Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Kredito unijų veikla Lietuvoje

Kredito unijų veikla Lietuvoje

Lietuvoje vis daugėja įvairių kredito unijų. Šiuo metu jų skaičius siekia 75, o centrinėmis kredito unijos narėmis yra laikomos 63 kredito unijos, kurios turi daugiau nei 123 nutolusias kasas. Visos šios kredito unijos priklauso Lietuvos centrinei kredito unijai (LCKU nuoroda http://lku.lt/), kuri yra įsikūrusi Kaune (adresas: savanorių pr. 363 – 211, LT – 4942).

Kredito unija yra finansinė institucija, kuri teikia paslaugas savo nariams. Vadinasi, norint pasinaudoti vienos ar kitos kredito unijos paslaugomis, pirmiausiai reikia tapti jos nare t.y. įstoti į ją. Įstoję į kredito uniją nariai sudaro bendrą santaupų fondą. Iš šio fondo yra teikiamos paskolos kitiems nariams.

Lietuvos centrinė kredito unija teikia daugiausiai paslaugų lyginant su kitomis Baltijos šalių kredito unijomis. Kredito unijos, kurios priklauso centrinei Lietuvos kredito unijai, įgijo patirties iš Vakarų Europos šalių ir Kanados kredito unijų. Kredito unijos teikia šias paslaugas: 1. Indėlių kaupimas; 2. Paskolų išdavimas; 3. Teikia tarptautines debeto ir kredito mokėjimo korteles; 4. Suteikia galimybę naudotis internetine bankininkyste; 5. Suteikia galimybę atlikti piniginius pervedimus bei sumokėti įmokas ir mokesčius.

Norint tapti kredito unijos nariu pirmiausiai reikia kreiptis į savo mieste esančią kredito uniją. Darbuotojui leidus turite užpildyti prašymą, įsigyti bent vieną pajų ir sumokėti įstojimo mokestį. Kas yra pajus ir kodėl privaloma jį mokėti? Pajus – tai kiekvienas nario dalis unijos kapitale, todėl asmuo įstojęs į kredito uniją yra kartu ir klientas ir savininkas. Pajus suteikia galimybę naudotis kredito unijos teikiamomis paslaugomis. Pajų privalo sumokėti kiekvienas asmuo, kuris nori tapti kredito unijos nariu, nes taip yra numatyta Lietuvos Respublikos kredito unijų įstatyme. Tačiau pajaus mokestis (100 litų) yra gražinamas kiekvienam, kuris išstoja iš kredito unijos, jeigu šis asmuo yra pilnai atsiskaitęs su kredito unija.