Pinigų valdymas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Pinigų valdymas

Finansuose veikia įvairūs dėsniai. Žinant šiuos dėsnius yra žymiai lengviau suvaldyti savo finansus ir pasiekti žymiai geresnius rezultatus, nei  jų nežinant. Taigi pamėginsime atskleisti svarbiausius pinigų valdymo dėsnius.

Turbūt kiekvienas iš mūsų svajoja apie geresnį gyvenimą. Daugelio manymu geresnio gyvenimo sąsaja neatskiriama nuo didesnio pinigų kiekio asmeninėje banko sąskaitoje. Tačiau vieni svajoja kaip gauti didesnį pinigų kiekį, o kiti siekia, stengiasi daugiau uždirbti, randa naujas darbo vietas ir ima iš tiesų daugiau uždirbti. Nors pinigų uždirbama ir daugiau, tačiau jų kiekis nepadidėja, nes dažnai žmonės nemoka jų valdyti, jie nesugeba jų tinkamai panaudoti.

Asmeninis finansinis lygis -  pajamų ir išlaidų santykis. Jeigu išlaidos yra artimos pajamoms, tada galima pasiekti finansinį dugną, iš kurio gali būti labai sunku išlipti. Tačiau norint pasiekti finansinių aukštumų patariama niekada nenusileisti iki paties dugno, pačiam sugebėti užkopti į kalvas, turėti „variklį“ ir mokėti juo pasinaudoti, o dar geriau turėti stabdžius, kuriuos mokėti panaudoti esant reikalui.

Ką daryti, jei padidėjus pajamoms pinigų stygius nesumažėja? Reikia išmokti tinkamai valdyti nuosavą pinigų biudžetą.  Biudžetas apibrėžiamas kaip pajamų ir išlaidų paskirstymo planas. Biudžetas skirstomas į dvi rūšis: nuskurdimo biudžetas, kai išlaidos didesnės už pajamas ir turtėjimo, kai pajamos viršija išlaidas. Norint sumažinti deficitą reikia: mažinti pragyvenimo išlaidas, didinti ir daryti efektyvesnėmis veiklos pajamas, apsaugoti pinigus, mažinti pasyvus bei nelikvidžias pajamas ir sėkmingai investuoti.

Ką daryti, norint apsaugoti pinigus nuo nuvertėjimo? Pinigų nuvertėjimas (kitaip infliacija) tai pinigų vertės sumažėjimas, kuris pasireiškia prekių ir paslaugų kainų didėjimu. Pinigų nuvertėjimą įtakoja: valstybės valdymo klaidos, pavyzdžiui, deficitinis biudžetas, didelės viešojo sektoriaus išlaidos, valstybės banko klaidos (banke esančio privalomo rezervo normos mažinimas), užsienio valiutų nuvertėjimai, ūkio recesija, monopolistinių kainų augimas ir kai vartojimas lenkia ekonominio derliaus prieaugį. Svarbu žinoti apie pinigų vertę tai, kad visi popieriniai pinigai (nesvarbu kokia jų valiuta) neturi turtinės vertės. Jie yra tik mokėjimų priemonė. Taigi banknotai ilgalaikių atsargų pavidalu būti negali, kadangi jie nuvertėja veikiami įvairių veiksnių, pavyzdžiui, infliacijos, krizės.

Dažnai pastebima, kad turtai (butas, namas, kotedžas, sodyba ant ežero kranto ir pan.) ne visada pagerina mūsų gyvenimus. Taip yra todėl, kad tokių dalykų išlaikymas papildomai reikalauja ne tik laiko, bet ir energijos bei pinigų. Esant pinigų trūkumui, reikia daugiau dirbti, norint išlaikyti savo nuosavybes ir tai neretam tampa didele našta.

Ką daryti, norint gauti pajamų iš investicijų? Investavimas yra pabrėžiamas kaip veikla, kuria siekiama pagausinti pinigų ar kitų išteklių kiekį tam, kad užsitikrinti geresnį gyvenimą ateityje. Esant ekonominio augimo laikotarpiui didžiausią naudą duoda vertės didinimo investavimo strategija.

Apibendrinant šį straipsnį tiems, kurie nori sutaupyti savo pinigus patariama sudaryti savo asmeninį biudžetą ir stengtis jį protingai valdyti, patariama riboti savo nebūtinąsias išlaidas, formuoti pinigų srautą, atėjus krizei pasinaudoti jos persidalijimo galimybėmis ir pasinaudoti kitų neefektyviai panaudotus išteklius.

 


Naujiausi straipsniai

Paskolos palūkanų kitimas

Krizės metu palūkanos buvo labai pakilusios, tačiau šiuo metu jos yra vienos iš mažiausių ir tai įtakoja daugelio sprendimus dėl paskolos ėmimo. Žmonės žinodami, kad šiuo metu palūkanos yra nedidelės, mažiau dvejoja, stengiasi greičiau paimti paskolas ir fiksuoti palūkanas tam, kad vėliau jos nepakiltų. Tiems, kurie turi galimybes ir yra finansiškai stabilūs verta paskolą imti dabar, o ne laukti, kada palūkanos pakils.

Trumpalaikės paskolos

Trumpalaikės paskolos

Daugelis iš mūsų turbūt niekada nėra susimąstę, kad anksčiau ar vėliau gali tekti pasinaudoti greitųjų paskolų paslaugomis. Tačiau daug žmonių su tuo teko susidurti į Lietuvą atėjus ekonominiam sunkmečiui, kadangi jis palietė ne tik vargingiau gyvenančius, bet ir turtingesnius. Šiuo laikotarpiu stingant pinigų ypatingai išpopuliarėjo paskolos imamos trumpam laikotarpiui – trumpalaikės paskolos. Jų pranašumas tas, kad pasiskolinama trumpam laikotarpiui, taigi jeigu laiku grąžinate skola neužsitęsia.

Naujas darbas

Naujas darbas

Jau nemažai kalbėjome apie tai, kaip gauti naują darbą, todėl šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai kaip išlaikyti (neprarasti) gautos darbo pozicijos, kaip elgtis ir ką sakyti tam tikrose situacijose. Visų pirma, Jums reikia turėti omenyje, kad esate naujokas ir todėl valdžia  Jus gali stebėti tarsi per padidinamąjį stiklą, darbuotojai taip pat dažnai nemėgsta naujokų, nes bijo konkurencijos (jie bijo, kad būsite geresnis už juos). Dėl to labai svarbi Jūsų elgsena bandomuoju laikotarpiu.

Finansiniai pokyčiai atsiradus vaikui

Finansiniai pokyčiai atsiradus vaikui

Vaiko atsiradimas šeimoje yra džiugus įvykis. Tačiau ar susimąstome, kaip pasikeis finansai atsiradus naujam šeimos nariui. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis – teigiama, kad šeima, kurioje yra auginami vaikai, pajamų dalis vienam šeimos nariui yra mažesnė, negu tose šeimose, kur vaikų neturima. Tai nesunku patikrinti. Sakykime, kad abu tėvai iki vaikui gimstant uždirbo 2500 lt „į rankas“, tai kiekvienam tekdavo po 1250 lt.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!