Skolinimasis

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Skolinimasis

Skolinimasis – tai atsiradęs poreikis gauti papildomų pinigų. Skolintis gali priversti kažkokie pokyčiai gyvenime, naujų poreikių patenkinimas ar vartojimo poreikio padidėjimas. Tačiau specialistai visada pataria, kad skolintis reikia atsakingai, apsvarstyti ar tai yra būtina ir ar sugebėsite skolą grąžinti. Skolintis ir skolą grąžinti yra viena, tačiau įsiskolinti yra visai kas kita. Turbūt nei vienas nenori būti įsiskolinusiu, nori sėkmingai grąžinti skolą. Taigi į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš skolinantis pinigus?

Visų pirma – reikėtų savęs paklausti, ar būtina skolintis? Ar skolinimosi tikslas yra rimtas ir būtinas? Gal galima apseiti ir be to? Per kiek laiko sugebėtumėte sutaupyti tokią pinigų sumą? Gal vis dėlto jeigu poreikis nėra labai skubus geriau pataupyti ir iškilusį poreikį patenkinti kiek vėliau, bet savais pinigais, taip išvengus nemalonaus skolinimosi proceso ir galimų jo pasekmių. Taigi, labai svarbu yra įvertinti skolinimosi tikslą, galimybę susitaupyti tokią pinigų sumą ir galimybę išvengti skolinimosi.

Finansų specialistai teigia, kad skolintis verta tada, kai asmuo ketina įsigyti tokią prekę ar paslaugą, kuri kuria pridėtinę vertę, pavyzdžiui, būstą, pradėti studijuoti arba kurti verslą. Jie teigia, kad skolintis trumpalaikiam vartojimui, pavyzdžiui, kelionei, automobiliui, buitiniams prietaisams ir pan. neverta ir pataria prieš skolinantis visada dar apsvarstyti galimybę atidėti skolinimąsi ir mėginti susitaupyti pačiam, taip išvengiant galimybės įsiskolinti.

Jeigu apsvarsčius visas galimybes vis dėlto tenka skolintis, turėtumėte išanalizuoti, kokios bus paskolos palūkanos, koks vienkartinis paskolos sutarties sudarymo mokestis, jeigu atsirastų galimybė grąžinti paskolą anksčiau (nei nustatytas terminas sutarties sąlygose), kiek tai kainuotų ir kitus aktualius kriterijus. Palyginti visus šiuos kriterijus tarp įvairių kreditorių ir išsirinkti sau patį priimtiniausią.

Kreditoriai atsižvelgia ir išnagrinėja savo klientų asmeninę kredito istoriją, kurią išnagrinėjus matomi ankstesni kliento finansiniai įsipareigojimai ir jų vykdymas per paskutinius 10 metų, tarp įvairių kredito teikimo firmų. Lietuvoje šią informaciją renka creditinfo.lt, dabar kiekvienas gyventojas kartą metuose gali nemokamai peržiūrėti savo kredito istoriją internete adresu manocreditinfo.lt.  Jeigu kliento kredito istorija yra nepriekaištinga (t.y. iki tol jis visas paskolas grąžino laiku ir nėra niekam skolingas, taip pat jeigu jis tvarkingai mokėjo komunalinius mokesčius, telekomunikacijų ir kt. mokesčius) tai jam gali būti suteikiamos palankesnės paskolos sąlygos, pavyzdžiui, mažesnės palūkanos normos, ilgesnis paskolos grąžinimo laikotarpis ir pan.

Imant paskolą specialistai pataria turėti sankaupų, kurių dydis būtų lygus  3 – 6 mėnesių atlyginimo dydžiui. Pavyzdžiui, jei mėnesinis atlyginimas yra 2000 litų dydžio, tai santaupos turėtų būti 6000 – 12000 litų dydžio. Tuo atveju, kai pajamos yra nestabilios patariama santaupų turėti dar daugiau. Taip pat jie pataria įvertinti, ar sugebėsite reguliariai mokėti paskolos įmokas, jei staiga išaugtų palūkanos ar pablogėtų finansinė padėtis.

 Imant paskolą labai aktualu turėtų būti palūkanos, jų norma. Svarbu žinoti iš ko jos susideda. Kalbant apie ilgalaikį skolinimąsi palūkanos dažniausiai būna kintamos. Jeigu paskola imama litais tai rišamasi prie VILIBOR bazės lito, o jeigu eurais tai prie euro VILIBOR . Palūkanos dažniausiai pasirenkamos 3 – 6 mėnesiams (tačiau būna ir kitokie terminai), vadinasi kas 3 – 6 mėnesius persiskaičiuos palūkanos ir nuo to keisis paskolos įmokos. Kita palūkanų dalis yra banko marža, kuri yra nekintama, priešingai nei palūkanos. Tuo tarpu esant trumpalaikiam skolinimuisi palūkanos dažniausiai yra pastovios, tačiau prieš skolinantis labai svarbu atkreipti dėmesį į jų dydį, nes jos gali siekti net iki 100 – 200 procentų nuo paskolos dydžio.

