Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Vietiniai ir tarptautiniai mokėjimai

Vietiniai ir tarptautiniai mokėjimai

Banke atliekami mokėjimai skirstomi į dvi rūšis: vietinius ir tarptautinius. Vietiniai pervedimai yra tokie, kai pinigai pervedami iš vieno asmens ar įmonės sąskaitos į kito asmens ar įmonės sąskaitą (gavėjo), kuri yra atidaryta Lietuvos įstaigoje. Tuo tarpu tarptautiniu mokėjimo pervedimu vadinamas pinigų pervedimas gavėjui, į jo asmeninę sąskaitą, kuri yra kitos valstybės mokėjimo paslaugų sektoriuje. Dažnai tai gali būti ir kita valiuta (ne litai).

Vietiniai mokėjimai. Vietinių mokėjimų pervedimo greitis priklauso nuo kai kurių faktorių, todėl ne visi gaunami vienodai. Panagrinėkime šiuos atvejus. Tuo atveju, kai pinigų gavėjo ir siuntėjo sąskaitos yra tame pačiame banke „X“, pinigai atkeliauja į gavėjo banko sąskaitą tą pačią dieną. Kai atliekamas skubus mokėjimo pavedimas iš lietuviškos banko įstaigos į lietuvišką banko sąskaitą iki 15 val. atliekamas per vieną valandą., o jei mokėjimas atliekamas po 15 val., tuomet pinigai gaunami kitą dieną. Kai atliekamas paprastas mokėjimo pavedimas litais iki 14.30 val. (Lietuvos laiku) ir eurais arba doleriais iki 14.00 val., pinigai į gavėjo sąskaitą atkeliauja tą pačią dieną. Jei pavedimas atliekamas vėliau nei prieš tai nurodyti laikai, tuomet pinigai į gavėjo banko sąskaitą atkeliauja kitą dieną. Tokiomis valiutomis kaip HUF (Vengrijos forintas), JPY (Japonijos jena), AUD (Australijos doleriai), BGN (Bulgarijos Ieva)  pavedimai gaunami per dvi darbo dienas. Kai pavedimo suma yra ne mažesnė nei 100 tūkst. litų pavedimas gali užtrukti pagal terminus, nurodytus Lietuvos Respublikos Mokėjimo įstatymuose.

Kai pervedimai atliekami užsienio valiuta į Lietuvos banką, siuntėjas privalo užpildyti tarptautinio mokėjimo pavedimo blanką.

Tarptautiniai mokėjimai. Šie mokėjimai gali būti: paprasti, skubūs ir labai skubūs. Paprasti mokėjimo pavedimai, kurie atliekami iki 22 val. gavėją pasieks per dvi darbo dienas. Kai pavedimas atliekamas iki 16 val. Europos ribose, gavėjas jį gauna per vieną darbo dieną. Skubus mokėjimo pavedimas Europos ribose atliktas iki 14 val. pasieks gavėją jau tą pačią dieną. Skubus pavedimas eurais arba doleriais į užsienio banką, atliktas iki 16 val. gavėją pasieks per vieną darbo dieną. Labai skubus mokėjimo pavedimas atliktas eurais arba doleriais į užsienio banką, atliktas iki 14 val. galėją pasieks tą pačią dieną.

Atliekant tarptautinius pervedimus užsienio valiuta siuntėjas taip pat privalo pildyti tarptautinio mokėjimo pavedimo blanką.

Atliekant tiek vietinius, tiek tarptautinius mokėjimų pavedimus būkite itin atidūs, nurodydami gavėjo banko sąskaitos numerį, nes neteisingą jį nurodę, galite prarasti visus pervedamus pinigus.