Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Motyvacinis laiškas

Motyvacinis laiškas

Ieškodami darbo Jūs siunčiate įvairioms įmonėms savo gyvenimo aprašymą, tikėdamiesi tą darbą gauti. Tačiau ar prie gyvenimo aprašymo papildomai pridedate motyvacinį laišką? Ne? Visai be reikalo! Teisingai parašytas jis ženkliai padidintų Jūsų šansus susirasti svajonių darbą, todėl visada verta pasistengti ir parašyti šį laišką. Todėl šiandien pašnekėsime apie motyvacinio laiško naudą ir kaip taisyklingai jį parašyti.

Motyvacinis laiškas yra tarsi įvadas apie Jus ir Jūsų norą bei ryžtą dirbti tame darbe į kurį kandidatuojate, jis turi sudominti darbdavį tam, kad šis peržiūrėtų Jūsų CV. Motyvaciniame laiške turite save pristatyti kaip tinkamiausią kandidatą į tą darbo poziciją, kurią norite užimti. Turite įtikinti darbdavį, kad norite darbo būtent toje kompanijoje, kuriai rašote, o ne bet kur, kur tik Jus priims, todėl nenaudokite šabloninio motyvacinio laiško, o kiekvienai įmonei rašykite jį individualų.

Norint parašyti gerą motyvacinį laišką turėtumėte jį rašyti nuosekliai, stengtis, kad mintys nebūtų padrikos, išmėtytos. Jį geriausiai rašyti verslo laiško stiliumi. Gerai būtų neišsiplėsti, kad tekstas tilptų į vieną puslapį, skambėtų mandagiai ir jį būtų lengva skaityti. Prieš siunčiant svarbu įsitikinti, kad jame neliktų klaidų, todėl duokite jį paskaityti kam nors kitam, kadangi žmonės dažnai nepastebi savo klaidų.

Ką reikėtų išdėstyti motyvaciniame laiške? Visų pirma, reikia nurodyti savo vardą, pavardę, kontaktinius duomenis (telefoną ir elektroninį paštą), tuomet parašyti į kokią poziciją pretenduojate, kad darbdaviui iš karto būtų aišku (gali būti, kad kaip tik tuo metu jis ieškos kelių darbuotojų į skirtingas pozicijas). Tuomet pradėkite dėstyti apie tai, kad Jus domina tas darbas, kad esate tinkamas kandidatas, kad turite atitinkamą kvalifikaciją, kad turite reikalingos darbo patirties. Paminėkite savo išsilavinimą, užsiminkite apie kvalifikacijos kėlimo kursus (jei tokius turite), apie puikius gebėjimus dirbti kompiuteriu, apie kalbų mokėjimą. Paminėkite, ką mokate praktiškai (iš praeito darbo ar atliktos praktikos, stažuočių). Vėliau paminėkite savo asmenines savybes, kurios būtų naudingos būtent tai darbo pozicijai, taip dar labiau įtikinsite darbdavį apie savo tinkamumą tai darbo pozicijai. Pabaigoje paminėkite, kad lauksite darbdavio atsakymo ir norėtumėte susitikti su juo darbo pokalbiui jo paskirtu laiku.

Gerai parašytas motyvacinis laiškas gali būti priežastis padėsianti susirasti savo svajonių darbą, todėl neapsiribokite vien tik gyvenimo aprašymu, nepatingėkite ir parašykite gerą motyvacinį laišką, kuriame pabrėšite savo tinkamumą į kandidatuojamą darbo vietą.