Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Naujas darbas

Naujas darbas

Jau nemažai kalbėjome apie tai, kaip gauti naują darbą, todėl šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai kaip išlaikyti (neprarasti) gautos darbo pozicijos, kaip elgtis ir ką sakyti tam tikrose situacijose. Visų pirma, Jums reikia turėti omenyje, kad esate naujokas ir todėl valdžia  Jus gali stebėti tarsi per padidinamąjį stiklą, darbuotojai taip pat dažnai nemėgsta naujokų, nes bijo konkurencijos (jie bijo, kad būsite geresnis už juos). Dėl to labai svarbi Jūsų elgsena bandomuoju laikotarpiu. Jeigu išlaikysite bandomojo laikotarpio „testą“, darbas bus Jūsų.

Taigi, keletas patarimų, kaip elgtis naujame darbe turint „naujoko“ statusą.

Rinkitės tinkamą aprangą. Stenkitės engtis tvarkingai, neiššaukiančiai, neutraliai. Žiūrėkite, kad drabužiai būtų švarūs, tvarkingi, išlyginti, nesusiglamžę, nesuplyšę. Priešingu atveju sudarysite ne kokį įvaizdį.

Darbo metu nesinaudokite mobiliuoju telefonu, socialiniais tinklais ir internetu. Mobiliuoju telefonu galite pasinaudoti tik tuo atveju, kai skambutis iš tiesų svarbus, tačiau net ir tokiu atveju neturėtumėte išsiplėsti, o stengtis kuo greičiau skambutį nutraukti. Kas liečia internetinius tinklalapius, neturėtumėte juose naršyti darbo metu ir ypač naudotis socialiniais tinklais. Nesistebėkite, kad Jūsų kompiuteris yra sekamas, norint žinoti, ką Jūs veikiate darbo metu.

Kad ir koks būtų Jūsų charakteris stenkitės jo neparodyti. Jeigu per daug anksti pradėsite rodyti savo nepasitenkinimą, pyktį, priekaištus ar kitokias blogas emocijas, tikrai nebūsite svajonių darbuotojas ir nenustebkite, jei dar net nepasibaigus bandomajam laikotarpiui būsite paprašytas išeiti iš darbo. Protingiausia būtų stengtis prisitaikyti prie esamų situacijų, viską nuleidžiant juokais ir be jokių pykčių ar priekaištų.

Stenkitės kuo geriau atlikti Jums paskirtus darbus ir nieku gyvu nesiginčykite su savo vadovais, kadangi tai neduos nieko gero. Netgi tuo atveju, kai norite įrodyti (ar parodyti) savo žinias, geriau pakentėkite, kol pasibaigs Jūsų išbandymų metas (bandomasis laikotarpis), užsitarnausite vadovybės palankumą, pasitikėjimą ir tuomet galėsite patarti ar net įtakoti priimamus sprendimus, kadangi būsite įgijęs jų kompetenciją.

Atminkite, kad ne Jūs toje įmonėje esate vadovas, todėl nesistenkite įvesti savo tvarkos. Jei ir bandysite greičiausiai Jums nepavyks, kadangi, į naujokų pasiūlymus žiūrima pro pirštus, kadangi jie dar nėra nusipelnę pagarbos ir įgavę kompetencijos.

Nesistenkite apsiimti padaryti daugiau nei Jūs sugebate. Tuo liks nepatenkinti Jūsų kolegos, manydami, jog norite įsiteigti vadovams. O ir vadovai į tai gali pažiūrėti dviprasmiškai: arba manys, kad norite įsiteigti arba apsidžiaugs, kad rado „savanorį darbštuolį“, kuriam kraus visus papildomus darbus tol, kol patys to neapsikęsite arba nebepajėgsite jų atlikti (už tai tikriausiai nebūsite finansiškai įvertintas). Taigi, nešokite aukščiau bambos.

Niekada nevėluokite į darbą. Ypač tol, kol tebeesate naujokas būsite stebimas kada ateinate į darbą ir kada išeinate. Dėl išėjimo, nereiškia, kad pasibaigus paskutinei darbo valandai Jūs turite viską mesti ir lėkti į namus. Stebėkite savo kolegas ir elkitės panašiai, taip neišsiskirsite iš jų.

Šie patarimai turėtų Jums padėti atlaikyti bandomąjį laikotarpį ir tapti pastoviu darbuotoju.