Lietuvoje mažėja bankomatų

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Lietuvoje mažėja bankomatų

Visi esame pripratę, kad prireikus grynųjų pinigų, jų nesunkiai galime išsigryninti artimiausiame savo banko bankomate, kurį kiekviename mieste galima rasti ko ne kiekviename prekybos centre, neretai ir gatvėse ar kitose didesnėse žmonių susibūrimo vietose. Tai išties patogu, greita ir žymiai saugiau, nei, pavyzdžiui, su savimi nešiotis dideles pinigų sumas. Žmonės priprato naudotis bankomatais, taip pat padidėjo atsiskaitymas kortelėmis prekybos centruose, kavinėse, restoranuose, viešbučiuose, grožio įstaigose, sveikatos priežiūros įstaigose ir kt.

Tačiau nepaisant to, pastebima, kad bankai pradėjo mažinti savo bankomatų skaičių. Bankų atstovai teisinasi tuo, kad jie nuolat stebi savo bankomatus, analizuoja pinigų srautus į juos ir iš jų. Todėl pastebėję, kad vienas ar kitas bankomatas yra mažiau naudojamas klientų, jie nusprendžia juos tiesiog iškelti iš tos vietos. Mažindami bankomatų skaičių, bankų atstovai kaip alternatyvą siūlo pinigų išsigryninti arba juos įnešti loterijų (pavyzdžiui, „Perlo“) terminaluose. Tai tikrai puikus būdas išsigryninti arba įnešti pinigų be bankomato.

Šiuo metu bankomatai teikia ne tik pinigų išsigryninimo, bet ir įnešimo galimybes. Tačiau ne visi bankomatai turi šią galimybę. Taigi, pagal pinigų išėmimo ir įnešimo galimybę bankomatai gali būti tik su galimybe išsigryninti pinigus, tik su galimybe įnešti pinigus ir mišrūs, kurie leidžia tiek išsigryninti, tiek įnešti pinigų. „Swedbank“ turi  bankomatus, kuriuose galima išsigryninti arba įnešti eurų.Tai labai patogu vykstantiems į Europos Sąjungos valstybę arba grįžus iš jos, kadangi norint išsikeisti ar įnešti likusius po kelionės pinigus, nereikia laukti bankų eilėse, o tai galima padaryti žymiai paprasčiau, tiesiog bankomato pagalba.

Spėjama, kad bankomatų populiarumas ir toliau po truputį mažės, kadangi žmonės skatinami atsiskaitinėti mokėjimo kortelėmis, kiekviena įstaiga stengiasi įsivesti šią galimybę, todėl žmonėms mažėja poreikis su savimi turėti grynųjų pinigų. 

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.