Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Motyvacinio laiško klaidos

Motyvacinio laiško klaidos

Visi žinome, kad geras gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas gali būti išsvajoto darbo pradžia. Todėl reikia puikiai parašyti tiek vieną, tiek kitą. Plačiau pakalbėsime būtent apie motyvacinio laiško rašymą, kokių klaidų turėtumėte vengti, siekiant, kad jis būtų geras.

Visų pirma, reikia ne visą laišką „suplakti“ į vieną vietą, o išskirti atskiras laiško dalis. Tai turėtų būti: įvadas, pastraipa apie darbą, ateities vizijos ir pabaiga. Įvade reikia prisistatyti, paminėti dėl kokių priežasčių rašote ir pan. Toliau darbo pastraipoje reikia paaiškinti, kodėl esate susidomėjęs būtent šiuo darbu, šia įmone. Paminėkite ir tai, ką sugebate, kokią darbinę patirtį ir įgūdžius esate sukaupę. Kalbant apie ateitį, turite paimprovizuoti numanydami apie savo karjerą tame darbe. Pabaigoje užsiminkite, kada galite atvykti į darbo pokalbį, padėkokite už sugaištą laiką, svarstant Jūsų kandidatūrą ir pan.

 Taigi, kalbant apie pagrindines motyvacinių laiškų rašymo klaidas viena iš pirmųjų yra tai, kad kandidatas laiške kreipiasi bendruoju kreipiniu, užuot kreipęsis būtent į tą žmogų (vardu ir pavarde), kuris atlieka atranką. Tuo atveju, kai kreipiatės būtent į tą žmogų, Jūsų kreipimasis yra žymiai asmeniškesnis, jis neatrodo kaip motyvacinio laiško šablonas, kurį siunčiate visoms įmonėms iš eilės. Tuomet atrodo, kad siekiate būtent to darbo, o ne bet kokio darbo (svarbu, kad kokį nors gauti).

Kita klaida – Jūs nenurodote į kurią poziciją kandidatuojate. Tuo atveju, kai darbdavys ieško tik vieno darbuoto, gal jam bus ir aišku, kokį darbą norite dirbti, tačiau jei jis ieško keleto skirtingų darbuotojų, tuomet Jūsų klaida – apmaudi. Nurodyti darbo poziciją, į kurią kandidatuojate galite pirmojoje (pradžios) pastraipoje arba laiško pavadinime.

Trečioji klaida – prirašėte daugybę įvairių savo asmeninių savybių, kurios visiškai neatitinka darbdavio skelbime nurodytų reikalavimų. Geriausia būtų, kad skaitydami darbo skelbimą jame rastumėte pageidaujamas savybes, kurias nurodytumėte savo motyvaciniame laiške. Toks raktinių žodžių naudojimas – naudingas.

Dar viena dažnai pasitaikanti klaida – kontaktų nenurodymas. Kai kuriems atrodo, jei jau mano kontaktai yra nurodyti gyvenimo aprašyme, tai kam man kartotis ir dar kartą juos nurodyti dar ir motyvaciniame laiške? Tačiau jiems reikėtų pagalvoti ir apie tokį variantą, kad gyvenimo aprašymas gali pasimesti nuo motyvacinio laiško ir darbdavys nebežinos kieno jis yra, tuo tarpu Jūsų šansai gauti tą darbą (arba būti pakviestam į pokalbį) taps lygūs 0 proc. Taigi, atminkite, kad kontaktų nebūna per daug, todėl galite juos drąsiai nurodyti ne tik savo gyvenimo aprašyme, bet ir motyvaciniame laiške.

Tikimės, kad šios teoriškai paminėtos klaidos padės Jums nedaryti praktinių klaidų rašant savo motyvacinį laišką.