Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Darbo pokalbis. Apranga

Darbo pokalbis. Apranga

Darbo pokalbio metu svarbu padaryti gerą įspūdį darbdaviui. Tam reikia ne tik gražiai ir protingai pakalbėti, bet dar ir pasirūpinti tinkama ir tvarkinga savo išvaizda. Svarbu atminti, kad darbo pokalbis gauti būtent tą darbą galbūt yra vienintelė Jūsų galimybė (pirmas įspūdis yra pats svarbiausias), todėl reikia dėti visas įmanomas pastangas tam, kad jį gauti. Pakalbėsime apie tai, kaip turi atrodyti per darbo pokalbį vyrai ir moterys. Taip pat apžvelgsime pagrindines aprangos klaidas, kurias daro kandidatai į darbą.

Patarimai, kaip apsirengti darbo pokalbio metu moterims. Rankinė. Geriausia, kad ji būtų neryškios spalvos, kokybiška (pasiūta ne iš paprastos medžiagos), geriausiai odinė arba iš poliruoto vinilo. Joje turi tilpti svarbiausi dalykai (piniginė, raktai ir pan.). Papildomai galima turėti portfelį, kuriame tilptų nešiojamasis kompiuteris, dokumentai ir kiti pokalbiui reikalingi daiktai. Kostiumėlis. Geriausia dėvėti tamsios spalvos kostiumėlį (švarkelis ir midi ilgio sijonas). Jeigu neturite kostiumėlio, galite rinktis klasikinio stiliaus tamsią suknelę, klasikines kelnes ir švarkelį, tačiau jokiu būdu nesivilkite džinsų ir bliuzonų, jie netinka oficialiam susitikimui! Darbdavys pamatęs Jus su tokia namine apranga tikrai neliks sužavėtas. Po švarkeliu geriausia dėvėti šviesius (baltus arba kitokio švelnaus atspalvio marškinėlius). Be viso to apranga (sijonas, švarkelis, marškinėliai ar kt.) turi būti švarūs, be jokių dėmelių ir išlyginti. Tai labai svarbu, nes darbdavys būtinai atkreips į tai dėmesį. Nei vienas darbdavys nenorės priimti į darbą netvarkingai atrodančios sekretorės ar administratorės. Batai ir kojinės. Geriau nedėvėti aukštakulnių batelių, rinkitės ant žemesnio pado. Batų spalva negali būti išsiskirianti, ryški, geriausia, kad ji būtų tos pačios spalvos kaip ir pats kostiumėlis. Svarbu, kad batų spalva nebūtų šviesesnė už Jūsų sijoną ar kelnes, geriau, kad būtų tamsesnė. Batai turi būti švarūs (tai labai svarbu, kadangi batai tarsi žmogaus prekinis ženklas), gražiai nublizginti. Jeigu dėvite sijoną, būtinai reikia dėvėti pėdkelnes (nesvarbu, kad yra vasara ir lauke +30 laipsnių šilumos)., kurių spalva turėtų būti tamsesnė už Jūsų kūno spalvą. Jei į pokalbį einate vasarą ir yra tikrai labai karšta diena, neturėtumėte autis atvirų basučių, bateliai vis tiek turi būti uždari. Viršutinis drabužis. Vasarą viršutinio drabužio gali ir neprireikti, tačiau kitais metų laikais gali būti reikalingas paltas arba lietpaltis. Patartina, kad jis būtų vienspalvis (geriausia tamsus), be dėmių, neapsipūkavęs, su visomis sagomis, be išlindusių siūlių. Aksesuarai. Jų būti gali, tačiau minimaliai: nedidelis, akių nerėžiantis laikrodis, nemasyvūs auskarai, paprastas žiedas, diržą geriau rinktis su paprasta sagtimi. Neturite atrodyti kaip šarka, kadangi daug blizgučių blaškys darbdavio dėmesį. Net ir tuo atveju jei yra vasara, o lauke kepina saulė, nebūkite su akiniais nuo saulės, jie netinka darbo pokalbiui.  Šukuosena. Venkite iššaukiančių šukuosenų, geriausiai plaukus susirišti į tvarkingą kuoduką.

Patarimai, kaip apsirengti darbo pokalbio metu vyrams. Dauguma tų pačių taisyklių (kaip moterų aprangai) galioja ir vyrų aprangai. Vyrai taip pat turi atrodyti tvarkingai, nedėvėti džinsų ir bliuzonų. Geriausia, dėvėti kostiumą, apačioje marškinius (kaklaraištis būtinas tuo atveju jei pretenduojate į itin aukštas pareigas, pavyzdžiui, direktoriaus). Vasaros metu švarko galite nedėvėti (užtenka kostiuminių kelnių ir marškinių). Batai turi būti švariai nuvalyti, šiek tiek pablizginti ir ne šviesesni už  kostiumo (ar kelnių) spalvą. Žiemos metu geriausiai dėvėti paltą, kadangi jis atrodo solidžiausiai. Iš aksesuarų galite ant rankos segėti laikrodį, ir turėti žiedą, pavyzdžiui, vestuvinį, segėti diržą.  Plaukai turi būti tvarkingai sušukuoti.

Prieš išeidami iš namų atidžiai apžiūrėkite save veidrodyje. Neturi būti jokių raukšlių, dėmių, ištrūkusių ar prasegtų sagų, siūlių. Turite atrodyti tvarkingai. Jokiu būdu nekramtykite kramtomosios gumos, negvildenkite saulėgrąžų, nesiurbčiokite iš butelio ir pan. Šie dalykai tikrai nepadės Jums padaryti gero įspūdžio.

Tikimės, kad straipsnyje paminėti patarimai padės Jums tinkamai pasiruošti aprangą darbo pokalbiui.