Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Tuščios piniginės po švenčių

Tuščios piniginės po švenčių

Kūčios, Kalėdos, Nauji metai – visos šios šventės praėjo. Dabar galime kiek atsipūsti nuo šventinio šurmulio, dovanų pirkimo, jų pakavimo, vaišėmis nurautų stalų ir kt. Visa tai praėjo. Tačiau daugelį turbūt kamuoja po švenčių kilusi problema – ištuštėjusi piniginė ar apytuštė banko sąskaita. Ne paslaptis, kad šventiniu laikotarpiu žmonės tampa itin išlaidūs, jie pasiduoda instinktui pirkti ir išlaidauti, kadangi mato aplinkui tai darant ko ne visus. Turbūt kiekvienais metais prieš šventes tenka matyti sausakimšus prekybos centrus, žmones vežančius pilnus vežimus įvairiausių pirkinių (dovanų, gėrimų, maisto ir kt.) ir pan. Žmonės taip atsipalaiduoja, kad išleidžia daugiau pinigų nei turėtų išleisti. Dėl to vėliau būna sudėtinga jiems patiems.

Ne paslaptis, kad valstybinės įstaigos už paskutinį metų mėnesį (gruodį) atlyginimus savo darbuotojams išmoka anksčiau – dar metams nepasibaigus.  Taigi, jie atlyginimą gauna dar gruodžio gale (maždaug dviem savaitėmis anksčiau nei įprastai). Ir dažniausiai atsitinka taip, kad anksčiau gavę, anksčiau ir išleidžia. Ypatingai tai įtakoja šventės, kadangi padidėja perkamumas. Ir kas gi atsitinka vėliau? Pinigai baigiasi anksti (tarkim, sausio pradžioje ar net gruodžio gale), o artimiausia alga bus tik vasario viduryje. Tuomet žmonėms reikia galvoti, iš kur gauti pinigų, kad nusipirkti maisto, susimokėti mokesčius ir kt. būtiniausioms pragyvenimo reikmėms. Yra keletas būdų: prašyti pas darbdavį, kad sumokėtų avansą, skolintis iš giminių ar draugų ir trečias būdas – skolintis iš greitųjų kreditorių. Pastarasis būdas tampa vis populiaresnis, kadangi vis daugiau žmonių pritrūkę pinigų nepabūgsta iš jų skolintis. Nenuostabu, kad būtent šiuo – po šventiniu laikotarpiu greitieji kreditoriai iš tiesų stipriai klesti.

Norint išvengti pinigų stygiaus po švenčių, reikia iš anksto susidaryti planą: kiek pinigų galite išleisti, kad jų liktų pakankamai normaliam gyvenimui, sugalvoti, ką pirksite savo šeimos nariams, ką draugams, ką giminaičiams, ką bendradarbiams ir kitiems, kadangi žmonės nežinodami, ko ieško priperka įvairiausių brangių dalykų, kurie tiek nė neverti ir yra nereikalingi. Laikydamiesi savo susigalvoto plano turėtumėte ir po švenčių nesijausti „nuskurdę“, o toliau gyventi normalų, pilnavertį gyvenimą.