Kitas svarbus rodiklis imant paskolą yra mokėjimo būdo pasirinkimas: anuitetinis ar linijinis. Linijinis – kai palūkanos skaičiuojamos nuo kredito likučio. Todėl pasiėmus paskolą, pradžioje jis bus didžiausias, dėl to ir įmokos bus didesnės, tačiau vėliau jos mažės. Anuitetinis – kai palūkanos kiekvieną mėnesį mokamos lygiomis dalimis.

Pats blogiausias skolinimasis – tai skolinimasis jau esamoms paskoloms padengti. Pagal statistinius duomenis net 12 % Lietuvos gyventojų skolinasi būtent šiuo tikslu.

Taigi jei jau skolinimasis yra neišvengiamas, patarimas būtų toks, kad reikia nuodugniai išnagrinėti kreditorius ar bankus, iš kurių ruošiatės skolintis, atidžiai išnagrinėti paskolos sutartį ir tik tuomet priimti sprendimą dėl paskolos paėmimo. 


Naujiausi straipsniai

Paskola kelionei

Paskola kelionei

Įsivaizduokite: lietingas, drėgnas ruduo arba šalta, žvarbi žiema, o Jūs tuo metu esate ten, kur termometro stulpelis gerokai virš 25 laipsnių, šviečia saulė, ošia jūra, Jūs sūpuojatės hamake, laikydami kokteilį rankoje. Ech, skamba kaip pasaka, tiesa? Vieniems tai gali ir likti tik svajonėmis, tačiau kiti gali tai turėti kada tik panorėję, na o kad Jums tai neliktų tik svajone, yra galimybė rinktis paskolą kelionei.

Greitųjų paskolų nauda

Greitųjų paskolų nauda

Dažnai žmonėms tenka girdėti „skolinkis dabar – atiduok vėliau“, „pirma paskola (kreditas) nemokamai“ ir panašias frazes radijuje, televizijoje ar internete. Tačiau daugelis į tai žiūri skeptiškai ir paskolas įsivaizduoja kaip kažką baisaus, įtakosiančio jų gyvenimą, paliksiančio didelę dėmę ir pan. Visa tai yra dėl informacijos stokos, kadangi žmonės nežinodami prisigalvoja įvairiausių neigiamų dalykų ar jie yra girdėję iš savo kaimynės kaip jų draugams buvo, kai jie pasiėmė paskolą... Taigi, esant nepakankamam ir netikslingam informacijos kiekiui, dažnai susiformuoja neigiama nuomonė.

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai tai daug investuotojų pinigai, kurie yra sunešti į vieną „katilą“. Šie pinigai yra kartu investuojami į kokias nors finansines priemones  (tai gali būti akcijos, obligacijos ir pan.). Tai pats populiariausias investavimo būdas, sudaro didžiausią investavimo rinkos dalį (virš 50 proc. viso pasaulio finansinio turto). Lietuvoje investiciniai fondai dažnai vadinami kolektyviniais investavimo subjektais.

Paskolos laidavimas

Paskolos laidavimas

Yra atvejų kai asmeniui, neturinčiam pastovių ar pakankamų pajamų yra suteikiama paskola. Tačiau tokiu atveju jam reikalingas laiduotojas. Tokiu atveju laiduotojas pasirašo sutartį, pagal kurią atlygintinai arba ne (priklauso nuo asmens imančio paskolą ir laiduotojo asmeninio susitarimo) jis yra įpareigojamas kreditoriui (skolinančiam paskolos pinigus) atsakyti už tai, jeigu skolinantysis nesugebės mokėti įmokų. Tokiu atveju pačiam laiduotojui tektų mokėti paskolos įmokas.

Antros pakopos pensijos kaupimo sistema

Antros pakopos pensijos kaupimo sistema

Naudojantis antros pakopos pensijų kaupimo sistema gaunate galimybę papildomai kaupti senatvei. Nusprendus dalyvauti antrosios pakopos pensijų kaupime, dalis socialinio draudimo įmokų (kurios yra mokamos „Sodrai“), yra tiesiog nukreipiama į asmens sąskaitą jo išsirinktame pensijų fonde. Tokiu atveju, sulaukęs pensijos, asmuo gaus ne tik pensiją iš „Sodros“, bet dar ir iš savo sutaupytų pinigų.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!