Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Pinigų trūkumo požymiai

Pinigų trūkumo požymiai

Kartais atsitinka taip, kad pradeda trūkti pinigų iki kitos algos, o žmogus net nepagalvoja, kad tai yra pavojaus signalas, pranešantis apie netinkamai planuojamą biudžetą ar kitokias finansines problemas. Šiame straipsnyje bus paminėti pagrindiniai pavojaus signalai, nuo kurių prasideda skolos ir kuriems esant reikėtų sunerimti ir imtis tam tikrų priemonių.

Paprastai gera finansine padėtimi yra laikoma tokia, kai gaunamų pajamų pakanka visoms pragyvenimo išlaidoms ir dar jų bent nedidelė dalis (keli procentai) lieka taupymui. Tokiu atveju galima gyventi ramiai ir laimingai. Tačiau gyvenimas - nenuspėjamas ir pasitaiko visokių atvejų.

Nėra galimybės atidėti bent 5 % pinigų taupymui. Jeigu sumokėję mokesčius nelieka pinigų ir negalite net kelių procentų atidėti santaupoms, vadinasi Jūsų mėnesinės pajamos yra per mažos tam, kad galėtumėte bent kažkokią sumą pinigų sukaupti nenumatytiems atvejams ar kažkokiems tikslams įgyvendinti. Patarimas: reikia daugiau uždirbti, tam kad galėtumėte nevaržomai gyventi ir turėtumėte santaupų juodai dienai. Norint daugiau uždirbti reikia arba keisti darbą, daugiau dirbti arba ieškoti papildomos veiklos, kuri padėtų uždirbti pinigų. Galimas variantas ir tas, kad pinigai yra iššvaistomi ne ten, kur reikia. Tokiu atveju reikia pradėti griežtą biudžeto vedimą ir finansų planavimą. 

Pinigų nelieka susimokėti sąskaitoms. Kai uždirbamų pinigų neužtenka sąskaitoms padengti ir pragyvenimui, tai yra rimtas signalas, kad gaunamos pajamos yra per mažos patenkinti svarbiausius poreikius. Tokiu atveju apie taupymą nėra net minties. Patarimas: šiuo atveju puikiai tinka ankstesniame punkte minėtas patarimas, tačiau į jį reikia žiūrėti daug rimčiau, kadangi situacija - sudėtingesnė.

Tenka skolintis. Esant tokiam atvejui pagrindinė klaida - netinkamas finansų planavimas. Patarimas: kuo greičiau pradėti vesti pajamų - išlaidų biudžetą, skrupulingai išanalizuoti visas išlaidas, stengtis kiek galima jas sumažinti, kurių įmanoma - iš viso atsisakyti. Tai turėtų padėti išvengti skolinimosi. Tačiau jeigu atsisakius daugelio išlaidų pinigų vistiek trūksta, reikia susimąstyti apie gaunamų pajamų didinimą.

Vėluojate mokėti paskolos įmoką. Pritrūkus pinigų ir paėmus vartojamąją paskolą, nebeturite iš ko mokėti. Patarimas: situacija tikrai nepavydėtina, tačiau reikia stengtis laiku mokėti paskolos įmokas. Prieš imant paskolą visada patariama pasiskaičiuoti, ar sugebėsite laiku mokėti paskolos įmokas. Jeigu atsakymas neigiamas, nepatariama bandyti laimės ir imti paskolą. Geriau paieškoti kitų alternatyvų. 

Paėmėte paskolą tam, kad grąžinti jau esamą skolą. Jeigu taip atsitiko, vadinasi Jūsų finansinė padėtis iš tiesų prasta. Reikia susiimti ir pradėti grąžinti skolas.

Jeigu bent vienas iš šių žingsnių Jums atitiko, tuomet verta susimąstyti apie apie problemų sprendimą. Kaip jau minėta anksčiau biudžeto planavimas gali padėti išvengti skolų.