Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Gyvenimo aprašymas

Gyvenimo aprašymas

Kiekvienas norintis susirasti darbą privalo parašyti gerą gyvenimo aprašymą, kitaip dar vadinamą CV (curriculum vitae). Paprastai jame nurodoma pagrindinė informaciją apie darbo ieškantį žmogų, kurią peržvelgęs darbdavys gali nuspręsti ar kandidatas tinkamas jo siūlomai darbo pozicijai užimti ar ne. Jeigu kandidatas atitinka reikalavimus, jis pakviečiamas į darbo pokalbį su darbdaviu.

Paieškojus internete galima rasti daugybę CV šablonų, tačiau norint būti pastebėtu, originaliu ir išsiskirti iš daugybės siunčiamų CV, patariama jį rašyti savarankiškai nesinaudojant jokiais šablonais, kadangi daugelis žmonių naudoja būtent internete esančius šablonus (europass ir kt.), o darbdaviai į tai žiūri ganėtinai skeptiškai, kadangi matoma, kad žmogus eina lengviausiu keliu, nesistengdamas nė kiek pasukti galvos. Gyvenimo aprašymą rašant pačiam patariama nenukrypti nuo pagrindinių kategorijų. Kiekvieną jų panagrinėsime plačiau.

Taigi pirmoji kategorija – asmeninė informacija. Čia privaloma nurodyti savo vardą pavardę, lytį, šeimyninę padėtį (vedęs, ištekėjusi, netekėjusi ir pan.), vaikų skaičių, savo gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį ir elektroninio pašto adresą tam, kad darbdavys galėtų su Jumis susisiekti. Papildomai galite pridėti savo nuotrauką, geriausia, kad ji būtų fotografuota iki pusės, o Jūs šypsotumėtės. Jokiu būdu nedėkite nuotraukų su kitais žmonėmis (nesvarbu, kad nurodote, kelintas kurioj eilėj esate), nuotraukų iš vakarėlių, nuotraukų su ryškiu makiažu ir kitokių netinkamų nuotraukų.

Po to būtų gerai parašyti trumpą savo pristatymą. Jame nurodyti, kokio darbo ieškote. Kokios patirties turite šioje srityje, kuo domitės laisvalaikiu, paminėti savo savybes, kurios puikiai tinka šiam darbui ir pan. Nėra konkrečios formulės, ką čia reikėtų rašyti, tačiau stenkitės su kandidatuojama darbo pozicija.

Išsilavinimo skiltyje nurodykite savo išsilavinimą, kartu nurodant pirmus ir paskutinius mokymosi joje metus (pavyzdžiui 2008 – 2012 m.). Viršuje būtinai turi būti nurodyta paskutinė Jūsų mokymosi įstaiga (pavyzdžiui, 2010 – 2012 m. KTU Ekonomikos magistro laipsnis). Tuo tarpu apačioje lieka informacija apie vidurinį išsilavinimą (pavyzdžiui, 1994 – 2006 m.Vilniaus 4 – oji vidurinė mokykla).

Darbo patirties skiltyje viršuje taip pat nurodomas Jūsų paskutinis arba dabartinis darbas nurodant nuo kada ten dirbate (pavyzdžiui, 2012.05 mėn.). Papildomai reikia nurodyti įmonės pavadinimą ir einamas pareigas. Galima keliais sakiniais apibūdinti darbo specifiką (programavimas, duomenų bazių priežiūra, darbas Adobe paketu, vadovavimas komandai ir pan.).

Kalbų mokėjimas. Nurodoma gimtoji kalba, pavyzdžiui, lietuvių ir kitos kalbos kurias mokate (anglų, rusų, vokiečių, prancūzų ir pan.) šalia nurodant savo lygį (labai geras, geras, vidutinis ar pradedantysis), kiekvienai iš kategorijų: rašymas, kalbėjimas, supratimas.

Darbo kompiuteriu įgūdžiai. Šioje skiltyje reikia nurodyti programas kuriomis mokate dirbti ir savo lygį (specialistas, pažangus, progresyvus). Geriausiai programas suskirstyti į kategorijas: grafika ir dizainas (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, AutoCad ir t.t.), biuro programinė įranga (Microsoft Excel, Word, PowerPoint, Access ir t.t.), valdymo sistemos (Windows XP/7/8, Macintosh, Linux), programavimo kalbos (C, C++, PHP, MySQL ir t.t.).

Svarbu nurodyti ar turite vairuotojo pažymėjimą. Reikia nurodyti kokias kategorijas turite (A, B, C, D ar kt.), kiek laiko jas turite t.y. koks vairavimo stažas. Jei turite nuosavą automobilį, būtinai tai pažymėkite, kadangi tai privalumas.

Nurodykite savo asmenines savybes ir pomėgius. Nevardinkite jų visų, o atsirinkite tik pačius svarbiausius, kurie būtų svarbūs toje darbo pozicijoje į kurią kandidatuojate.

Jei turite papildomai pridėkite rekomendacijas. Šioje skiltyje reikia nurodyti asmenį (vardą ir pavardę), kuris Jums parašė rekomendaciją, nurodyti jo pareigas buvusioje darbovietėje ir kontaktinius duomenis – telefono numerį ir elektroninio pašto adresą tam, kad naujas darbdavys galėtų su juo susisiekti ir sužinoti jam rūpimus klausimus.

Rašydami savo CV darykite tai labai atidžiai, prieš siųsdami jį darbdaviui, dar kartą nuosekliai viską peržiūrėkite, kad neliktų korektūros ir gramatikos klaidų. Nepilstykite iš tuščio į kiaurą ir paminėkite tik tas charakterio savybes, kurios bus naudingos naujajam darbui. Tai kad prirašysite 30 nereikšmingų savo savybių naudos tikrai neduos.

Kaip parašyti savo gyvenimo aprašymą, skaitykite kitame straipsnyje: gyvenimo aprašymo pavyzdys.