Lietuvoje mažėja bankomatų

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Lietuvoje mažėja bankomatų

Visi esame pripratę, kad prireikus grynųjų pinigų, jų nesunkiai galime išsigryninti artimiausiame savo banko bankomate, kurį kiekviename mieste galima rasti ko ne kiekviename prekybos centre, neretai ir gatvėse ar kitose didesnėse žmonių susibūrimo vietose. Tai išties patogu, greita ir žymiai saugiau, nei, pavyzdžiui, su savimi nešiotis dideles pinigų sumas. Žmonės priprato naudotis bankomatais, taip pat padidėjo atsiskaitymas kortelėmis prekybos centruose, kavinėse, restoranuose, viešbučiuose, grožio įstaigose, sveikatos priežiūros įstaigose ir kt.

Tačiau nepaisant to, pastebima, kad bankai pradėjo mažinti savo bankomatų skaičių. Bankų atstovai teisinasi tuo, kad jie nuolat stebi savo bankomatus, analizuoja pinigų srautus į juos ir iš jų. Todėl pastebėję, kad vienas ar kitas bankomatas yra mažiau naudojamas klientų, jie nusprendžia juos tiesiog iškelti iš tos vietos. Mažindami bankomatų skaičių, bankų atstovai kaip alternatyvą siūlo pinigų išsigryninti arba juos įnešti loterijų (pavyzdžiui, „Perlo“) terminaluose. Tai tikrai puikus būdas išsigryninti arba įnešti pinigų be bankomato.

Šiuo metu bankomatai teikia ne tik pinigų išsigryninimo, bet ir įnešimo galimybes. Tačiau ne visi bankomatai turi šią galimybę. Taigi, pagal pinigų išėmimo ir įnešimo galimybę bankomatai gali būti tik su galimybe išsigryninti pinigus, tik su galimybe įnešti pinigus ir mišrūs, kurie leidžia tiek išsigryninti, tiek įnešti pinigų. „Swedbank“ turi  bankomatus, kuriuose galima išsigryninti arba įnešti eurų.Tai labai patogu vykstantiems į Europos Sąjungos valstybę arba grįžus iš jos, kadangi norint išsikeisti ar įnešti likusius po kelionės pinigus, nereikia laukti bankų eilėse, o tai galima padaryti žymiai paprasčiau, tiesiog bankomato pagalba.

Spėjama, kad bankomatų populiarumas ir toliau po truputį mažės, kadangi žmonės skatinami atsiskaitinėti mokėjimo kortelėmis, kiekviena įstaiga stengiasi įsivesti šią galimybę, todėl žmonėms mažėja poreikis su savimi turėti grynųjų pinigų. 


Naujiausi straipsniai

Virtualių pinigų saugumas

Virtualių pinigų saugumas

Gyvenant XXI amžiuje turbūt sudėtinga būtų įsivaizduoti savo gyvenimą be bankų, kreditinių kortelių, elektroninės bankininkystės ir taip vadinamų „virtualių pinigų“ (t.y. pinigų, kurie yra laikomi banke ir juos gali valdyti pats savininkas sėdėdamas namuose prie savo asmeninio kompiuterio bet kuriuo paros metu.

Bankų mokumo testavimas

Lietuvos banke atliekamo makroekonominio testavimo nepalankiausiomis sąlygomis (TNS) pagrindinis tikslas – kiekybiškai įvertinti visos Lietuvos bankų sistemos ir ją sudarančių institucijų atsparumą nepalankiems ekonomikos sukrėtimams. Lietuvos banke, kaip ir daugelyje kitų centrinių bankų, atliekamas testavimas „iš viršaus į apačią“. Atliekant tokį testavimą, visiems testuojamiems bankams taikomos vienodos taisyklės, scenarijai ir modeliavimo prielaidos.

Finansų valdymas

Finansų valdymas

Žodis finansai neturi vieno bendro apibrėžimo, todėl skirtingi asmenys finansus traktuoja skirtingai. Vieni finnasus apibrėžia kaip pinigų valdymo mokslą ir meną, kiti juos vadina tiesiog pinigais ir vertybiniais popieriais, dar kiti procesu, kurio metu pinigai pasiskirsto tarp gyventojų ir vyriausybinių įstaigų, apimant finansines įstaigas, finnasines priemones ir rinkas . Paprastai finansų terminas yra naudojamas pinigų ir kitokio turto situacijos analizei, pinigų ir kito turto valdymui ir kontrolei, projektų finansinei situacijai bei rizikos įvertinimui.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.

Paskolos laidavimas

Paskolos laidavimas

Yra atvejų kai asmeniui, neturinčiam pastovių ar pakankamų pajamų yra suteikiama paskola. Tačiau tokiu atveju jam reikalingas laiduotojas. Tokiu atveju laiduotojas pasirašo sutartį, pagal kurią atlygintinai arba ne (priklauso nuo asmens imančio paskolą ir laiduotojo asmeninio susitarimo) jis yra įpareigojamas kreditoriui (skolinančiam paskolos pinigus) atsakyti už tai, jeigu skolinantysis nesugebės mokėti įmokų. Tokiu atveju pačiam laiduotojui tektų mokėti paskolos įmokas.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!