Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

PVM mokėtojai

PVM mokėtojai

Visų pirma apie PVM – pridėtinės vertės mokestį. Šiuo metu PVM dydis Lietuvoje yra 21 %. Tai yra vartojimo mokestis ir juo apmokestinamas paslaugų ir prekių teikimas. Jį moka apmokestinamieji asmenys, kurie yra įregistruoti PVM mokėtojų registre.

Asmenys, kurie vykdo arba ruošiasi vykdyti kažkokią su ekonimika susijusią veiklą gali registruotis, kad taptų PVM mokėtojais. Tačiau savo noru registruotis PVM mokėtoju ne visada tikslinga ir verta. Verta tapti PVM mokėtoju tuo atveju, kai daugiausiai prekių ir paslaugų pirkėjai taip pat yra PVM mokėtojai.

Štai atvejai, kai Lietovoje gyvenantis apmokestinamasis asmuo (kokią nors ekonominę veiklą vykdantis juridinis arba fizinis asmuo) privalo tapti PVM mokėtoju:

  1. Tuomet, kai už parduotas prekes ar paslaugas Lietuvoje, pajamos yra didesnės negu 155000 litų. Laikotarpis – vieneri metai (12 mėnesių). Šis punktas negalioja tada, kai į Europos sąjungos valstybes yra tiekiamos naujos transporto priemonės;
  2. Tuomet, kai iš kitų Europos Sąjungos narių, per metus (12 mėnesių), yra įsigyjama prekių už daugiau nei 35000 litų. Šis punktas negalioja tada, kai už nurodytą ar didesnę sumą įsigyjamosakcizu apmokestintos prekės arba naujos transporto priemonės;
  3. Tuomet, kai vienas asmuo arba su kitais asmenimis, turi keletą įmonių ir per vienerius metus bendros gautos pajamos yra didesnės negi 155000 litai. Nesvarbu, kad kiekvieno iš tų asmenų atlygis mažesnis nei 155000 litų, vistiek privaloma registruotis PVM mokėtojais.

Tuo tarpu užsienio apmokestinamieji asmenys privalo tapti PVM mokėtojais Lietuvoje, kai:

  1. Lietuvoje tiekia prekes arba čia parduoda paslaugas;
  2.  Tiekia prekes iš Lietuvos kitoms ES valstybių narėms ar už jos ribų;
  3. ES valstybės narės PVM mokėtojas Lietuvoje vykdo nuotolinę prekybą ir atvežamų į Lietuvą prekių vertė per vienerius metus yra daugiau negu 125000 litų;
  4. Lietuvoje iš kitų ES valstybių narių įsigyja prekes, kai jų vertė per kalendorinius metus yra daugiau negu 35 000 litų. Šis punktas negalioja tada, kai įsigijamos naujos transporto priemonės ir akcizais apmokestinamas prekės.