Europos Centrinis Bankas: Lietuvoje sėkmingai baigtas perėjimas prie euro

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
  • 2015 m. sausio 15 d. pasibaigė laikotarpis, kai buvo galima atsiskaityti ir litais, ir eurais.
  • Lietuvos bankas litų banknotus ir monetas į eurus keis neribotą laiką.

Šiandien pasibaigus dviem savaitėms, kai atsiskaityti buvo galima ir litais, o grąža buvo atiduodama eurais, eurai tapo vienintele teisėta mokėjimo priemone Lietuvoje. Taip buvo baigtas daug mėnesių trukęs Lietuvos institucijų, padedant Eurosistemai ir Europos Komisijai, pasirengimas naujajai valiutai.

„Sklandus perėjimas prie euro Lietuvoje – tai įvairių nacionalinių ir Europos institucijų bendradarbiavimo rezultatas“, – sakė Europos Centrinio Banko vykdomosios valdybos narys Yves Mersch. „Tai ne tik milžiniška logistikos operacija, bet ir labai svarbus žingsnis Lietuvai stiprinant ryšius su savo partneriais Europoje. Be to, buvo dar kartą patvirtinta, kad bendroji valiuta yra patraukli“.

Į Lietuvą iki šiol atgabenta 132 mln. eurų banknotų ir 370 mln. eurų monetų. Grynieji eurai į apyvartą leidžiami per Lietuvos banko kasas, platų bankomatų tinklą, komercinius bankus, kredito unijas bei pašto skyrius. Prieš valiutos keitimą Lietuvoje buvo išplatinta apie 900 000 lietuviškų eurų monetų rinkinių (rinkinio kaina – 11,59 euro).

ECB ir Lietuvos bankas vykdė informacinę kampaniją, kurios pagrindinis tikslas buvo informuoti žmones apie eurų banknotų dizaino ypatumus ir apsaugos priemones. 2014 m. gruodžio mėn. ECB vardu atliktos apklausos rezultatai parodė, kad 76 % lietuvių jautėsi gerai pasirengę valiutos keitimui.

Lietuvos bankas litų banknotus ir monetas į eurus nemokamai keis neribotą laiką oficialiu kursu 1 EUR = 3,45280 LTL. Kitų euro zonos šalių nacionaliniai centriniai bankai litų banknotus ir monetas į eurus oficialiu kursu nemokamai keis iki 2015 m. vasario 28 d. Vienos sandorio šalies arba vienu sandoriu į eurus keičiama suma per vieną dieną negali viršyti 1 000 eurų.

Šaltinis: lb.lt


Naujiausi straipsniai

BŪSTO NUOMOS SU IŠPIRKIMU PASLAUGOS ATITIKTIES ATSAKINGOJO SKOLINIMO NUOSTATAMS IR KELIAMŲ RIZIKŲ VARTOTOJUI VERTINIMAS

Lietuvos bankas, reaguodamas į naują būsto nuomos su išpirkimu (angl. rent-to-buy, rent-to-own) paslaugą rinkoje ir matydamas poreikį išaiškinti rinkos dalyviams šios paslaugos atitiktį Lietuvos banko valdybos nutarimu Nr. 03-144 patvirtintiems Atsakingojo skolinimo nuostatams (toliau – Nuostatai), šiuo klausimu teikia savo vertinimą ir supažindina su rizikomis, kurių vartotojams gali kilti naudojantis šia paslauga. Lietuvos banko pateikiamas bendrasis paslaugos vertinimas nėra paremtas konkretaus paslaugos teikėjo teikiamos paslaugos charakteristikomis.

Nekilnojamas turtas užsienyje

Nekilnojamas turtas užsienyje

Daugelis investuotojų, turintys dideles laisvų pinigų sumas, investuoja juos į nekilnojamąjį turtą. Tačiau ne visi investuotojai apsiriboja vien tik Lietuvos nekilnojamuoju turtu, kiti stengiasi  išplaukti į platesnius vandenis, todėl investuoja į užsienio nekilnojamąjį turtą. Tam patogu rinktis tas šalis, kuriose nekilnojamojo turto kainos yra nedidelės. Nebrangiai įsigijus NT jį galima išnuomoti arba praėjus kažkokiam laiko tarpui jį žymiai brangiau parduoti.

Paskola verslui

Paskola verslui

Dažnai žmonėms kyla įvairių verslo idėjų. Tačiau tik nedidelė jų dalis gali savo idėjas įgyvendinti, kadangi neturi tam pakankamai lėšų. Taigi, verslo idėja yra, o pinigų ne. Ką tokiu atveju daryti? Nevertėtų nuleisti rankų, kadangi bankai ir kitos institucijos teikia paskolas verslui.

Tuščios piniginės po švenčių

Tuščios piniginės po švenčių

Kūčios, Kalėdos, Nauji metai – visos šios šventės praėjo. Dabar galime kiek atsipūsti nuo šventinio šurmulio, dovanų pirkimo, jų pakavimo, vaišėmis nurautų stalų ir kt. Visa tai praėjo. Tačiau daugelį turbūt kamuoja po švenčių kilusi problema – ištuštėjusi piniginė ar apytuštė banko sąskaita. Ne paslaptis, kad šventiniu laikotarpiu žmonės tampa itin išlaidūs, jie pasiduoda instinktui pirkti ir išlaidauti, kadangi mato aplinkui tai darant ko ne visus.

Trumpalaikės paskolos

Trumpalaikės paskolos

Daugelis iš mūsų turbūt niekada nėra susimąstę, kad anksčiau ar vėliau gali tekti pasinaudoti greitųjų paskolų paslaugomis. Tačiau daug žmonių su tuo teko susidurti į Lietuvą atėjus ekonominiam sunkmečiui, kadangi jis palietė ne tik vargingiau gyvenančius, bet ir turtingesnius. Šiuo laikotarpiu stingant pinigų ypatingai išpopuliarėjo paskolos imamos trumpam laikotarpiui – trumpalaikės paskolos. Jų pranašumas tas, kad pasiskolinama trumpam laikotarpiui, taigi jeigu laiku grąžinate skola neužsitęsia.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!