Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Turto draudimas

Turto draudimas

Namai – Jūsų tvirtovė? Juose jaučiatės saugus, atsipalaidavęs ir laimingas? Tam, kad tai sukurtumėte, turbūt investavote ne tik daug pinigų, bet ir laiko, rūpesčio. Todėl turėtumėte pasistengti apsaugoti savo „tvirtovę“ bei visą joje esantį turtą. Tai padaryti Jums padės turto draudimas. Šio draudimo dėka galėsite saugiai jaustis ne tik išvykę į darbą ar į svečius, bet ir tada kai išvykstate į tolimesnę kelionę ir paliekate namus vienus.

Turto draudimas – viena iš draudimo rūšių, kuri skirta apdrausti  kilnojamąjį (baldus, drabužius, kompiuterius, televizorius, buitinę techniką ir kt.) ir nekilnojamąjį (butus, namus, pastatus, statinius, patalpas ir kt.) turtą. Drausti turtą – naudinga, kadangi apsidraudusiajam draudimas atlygina visus nuostolius, kurie atsiranda netekus turto ar jam sugedus (jį sugadinus). Draudžiant savo turtą apimamos šios rizikos grupės: vagystės, turto sugadinimas (piktavališkas) ar teroristiniai išpuoliai, sprogimas, gaisras, įvairios stichinės nelaimės (žemės drebėjimas, potvynis, uraganas, audra, kruša, liūtis ir pan.).

Turto draudimas gali būti dviejų rūšių: įmonių (juridinių) asmenų turto draudimas ir  gyventojų (fizinių) asmenų turto draudimas. Pirmuoju atveju draudžiamas įmonei priklausantis nekilnojamas turtas (pastatai) ir kilnojamas turtas (įvairi biuro įranga, gamybinių patalpų įranga, gatava produkcija, žaliavos ir pan.). Antruoju atveju apdraudžiamas fizinių asmenų turtas (ir kilnojamas, ir nekilnojamas) nuo įvairių padarinių.

Turto draudimo paslaugą teikia daugelis draudimo kompanijų, o taip pat ir bankai – „Swedbank“, „SEB“, „Nordea“, „DNB“ ir kiti bankai. Tačiau kiekviena iš šių įstaigų siūlo skirtingas sąlygas, jų kainos taip pat svyruoja. Todėl prieš draudžiant turtą turėtumėte labai pasidomėti, kiekviena iš šių bendrovių ir pasirinkti labiausiai atitinkančią Jūsų lūkesčius ir priimtiniausią kainą Jums.

Kodėl verta drausti savo turtą? Visų pirma dėl to, kad galėsite jaustis saugiai ir ramiai miegoti naktį, negalvodami apie tai, kas gali nutikti. Daugelis turto draudimų už sugadintus ar pavogtus namuose esančius daiktus atlygina kaip už naujus daiktus, neatsižvelgdami į jų nusidėvėjimą. Yra draudimų, kurie namų ūkio daiktus draudžia ir kitose šalyse – visose Europos sąjungos šalyse ir Norvegijoje.

Tačiau net ir tada, kai esate apsidraudę, turėtumėte saugoti savo namų turtą, kad tuo nepasinaudotų ilgapirščiai, vandalai ar neatsitiktų kokia nelaimė. Todėl prieš išeidami iš namų ar vykdami į svečius arba atostogauti, nepalikite namų be priežiūros, tam reikia išjungti elektros įrenginius iš tinklo (virš įtampių svyravimai gali sukelti gaisrą!). Nelaikykite namuose grynųjų pinigų ir didelių kiekių aukso, ilgapirščiai žino, kuriuose namuose ir kur jų ieškoti. Jeigu dar nesate apdraudę savo turto, o ketinate vykti atostogauti, tuomet būtinai apdrauskite jį. Anot specialistų, vagystės aktyviai vykdomos būtent atostogų metu. Tai padės Jums jaustis ramiai ir saugiai visų atostogų metu.