Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

KASKO draudimas

KASKO draudimas

Turbūt kiekvienas iš mūsų yra girdėjęs ne tik apie privalomąjį automobilio draudimą, bet ir apie KASKO draudimą, bet tikrai ne kiekvienas yra juo draudęsis, nors jis yra ganėtinai populiarus ir naudingas, tačiau neprivalomas. KASKO draudimu draudžiasi tie asmenys, kurie nori jaustis saugiai kelyje ir naktį ramiai miegoti, nesvarbu, kas benutiktų.

Kaip žinia, paprastas (privalomasis) automobilių draudimas atlygina nuostolius, patirtus avarijos metu, nukentėjusiajam (vienai pusei). Tuo tarpu KASKO draudimas apdraudžia nuo avarijos (nuostolius atlygina abiems pusėms), nuo vagystės (kai pavogiamas automobilis ar kokios nors jo detalės), nuo stichinių nelaimių, nuo nelaimingų atsitikimų (pavyzdžiui, nutrenkus laukinį gyvūną, užvirtus medžiui ir pan.) ir nuo stichinių nelaimių.

Kiekviena draudimo bendrovė draudžiantis KASKO draudimu suteikia skirtingas privilegijas (papildomas paslaugas). Tačiau dažniausiai ta yra nemokama techninė pagalba kelyje, kuri teikia skirtingas paslaugas. Dažniausiai techninė pagalba Jums  padės užvesti variklį, pakeisti ratą, pristatys kuro, jei baigsis degalai, atrakins dureles, jei pamesite raktelius ar juos užtrenksite automobilyje, o esant sudėtingesniam gedimui kliento transporto priemonė bus nutransportuota į remonto dirbtuves ar kitą kliento pageidaujamą vietą. Todėl renkantis draudimo bendrovę labai svarbu pasidomėti, kokios paslaugos įeina į KASKO draudimo paketą.

Dar viena KASKO draudimo privilegija – vairuotojo ir keleivių draudimas. Jis apdraudžia vairuotoją ir keleivius. Jeigu atsitinka taip, kad eismo įvykio metu sužalojamas vairuotojas ar keleiviai, draudimas padengia visas jų gydymo išlaidas. Tačiau, visada vairuokite tik prisisegę saugos diržus ir raginkite juos prisisegti savo keleivius. Jie gali išgelbėti ne tik Jūsų ar Jūsų keleivių gyvybę, bet ir sušvelninti sužalojimus autoįvykio metu. Rūpinkitės savo ir kitų saugumu!

Kalbant apie KASKO draudimo kainą reikia žinoti, kas ją įtakoja. Pagrinde draudimo kainą nusprendžia du kriterijai – transporto priemonės duomenys ir vairuotojo duomenys. Taigi, pildant draudimo blanką Jums reikės nurodyti šiuos parametrus: transporto priemonės tipą (lengvasis automobilis, motociklas, sunkvežimis ir pan.), markę („BMW“, „Audi“, „Renault“ ar kt.), pagaminimo metus, modifikacija, variklio darbinį tūrį, variklio galingumą, naudojamus degalus (dyzelinas, benzinas, benzinas/dujos, elektra). Užpildžius transporto priemonės charakteristikas, reikia pateikti informaciją ir apie automobilio savininką bei vairuotojus: ar automobilis įsigytas išsimokėtinai (lizingu), ar savininkas yra fizinis ar juridinis asmuo,  nurodyti savininko registracijos vietą (miestą), savininko vairavimo stažą metais, savininko amžių ir ar automobilį vairuos kiti asmenys.

Net ir apdraudę savo automobilį KASKO draudimu, saugokite jį. Atminkite, nevalia palikti automobilio dokumentų ir raktelių automobilyje, nes jį pavogus Jūs negausite jokios išmokos, kadangi tai bus laikoma nedraudžiamuoju įvykiu ir išmoka Jums nebus išmokėta. Taip pat stenkitės savo automobilio nestatyti po medžiais, kadangi medžių šakos, paveiktos stipraus vėjo, gali pridaryti didelės žalos.