Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Motyvacinio laiško pavyzdys

Motyvacinio laiško pavyzdys

Motyvacinio laiško pavyzdys

Motyvacinis laiškas taip vadinamas dėl to, kad jis parodo asmens motyvaciją dirbti darbą, į kurį pretenduoja. Jo tikslas yra sudominti darbdavį, kad jis peržiūrėtų Jūsų gyvenimo aprašymą (CV). Geriausia, kad jis būtų neprisegtas, o tiesiog parašomas tekstas elektroniniame laiške, kurį siunčiate, tačiau prisegti turite savo CV. Siunčiant elektroninį laišką būtinai nurodykite jo paskirtį, pavyzdžiui, dėl projektų vadovo darbo, dėl administratorės darbo. Kitu atveju Jūsų laiškas gali būti praleistas pro akis ir prarasite galimybę įsidarbinti.

Norėdami parašyti gerą motyvacinį laišką turite: rašyti aiškiai, trumpai ir glaustai; laiško pavadinime turi atsispindėti pareigų, į kurias pretenduojate pavadinimas; tinkamai aprašykite savo stipriąsias puses; paminėkite, dėl kokių priežasčių norite dirbti būtent toje įmonėje; apibūdinkite, kaip galite prisidėti prie sėkmingos įmonės veiklos; paminėkite, kodėl esate tinkama (-s) būtent toms pareigoms užimti.

Kandidatai į darbą dažnai daro esmines klaidas, dėl kurių darbdaviai jais nesusidomi ir nepakviečia į darbo pokalbį, o Jūsų pagrindinis tikslas – būti pakviestam į savo svajonių darbo pokalbį. Taigi, venkite šių klaidų: gramatikos ir logikos klaidų; per daug nesigirkite, nes atrodysite nepatikima (-s); nerašykite per ilgo teksto, kadangi jis būna sunkiai skaitomas; neakcentuoti asmeniniai motyvai; motyvacinis laiškas nepritaikytas būtent toms pareigoms (taip būna, kai visoms įmonėms iš eilės siunčiamas tas pats motyvacinis laiškas).

Pagrindinės motyvacinio laiško dalys: viršuje nurodomas jo gavėjas, paminima, dėl kokių pareigų kreipiamasi, iš kur sužinojote apie laisvą darbo vietą (iš internetinių skelbimų, pažįstamų, laikraščių ir pan.), abibūdinti, kodėl Jus domina būtent šios pareigos ir kodėl esate tinkamas jas užimti, paminėti, nuo kada galėtumėte pradėti dirbti, laišką užbaigiant paprašykite susitikti darbdaviui patogu laiku.

Pateikiame du motyvacinio laiško pavyzdžius: turinčio darbo patirties ir ieškančio naujo darbo ir asmens, besiintegruojančio į darbo rinką.

 

UAB „Informatika“

Dėl programuotojo pareigų

 

            Manau, kad esu tinkamas kandidatas į programuotojo pareigas. Jūsų įmonės siūlomas darbas atitinka mano išsilavinimą ir kvalifikaciją: daugiausiai praktinės patirties turiu programavimo srityje, turiu įgijęs informatikos inžinerijos bakalauro ir informatikos magistro išsilavinimą, moku daugelį programavimo kalbų, puikiai moku kalbėti ir rašyti angliškai ir rusiškai.

            Esu tikras, kad mano praktinė patirtis programuojant ir akademinių studijų metu įgytos žinios padės profesionaliai atlikti Jūsų siūlomo darbo užduotis. Esu savarankiškai atlikęs keletą stambių projektų, kurie sėkmingai startavo ir tebegyvuoja iki šiol.  

            Neabejoju, kad mano žinios, įgūdžiai, praktinė patirtis bei asmeninės savybės, tokios kaip iniciatyvumas, komunikabilumas, sugebėjimas greitai įsisavinti žinias, atsakingumas, gali būti sėkmingai panaudotos Jūsų įmonėje siekiant jos tikslų įgyvendinimo.

            Tikiuosi, kad mano kandidatūra Jus sudomino ir maloniai laukiu Jūsų atsakymo. Mielai susitikčiau su Jumis Jums patogiu metu.

 

Pagarbiai,

 

Simonas Jonaitis

Tel.: 8 600 00000 

 

UAB „Parduotuvė“

Dėl pardavėjos - konsultantės pareigų

 

            Kreipiuosi dėl laisvos pardavėjos - konsultantės darbo vietos, apie kurią perskaičiau internete „CV bankas“ portale. Esu Ona Onaitytė, šiuo metu mokausi Mykolo Riomerio universitete. Studijų kryptis – lietuvių kalbos filologija, esu trečiame kurse (dieninės studijos).

Esu komunikabili, nenustygstanti vietoje, pozityviai priimanti naujus iššūkius mergina. Ieškau veiklos, kur galėčiau save realizuoti bei įgyti naujos patirties. Kadangi Jūsų įmonė darbuotojams siūlo dirbti lanksčiu darbo grafiku, mane labai sudomino galimybė padirbėti po paskaitų ir savitgaliais.

Sklandžiai ir geranoriškai bendrauju su žmonėmis, nepriekaištingai moku lietuvių kalbą ir gebu aiškiai dėstyti mintis, esu greitos orientacijos, gerai dirbu kompiuteriu. Tikiuosi, kad šios mano savybės Jus sudomins ir suteiksite man galimybę atvykti į darbo pokalbį.

           

Pagarbiai,

 

Ona Onaitytė