Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Sėkminga karjeros pradžia

Sėkminga karjeros pradžia

Jauniems žmonėms pradėti karjerą nėra labai lengva, kadangi daugelis darbdavių nenori priimti žmonių, neturinčių darbo patirties. Tačiau nevertėtų nuleisti rankų, reikia ieškoti ir anksčiau ar vėliau darbą tikrai rasite. Tam, kad Jūsų karjera būtų sėkminga parengėme Jums keletą patarimų.

  1. Kiekvienas darbas – naudingas. Kol gausite savo išsvajotą darbą, Jums gali tekti dirbti ir kitokius darbus, kurie iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai nenaudingi. Tačiau negalvokite apie juos kaip apie prievolę, stenkitės įsisavinti gaunamas žinias ir įgūdžius, kurie Jums gali būti naudingi kitame darbe. Įsivaizduokite: Jūs esate įgijusi administratorės specialybę ir trokštate dirbti administratore, tačiau darbo paieškos sekasi sunkiai ir tenka įsidarbinti, pavyzdžiui, padavėja. Nenurašykite šio darbo, net tai, ko išmoksite jame gali būti naudinga. Pavyzdžiui, išmoktas bendravimas su klientais dirbant padavėja bus naudingas ir dirbant administratore, taigi eidama į darbo pokalbį dėl administratorės darbo, galėsite pabrėžti šį savo privalumą.
  2. Nelakstykite iš vieno darbo į kitą. Normalu, kad kiekviename darbe atsiras dalykų, kurie Jums nepatiks, tačiau turėtumėte susitaikyti su tais dalykais, nesvarbu ar tai žmonės, kurie Jus erzina, ar aplinka, ar dar kas nors. Pabėgdami į kitą darbą neišspręsite šių problemų, kadangi tikriausiai ir ten bus kas Jums nepatiks (erzins bendradarbiai, darbdavys ar kt. priežastys).
  3. Dirbkite mėgstamą darbą. Jeigu taip atsitiko, kad iš karto nepavyko rasti mėgstamo darbo ir kažkur įsidarbinote tik tam, kad darbą turėtumėte,  nereikia nuleisti rankų ir toliau ieškoti darbo, kurį dirbti Jūs tikrai norite. Laikui bėgant jį tikrai atrasite. Todėl reikia ieškoti mėgstamo darbo tam, kad nešvaistytumėte veltui laiko. Dirbant mėgstamą darbą bus lengviau jame tobulėti ir daryti karjerą.
  4. Žiūrėkite į darbą rimtai. Toks požiūris Jums  padės pasiekti karjeros aukštumų, būti vertinamam bendradarbių ir darbdavio. Juk būtent tokį požiūrį daugeliui iš mūsų jau nuo pat mažens stengėsi įdiegti tėvai ir seneliai. Gaila, bet daugelis jaunų žmonių šai taisykle pradeda vadovautis kiek per vėlai, tačiau Jūs būkite protinga (-s) ir elkitės kitaip.
  5. Išmokite elgtis su pinigais. Daug jaunų žmonių gavę pirmą darbą labai džiaugiasi. Gavę pirmą atlyginimą jie jaučiasi tokie finansiškai nepriklausomi (nuo šiol pinigų nebereikės prašyti tėvų), kad pinigus leidžia kam tik panorėję (iššvaisto veltui visokiems nereikšmingiems dalykams). Tačiau jau nuo pat pirmųjų savo pajamų gavimo reikia stengtis su jais elgtis protingai, nešvaistyti. Protingiausiai būtų pradėti taupyti „juodai dienai“ ir kažkam turiningo, pavyzdžiui, kelionėms, kurios parturtintų kiekvieno iš mūsų asmenybę.

Tikimės, kad šie maži mūsų patarimai padės Jums sėkmingai startuoti su savo karjera.