Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Lietuvoje mažėja bankomatų

Lietuvoje mažėja bankomatų

Visi esame pripratę, kad prireikus grynųjų pinigų, jų nesunkiai galime išsigryninti artimiausiame savo banko bankomate, kurį kiekviename mieste galima rasti ko ne kiekviename prekybos centre, neretai ir gatvėse ar kitose didesnėse žmonių susibūrimo vietose. Tai išties patogu, greita ir žymiai saugiau, nei, pavyzdžiui, su savimi nešiotis dideles pinigų sumas. Žmonės priprato naudotis bankomatais, taip pat padidėjo atsiskaitymas kortelėmis prekybos centruose, kavinėse, restoranuose, viešbučiuose, grožio įstaigose, sveikatos priežiūros įstaigose ir kt.

Tačiau nepaisant to, pastebima, kad bankai pradėjo mažinti savo bankomatų skaičių. Bankų atstovai teisinasi tuo, kad jie nuolat stebi savo bankomatus, analizuoja pinigų srautus į juos ir iš jų. Todėl pastebėję, kad vienas ar kitas bankomatas yra mažiau naudojamas klientų, jie nusprendžia juos tiesiog iškelti iš tos vietos. Mažindami bankomatų skaičių, bankų atstovai kaip alternatyvą siūlo pinigų išsigryninti arba juos įnešti loterijų (pavyzdžiui, „Perlo“) terminaluose. Tai tikrai puikus būdas išsigryninti arba įnešti pinigų be bankomato.

Šiuo metu bankomatai teikia ne tik pinigų išsigryninimo, bet ir įnešimo galimybes. Tačiau ne visi bankomatai turi šią galimybę. Taigi, pagal pinigų išėmimo ir įnešimo galimybę bankomatai gali būti tik su galimybe išsigryninti pinigus, tik su galimybe įnešti pinigus ir mišrūs, kurie leidžia tiek išsigryninti, tiek įnešti pinigų. „Swedbank“ turi  bankomatus, kuriuose galima išsigryninti arba įnešti eurų.Tai labai patogu vykstantiems į Europos Sąjungos valstybę arba grįžus iš jos, kadangi norint išsikeisti ar įnešti likusius po kelionės pinigus, nereikia laukti bankų eilėse, o tai galima padaryti žymiai paprasčiau, tiesiog bankomato pagalba.

Spėjama, kad bankomatų populiarumas ir toliau po truputį mažės, kadangi žmonės skatinami atsiskaitinėti mokėjimo kortelėmis, kiekviena įstaiga stengiasi įsivesti šią galimybę, todėl žmonėms mažėja poreikis su savimi turėti grynųjų pinigų.