Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Automobilio įsigijimas ir išlaikymas

Automobilio įsigijimas ir išlaikymas

Daugeliui iš mūsų šiandieninis gyvenimas yra sunkiai įsivaizduojamas be automobilio. Jis yra kaip susisiekimo priemonė, kuri yra labai patogi. Daugeliui, kurie yra pripratę turėti nuosavą automobilį ir su juo važiuoti visur,  kur tik prireikia, mintis apie savaitę be jo kelia didelį diskomforto jausmą. Tačiau automobilio turėjimas turi vieną pagrindinį minusą – brangų išlaikymą. Nesvarbu, koks automobilis bebūtų (naujas, ar senesnių metų), jo išlaikymas vistiek kainuoja: degalai (benzinas – brangiausiai, dyzelinas ir dujos – pigiau), privalomasis draudimas (kai kurie draudžia ir KASKO draudimu, kuris taip pat nepigus ir sumuojamas prie papildomo draudimo), techninė apžiūra (ją privaloma atlikti kas dvejus metus), mokamas parkavimas ar garažas ir skaudžiausios išlaidos patiriamos ties automobilio remontu.

Nusprendus įsigyti automobilį reikia sau atsakyti į pagrindinius klausimus: ar jis iš tikrųjų Jums yra reikalinas, galbūt visur, kur reikia, nuvažiuoti galima naudojantis viešuoju transportu, ar pakaks pinigų jo išlaikymui ir pan. Jeigu atsakius į pagrindinius klausimus, nusprendžaite, kad vis dėlto automobilį įsigyti yra privalu, tuomet svarbu „neiššokti sau virš bambos“. Reikia pirkti tokį automobilį, kuris atitiktų Jūsų finansines galimybes. Nesvarbu, kad esate susitaupę 40 ar 50 tūkstančių litų, reikia atsižvelgti į mėnesines pajamas ir patariama automobilį pirkti tokios vertės, kad ji būtų ne didesnė, nei 6 Jūsų atlyginimų vertė t.y. jeigu per mėnesį uždirbate 2000 litų, turėtumėte įsigyti automobilį, kurio vertė būtų ne didesnė nei 12 tūkstančių litų, nesvarbu, jog galimybės tuo metu leidžia pirkti didesnį. Esmė tame, kad kuo brangesnis automobilis, tuo brangesnis jo remontas. Sakykime, kad Jūs vis dėlto nusprendėte įsigyti automobilį, kurio vertė apie 50 tūks. Litų (nes tam turėjote pinigų), tačiau jam sugedus už remontą teko mokėti 4000 litų, kai tuo tarpu Jūsų mėnesio atlyginimas tik 2000 litų! Taigi, verta laikytis šios taisyklės, kadangi automobilis toli gražu ne  investicija, jis labai greitai nuvertėja. Verta žinoti, kad įsigijus naujutėlaitį automobilį iš salono ir iš karto mėginant jį parduoti, gautumėte mažiau maždaug 15 – 30 procentų nuo jo pradinės sumos, vien dėl to, kad jis jau buvo išvažiavęs į gatvę ir jau yra antrinėje rinkoje.

Tuo atveju, kai automobilį įsigyti yra būtina (tarkim, jis yra Jūsų darbo priemonė), o jam įpirkti pakankamai lėšų nėra, galima jų pasiskolinti (iš giminių, draugų ar imti paskolą) arba tiesiog jį pirkti išsimokėtinai. Tačiau tai yra ganėtinai rizikinga, kadangi automobilis nėra ilgalaikis turtas, jį galima prarasti (vagystė, avarija ir pan.) ir tokiu atveju skolą vistiek tektų grąžinti.

Dabar daug šeimų turi ne po vieną, o bent 2 automobilius (ir vyras, ir žmona), kitais atvejais net 3 automobilius. Tačiau ar verta jų tiek turėti? Galbūt į darbus galima būtų važiuoti vienu automobiliu? Tokiu atveju atkristų kito automobilio išlaidos: degalai, draudimas, techninė apžiūra, remontas ir kt.

Taigi, neužtenka vien įsigyti automobilį, jį reikia dar ir išlaikyti. Kaip sakoma: „įsigyti automobilį gali kiekvienas, tačiau jį išlaikyti – ne visi“. Norint jį ne tik įsigyti, bet ir išlaikyti, patariame naudotis patarimais, nurodytais mūsų straipsnyje.