Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Sėkmingos karjeros receptas

Sėkmingos karjeros receptas

Sėkmingos karjeros receptas

Kiekvienas žmogus pabaigęs mokslus susirasti perspektyvų darbą ir kilti karjeros laiptais. Svarbu, kad darbas būtų ne tik perspektyvus, bet dar ir mėgstamas. Tai padės Jums džiaugtis gyvenimu, kadangi įrodyta, jog žmonės, dirbantys nemėgstamą darbą nesijaučia laimingi. Nemėgstantiems savo darbo kiekvienas rytas yra tarsi košmaras, o kiekvienas pirmadienis – tikra katastrofa. Tuo tarpu žmonės, kurie mėgsta savo darbą eina į jį lyg į šventę. Dirbantys mėgstamą darbą pasiekia pačių geriausių rezultatų, kadangi visas užduotis stengiasi atlikti maksimaliai gerai, neapgaudinėdami nei savęs, nei savo šefo. Visi į darbą žvelgti kaip į šventę, o ne į kokį košmarą. Taigi, kaip susirasti savo svajonių darbą ir tapti laimingam?

Karjera traktuojama įvairiai, vieni tvirtina, kad ja galima vadinti mėgstamo darbo suradimą, o kiti ją apibūdina kaip pakėlimą pareigose (aukštesnį statusą), palaipsniui didinamą atlyginimą. Taigi, vieningos nuomonės nėra, tačiau jeigu Jūs daug neuždirbate, bet dirbate mylimą darbą, galite drąsiai teigti, kad siekiate karjeros. Laikui bėgant atlyginimas susilygina su įgytais įgūdžiais ir gebėjimais.

Kas įtakoja karjerą? Karjerai įtakos turi išsilavinimas, puikus savęs pažinimas, sugebėjimas analitiškai mąstyti, pasitikėjimas savimi, optimizmas ir panašios savybės. Taigi, labai svarbu save pažinti ir žinoti, ko nori dar mokyklos suole tam, kad pasirinktum tinkamą kelią. Čia daugelis abiturientų daro didelę klaidą, kadangi neįsiklauso į savo norus, jie pasikliauja, tėvų ar giminaičių norais, kuo jam tapti. Tačiau įsėdimas ne į savo vėžias nepadės pasiekti karjeros ir būti laimingam, todėl reikia pasikliauti savimi ir žinoti, ko nori. Ne visi abiturientai baigę vidurinę mokyklą žino, ką nori dirbti ir kuo būti, todėl kartais neprošal praleisti vienus studijų metus ir stoti sekančiais metais. Per tuos metus daugeliui atsiveria akys ir jie žino, kokiu keliu nori eiti, o svarbiausia tai daro nieko neverčiami, savo noru.

Tuomet, kai esate pasiruošęs ieškoti darbo (pavyzdžiui, baigus mokslus ar esant paskutiniame studijų kurse) yra trys svarbūs dalykai: gyvenimo aprašymas arba CV, motyvacinis laiškas ir darbo pokalbis. Taigi, gyvenimo aprašymas yra pirmas dalykas, kuris atkreips darbdavio dėmesį į Jus, todėl jame turi būti viskas aiškiai pateikta, svarbu kad nebūtų klaidų (nei gramatinių, nei korektūros), svarbu pabrėžti savo privalumus, įgytus darbo įgūdžius (jei tokių turite), paminėti mokamas kalbas, kokiomis kompiuterinėmis programomis mokate dirbti ir pan. Toliau apie motyvacinį laišką. Jis dažnai reikalingas kompetentingesniuose ir aukštesnių pareigybių ieškantiems darbuotojams (ieškant paprasto darbininko darbo visiškai nereikalinga rašyti motyvacinį laišką). Motyvaciniame laiške reikia nurodyti savo kontaktinius duomenis, nurodyti iš kur sužinojote apie laisvą darbo vietą, paminėti, kad norite šias pareigas užimti, trumpai aprašyti savo išsilavinimą, darbo patirtį, paminėti savo privalumus ir gerąsias asmenines savybes ir paprašyti paskirti susitikimo laiką darbo pokalbiui.

Jums paskambino iš tos įmonės, į kurios darbo vietą kandidatuojate, ir pakvietė į darbo pokalbį. Tai labai geras ženklas. Dabar belieka tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui. Visų pirma reikia varyti šalin visas blogas mintis, mąstyti optimistiškai ir įsivaizduoti (patikėti pačiam), kad esate pats tinkamiausias kandidatas į pretenduojamą darbo vietą. Priešingu atveju, jei netikėsite Jūs, tai kaip tuo patikės darbdavys? Taigi, ruošiantis darbo pokalbiui Jūs turite surinkti informaciją apie tą įmonę ar organizaciją, išmokti įtikinamai girtis (tai tikrai padeda!), pasitikėti savimi (Jūs tai galite), pasirūpinti savo išvaizda ir apranga pagal įmonės tipą, numatykite darbdavio prioritetus.

Vis dėlto, ir jeigu padarėte viską, ką galėjote, o darbo negavote. Nenusiminkite. Žvelkite į tai optimistiškai, anksčiau ar vėliau Jums vis tiek pavyks rasti savo svajonių darbą. Svarbu nenuleisti rankų.