Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Automobilio draudimas

Automobilio draudimas

Visi vairuotojai žino, kad Lietuvoje yra būtina drausti savo transporto priemonę (lengvąjį automobilį, krovininį automobilį, autobusą, troleibusą, motociklą, motorolerį, priekabas ir kitokius savaeigius mechanizmus, kurie naudojami kelių eisme). Priešingu atveju su ta transporto priemone draudžiama važiuoti. Automobilio draudimo sutartį gali sudaryti automobilio pats savininkas, įgaliotas asmuo, kuris nuomojasi (remiantis panaudos sutartimi).

Drausti automobilį yra naudinga todėl, kad draudimas padės Jums atsipalaiduoti kelyje ir negalvoti apie padarinius ir jų atlyginimą, įvykus eismo įvykiui. Taigi, jeigu Jūs sukelsite avariją ir būsite dėl jos kaltas, Jūsų (privalomos civilinės atsakomybės) draudimas privalės atlyginti žalą kitiems asmenims, kurie nukentės tame eismo įvykyje. Vadinasi žalą turėsite atlyginti ne Jūs, tai padarys Jūsų draudimas, jis atlygins nukentėjusiojo asmens transporto priemonės remonto kainą, apmokės sužalotų asmenų gydymo išlaidas, atlygins sugadinto nekilnojamojo turto ar kelio statinių išlaidas ir kt.

Dabar apdrausti automobilį – labai paprasta. Tai galite padaryti tiesiog internetu. Siekiant išsirinkti Jums palankiausią draudimo variantą, jį galite rasti tiesiog naršydami internete. Tokiu atveju tereikia nurodyti  savo automobilio valstybinį numerį ir savo asmens kodą, įmonės kodą (jeigu automobilio savininkas – įmonė) ar valdytojo kodą, jei automobilis yra perkamas lizingu. Be draudimo internetu automobilį apdrausti galite atvykę į bet kurios draudimo įmonės skyrių arba naudodamiesi draudimo brokerių paslaugomis.

Draudžiant automobilį reikia nurodyti įvairias automobilio ir vairuotojo savybes, nuo kurių tiesiogiai priklauso automobilio draudimo kaina. Tai – automobilio pagaminimo metai (kuo naujesnis, tuo brangesnis draudimas), automobilio darbinis tūris ir galia (kuo jie didesni, tuo brangesnis draudimas), automobilio markė („BMW“ draudimas kainuos daugiau, nei, pavyzdžiui, „Citroen“), vairuotojo amžius ir stažas (kuo mažesnis vairuotojo stažas, tuo brangiau kainuoja draudimas, brangiausiai jis kainuoja, kol vairuotojas neturi 2 metų vairavimo stažo), mietas, kuriame bus vairuojama (didmiesčiuose draudimas brangesnis, kadangi juose – judresnės gatvės ir padidinta eismo įvykių rizika), ar asmuo nebe pirmą kartą draudžiasi (kadangi draudžiantis pirmą kartą draudimas yra brangesnis) ir t.t.

Draudimo bendrovės siūlo įvairias transporto priemonių rūšis. Tai – automobilio draudimas važinėjant tik Lietuvoje, automobilio draudimas važinėjant ir Lietuvoje, ir užsienyje (ne daugiau kaip, pavyzdžiui, 40 dienų į metus), automobilio draudimas, kai teisę vairuoti turi visi šeimos nariai (ir tėvai, ir jauni vairuotojai – vaikai) ir pan.

Be privalomojo civilinės atsakomybės draudimo yra ir kita automobilių draudimo rūšis – KASKO (CASCO) draudimas. Jis apibūdinamas kaip savanoriškas automobilio draudimas, kuris yra skirtas besidraudžiančiojo automobiliui atlyginti padarytą žalą avarijos metu (kai pats kaltas dėl eismo įvykio), automobilio vagystės atveju, dėl kitų asmenų kenkėjiškos veiklos ir pan. Ši draudimo rūšis rekomenduotina jauniems, savo jėgomis nepasitikintiems vairuotojams, taip pat brangių automobilių savininkams, asmenims, gyvenantiems rajone, kuriame padidėjusi vandalizmo rizika ir pan. Tačiau, nepamirškite, kad neužtenka apsidrausti vien KASKO draudimu, papildomai reikia draustis ir privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Pasirinkite sau tinkamiausią automobilio draudimo rūšį ir jauskitės saugūs kelyje!