Lietuvoje mažėja bankomatų

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Lietuvoje mažėja bankomatų

Visi esame pripratę, kad prireikus grynųjų pinigų, jų nesunkiai galime išsigryninti artimiausiame savo banko bankomate, kurį kiekviename mieste galima rasti ko ne kiekviename prekybos centre, neretai ir gatvėse ar kitose didesnėse žmonių susibūrimo vietose. Tai išties patogu, greita ir žymiai saugiau, nei, pavyzdžiui, su savimi nešiotis dideles pinigų sumas. Žmonės priprato naudotis bankomatais, taip pat padidėjo atsiskaitymas kortelėmis prekybos centruose, kavinėse, restoranuose, viešbučiuose, grožio įstaigose, sveikatos priežiūros įstaigose ir kt.

Tačiau nepaisant to, pastebima, kad bankai pradėjo mažinti savo bankomatų skaičių. Bankų atstovai teisinasi tuo, kad jie nuolat stebi savo bankomatus, analizuoja pinigų srautus į juos ir iš jų. Todėl pastebėję, kad vienas ar kitas bankomatas yra mažiau naudojamas klientų, jie nusprendžia juos tiesiog iškelti iš tos vietos. Mažindami bankomatų skaičių, bankų atstovai kaip alternatyvą siūlo pinigų išsigryninti arba juos įnešti loterijų (pavyzdžiui, „Perlo“) terminaluose. Tai tikrai puikus būdas išsigryninti arba įnešti pinigų be bankomato.

Šiuo metu bankomatai teikia ne tik pinigų išsigryninimo, bet ir įnešimo galimybes. Tačiau ne visi bankomatai turi šią galimybę. Taigi, pagal pinigų išėmimo ir įnešimo galimybę bankomatai gali būti tik su galimybe išsigryninti pinigus, tik su galimybe įnešti pinigus ir mišrūs, kurie leidžia tiek išsigryninti, tiek įnešti pinigų. „Swedbank“ turi  bankomatus, kuriuose galima išsigryninti arba įnešti eurų.Tai labai patogu vykstantiems į Europos Sąjungos valstybę arba grįžus iš jos, kadangi norint išsikeisti ar įnešti likusius po kelionės pinigus, nereikia laukti bankų eilėse, o tai galima padaryti žymiai paprasčiau, tiesiog bankomato pagalba.

Spėjama, kad bankomatų populiarumas ir toliau po truputį mažės, kadangi žmonės skatinami atsiskaitinėti mokėjimo kortelėmis, kiekviena įstaiga stengiasi įsivesti šią galimybę, todėl žmonėms mažėja poreikis su savimi turėti grynųjų pinigų. 


Naujiausi straipsniai

Lietuvos bankai pradėjo naudotis Eurosistemos teikiamomis skolinimosi galimybėmis

Lietuvos bankui nuo 2015 m. pradžios tapus Eurosistemos dalimi, šalies komerciniai bankai įgijo galimybę skolintis ir valdyti likvidumą naudodamiesi Eurosistemos pinigų politikos operacijomis. Lietuvos bankas sausio 27 d. surengė vieną iš tokių operacijų, kurios metu pirmą kartą pasiskolino ir vienas iš šalyje veikiančių bankų.

Infliacijos grėsmė indėliams

Infliacijos grėsmė indėliams

Santaupas laikyti banko indėliuose yra saugus pasirinkimas (lyginant su jų laikymu namuose). Tačiau ar banke laikomi pinigai nepraranda savo vertės? Pastaruoju metu, esant rekordiškai mažoms indėlių palūkanų normoms, infliacija ima viršų ir indėliuose laikomi pinigai vis tiek nuvertėja (jie praranda savo vertę, kadangi minimalus palūkanų prieaugis neatsveria infliacijos daromos žalos).

Lietuvos bankas pradeda vykdyti vyriausybės vertybinių popierių pirkimo pinigų politikos tikslais aukcionus

Lietuvos bankas, glaudžiai bendradarbiaudamas su Eurosistema, spalio mėnesį pradės vykdyti bandomuosius Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių, išleistų vidaus rinkoje, pirkimo aukcionus. Ši iniciatyva suderinta Eurosistemos lygiu. Bandomuosius aukcionus taip pat vykdys Prancūzijos ir Nyderlandų centriniai bankai.

Lietuvos banko vykdomuose aukcionuose galės dalyvauti Lietuvos banko pinigų politikos operacijų sandorio šalys. Aukcionai įprastai bus vykdomi antradieniais ir ketvirtadieniais. Pirmasis Lietuvos banko aukcionas įvyks 2015 m. spalio 13 d.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!