Kredito unijų veikla Lietuvoje

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Kredito unijų veikla Lietuvoje

Lietuvoje vis daugėja įvairių kredito unijų. Šiuo metu jų skaičius siekia 75, o centrinėmis kredito unijos narėmis yra laikomos 63 kredito unijos, kurios turi daugiau nei 123 nutolusias kasas. Visos šios kredito unijos priklauso Lietuvos centrinei kredito unijai (LCKU nuoroda http://lku.lt/), kuri yra įsikūrusi Kaune (adresas: savanorių pr. 363 – 211, LT – 4942).

Kredito unija yra finansinė institucija, kuri teikia paslaugas savo nariams. Vadinasi, norint pasinaudoti vienos ar kitos kredito unijos paslaugomis, pirmiausiai reikia tapti jos nare t.y. įstoti į ją. Įstoję į kredito uniją nariai sudaro bendrą santaupų fondą. Iš šio fondo yra teikiamos paskolos kitiems nariams.

Lietuvos centrinė kredito unija teikia daugiausiai paslaugų lyginant su kitomis Baltijos šalių kredito unijomis. Kredito unijos, kurios priklauso centrinei Lietuvos kredito unijai, įgijo patirties iš Vakarų Europos šalių ir Kanados kredito unijų. Kredito unijos teikia šias paslaugas: 1. Indėlių kaupimas; 2. Paskolų išdavimas; 3. Teikia tarptautines debeto ir kredito mokėjimo korteles; 4. Suteikia galimybę naudotis internetine bankininkyste; 5. Suteikia galimybę atlikti piniginius pervedimus bei sumokėti įmokas ir mokesčius.

Norint tapti kredito unijos nariu pirmiausiai reikia kreiptis į savo mieste esančią kredito uniją. Darbuotojui leidus turite užpildyti prašymą, įsigyti bent vieną pajų ir sumokėti įstojimo mokestį. Kas yra pajus ir kodėl privaloma jį mokėti? Pajus – tai kiekvienas nario dalis unijos kapitale, todėl asmuo įstojęs į kredito uniją yra kartu ir klientas ir savininkas. Pajus suteikia galimybę naudotis kredito unijos teikiamomis paslaugomis. Pajų privalo sumokėti kiekvienas asmuo, kuris nori tapti kredito unijos nariu, nes taip yra numatyta Lietuvos Respublikos kredito unijų įstatyme. Tačiau pajaus mokestis (100 litų) yra gražinamas kiekvienam, kuris išstoja iš kredito unijos, jeigu šis asmuo yra pilnai atsiskaitęs su kredito unija.

 


Naujiausi straipsniai

KASKO draudimas

KASKO draudimas

Turbūt kiekvienas iš mūsų yra girdėjęs ne tik apie privalomąjį automobilio draudimą, bet ir apie KASKO draudimą, bet tikrai ne kiekvienas yra juo draudęsis, nors jis yra ganėtinai populiarus ir naudingas, tačiau neprivalomas. KASKO draudimu draudžiasi tie asmenys, kurie nori jaustis saugiai kelyje ir naktį ramiai miegoti, nesvarbu, kas benutiktų.

Investicijų grąža

Investicijų grąža

Investavimas yra gana rizikingas, tačiau kiekvienas investuotojas (nesvarbu, ar jis pradedantis, ar jau įgudęs) tikisi gauti teigiamą investicijų grąžą. Kas sudaro bendrą investicijų grąžą? Tai – nerizikingos grąžos, beta grąžos ir alpha grąžos suma. Kitaip tariant tai nerizikingos grąžos, atskiros turto klasės generuojamos grąžos ir konkrečios investavimo strategijos generuojamos grąžos suma.

Trumpai apie kiekvieną iš šių grąžų.

Infliacija

Infliacija

Infliacija mūsų šalyje – Lietuvoje gana dažnas reiškinys, deja nedžiuginantis. Infliacija – apibrėžiama kaip nuolatinis bendras kainų lygio didėjimas, dėl kurio iššaukiamas piniginio vieneto perkamosios galios sumažėjimas. Kitaip tariant infliacija apibūdinama kaip kainų augimas ir pinigų nuvertėjimas.

Seifų nuoma banke

Seifų nuoma banke

Tiems, kurie turi kažkokio turto (pavyzdžiui, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių, grynųjų pinigų, meno kūrinių, kolekcinių monetų ar pašto ženklų, nuosavybės ar kitokių svarbių dokumentų, atsarginius raktus nuo namų ar automobilio ir t.t.)  ir nenori ar bijo laikyti jį namuose, bankai sutekia galimybę saugiai turimą turtą laikyti pas juos – individualiame banko seife.  Ši paslauga suteikiama už tam tikrą nuomos mokestį.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!