Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Banko paslaugos privatiems klientams

Banko paslaugos privatiems klientams

Bankai savo klientus skirsto į dvi kategorijas: privatūs klientai ir verslo klientai. Šiandien plačiau pakalbėsime apie bankų siūlomas paslaugas privatiems klientams, aptarsime jų rūšis, suteikiamas privilegijas ir pan.

Sąskaita ir įvairūs mokėjimai. Norint tapti kokio nors banko privačiu klientu, reikia jame atsidaryti banko sąskaitą savo vardu. Jau turint sąskaitą, galite naudotis jo paslaugomis ir atlikti įvairius mokėjimus: paprastus pavedimus (šeimos nariams, giminaičiams, draugams, už prekes, paslaugas ir pan.), tiesioginį debetą, atlikti periodinius mokėjimus, naudoti čekius (juos galima naudoti vietoj grynųjų pinigų, siekiant atsiskaityti už prekes ar paslaugas). Be paminėtų paslaugų klientai gali išsikeisti valiutas bei pasinaudoti seifais (išsinuomoti), savo asmeniniam turtui saugoti.

Darbo užmokestis. Kiekvienas bankas stengiasi pritraukti kuo daugiau vartotojų jų banke atsidaryti banko sąskaitą, tam, kad į ją būtų mokamas gaunamas atlyginimas (darbo užmokestis). Bankai savo klientams stengiasi suteikti geras (saugias) sąlygas laikyti ir kai reikia panaudoti savo pinigus. Kartais bankai netgi sudaro sutartis su kai kuriomis įmonėmis tam, kad jų darbuotojai naudotųsi būtent to banko paslaugomis.

Mokėjimo kortelės. Kiekvienas bankas turi savo mokėjimo kortelių rūšis. Pagrinde jos yra dviejų rūšių: debeto ir kredito kortelės. Yra bankų, kurie siūlo mokėjimų korteles studentams ir moksleiviams. Jos nuo įprastų mokėjimo kortelių skiriasi savo dizainu, mažesniais paslaugų mokesčiais, mažesniu pinigų išėmimo limitu (per dieną).

Pensijų kaupimas. Daugelis bankų suteikia galimybę kaupti senatvės pensiją savo banke. Kaip žinia pensijos yra trijų pakopų: pirmoji – „Sodroje“ kaupiama pensija, antroji – kaupiama savo pensijų fonde (pavyzdžiui, pasirinktame banke), trečioji – savarankiškai kaupiama pensija taip pat kaupiama savo banke (dažnai sudaroma investicinio gyvybės draudimo sutartis). Taigi, savo pensijas pagal antrą ir trečią pakopas galite kaupti pasirinktame banke.

Elektroninė bankininkystė. Savo privatiems klientams bankai suteikia galimybę naudotis elektroninės bankininkystės paslaugomis. Tai labai patogu, kadangi žmonės taupydami savo laiką ir pinigus daug veiksmų, susijusių su finansais, gali atlikti tiesiog savo namuose. Tai tokie veiksmai kaip sąskaitos likučio pasitikrinimas, sąskaitos išrašo nagrinėjimas, pavedimai, terminuotų ar taupomųjų indėlių sutarčių sudarymas ir pan.

Lizingas automobiliui. Tiems, kurie nori įsigyti naują automobilį, bankai suteikia galimybę tai padaryti lizingu. Daugelis bankų siūlo dviejų rūšių lizingą: finansinį lizingą (sutarties laikotarpiu sumokama visa automobilio vertė ir priskaičiuotos palūkanos) ir finansinį lizingą su likutine verte (paskutiniam mokėjimui yra nukeliama dalis automobilio vertės).

Paskolų gavimas. Bankai savo privatiems klientams suteikia įvairių rūšių paskolas. Pagrindinės iš jų – būsto paskolos, vartojamosios paskolos, asmeninės paskolos, paskolos studentams, paskola automobiliui ir pan. Imant didesnio dydžio paskolą, pavyzdžiui, būsto paskolą, bankas prašo užstatyti savo turtą.

Taupymo ir investavimo paslaugos. Bankai kiekvienam norinčiam suteikia galimybę taupyti ir investuoti pinigus. Klientai gali atsidaryti taupomuosius ir terminuotuosius indėlius, kuriuose būtų saugiai laikomi pinigai arba rinktis kiek rizikingesnes investavimo priemones, galinčias atnešti daugiau pelno. Tai – akcijos, Vyriausybės taupymo lakštai, taupymo obligacijos,  investiciniai indėliai, investiciniai fondai ir pan.

Draudimo paslaugos. Bankai suteikia galimybę savo klientams apsidrausti patiems (savo gyvybę) arba apdrausti savo turtą.  Gyvybės draudimui priskiriama šeimos pajamų apsauga, apsaugota būsto paskola, Saugus vaiko fondas, Saugus pensijos fondas, investicinio fondo draudimas ir pan. Tuo tarpu ne gyvybės draudimui priskiriami šie: turto draudimas (pastato, jame esančio turto ir civilinės atsakomybės draudimas), pirkinių draudimas, transporto priemonės draudimas, kelionės draudimas ir pan.

Tai pagrindinės bankų paslaugos, teikiamos savo privatiems klientams.