliktas iki 14 val. pasieks gavėją jau tą pačią dieną. Skubus pavedimas eurais arba doleriais į užsienio banką, atliktas iki 16 val. gavėją pasieks per vieną darbo dieną. Labai skubus mokėjimo pavedimas atliktas eurais arba doleriais į užsienio banką, atliktas iki 14 val. galėją pasieks tą pačią dieną.

Atliekant tarptautinius pervedimus užsienio valiuta siuntėjas taip pat privalo pildyti tarptautinio mokėjimo pavedimo blanką.

Atliekant tiek vietinius, tiek tarptautinius mokėjimų pavedimus būkite itin atidūs, nurodydami gavėjo banko sąskaitos numerį, nes neteisingą jį nurodę, galite prarasti visus pervedamus pinigus. 


Naujiausi straipsniai

Būsto paskolos laikotarpis

Būsto paskolos laikotarpis

Ateina laikas, kai daugelis iš mūsų susimąsto apie nuosavą būstą: butą, kotedžą ar namą. Tačiau retas kuris tam turi pakankamai pinigų. Būna atvejų, kai kitiems pasiseka, juos paremia tėvai, seneliai, gauna palikimą, laimi loterijoje. Tačiau, ką daryti tiems, kurie neturi pakankamai pinigų nuosavam būstui įpirkti. Lieka dvi galimybės: taupyti ir gyventi nuomojamame bute ar pas tėvus arba kita galimybė – imti banko teikiamą būsto paskolą ir gyventi savuose namuose. Tačiau būsto paskola yra tarsi didelis suvaržymas ir atsakomybė.

Lietuvos bankas finansinį turtą valdys lanksčiau ir plačiau išskaidys investicijų riziką

Nuo 2015 m. eurui tapus oficialia Lietuvos valiuta ir nustojus galioti valiutų valdybos mechanizmui, reikšmingai sumažėjo poreikis nuolat turėti daug itin likvidaus finansinio turto. Atsižvelgdamas į pokyčius, Lietuvos bankas atnaujino finansinio turto valdymo politiką.

„Pakeitimai sudaro sąlygas lanksčiau investuoti Lietuvos banko finansinį turtą, labiau išskaidyti investicijų riziką ir ilguoju laikotarpiu siekti didesnės investicijų grąžos“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Tomas Garbaravičius.

KASKO draudimas

KASKO draudimas

Turbūt kiekvienas iš mūsų yra girdėjęs ne tik apie privalomąjį automobilio draudimą, bet ir apie KASKO draudimą, bet tikrai ne kiekvienas yra juo draudęsis, nors jis yra ganėtinai populiarus ir naudingas, tačiau neprivalomas. KASKO draudimu draudžiasi tie asmenys, kurie nori jaustis saugiai kelyje ir naktį ramiai miegoti, nesvarbu, kas benutiktų.

Investavimo į žaliavas būdai

Investavimo į žaliavas būdai

Yra įvairių investavimo krypčių: akcijos, obligacijos, indėliai, investiciniai fondai, auksas, nekilnojamas turtas ir pan. Šiandien plačiau pakalbėsime apie investavimo į žaliavas galimybes ir būdus. Yra penki pagrindiniai investavimo į žaliavas būdai: tiesioginės investicijos, ateities sandoriai, apsikeitimo ir išankstiniai sandoriai, susietos obligacijos ir žaliavų bendrovių akcijos.

Paskolų brokeriai

Paskolų brokeriai

Pirmiausia reikėtų apibrėžti, kas tas paskolų brokeris. Paskolų brokeris tai  asmuo, kuris stengiasi suteikti geriausias paskolos sąlygas savo klientui. Jis veikia kaip nepriklausomas tarpininkas tarp savo kliento ir banko.  Paskolų brokeris privalo gerai žinoti bankų vykdomas akcijas, išmanyti finansų rinką ir banko kreditų sutarčių subtilybes.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!