Valiutų kursai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Valiutų kursai

Valiutų kursas parodo kainą, už kurią gali būti perkama ar parduodama valiuta. Kiekvieną dieną valiutų kursai šiek tiek kinta (kyla arba krenta) ir jų pokytį galima stebėti Lietuvos banko internetinėje svetainėje, bankų padaliniuose ar tų pačių Lietuvos bankų internetinėse svetainėse. Minėtieji valiutų kursai parodo realią tos dienos Lietuvos valiutos – lito vertę. Valiutų kursai bankuose priklauso nuo esamos situacijos valiutų rinkoje ir nuo bankuose taikomų komisinių mokesčių valiutos keitimo operacijoms.

Kiekviena šalis turi savo nacionalinę valiutą: Lietuva – litus, Latvija – latus, Lenkija – zlotus, Rusija – rublius, Norvegija – kronas, Didžioji Britanija – svarus sterlingus arba tiesiog svarus, JAV – dolerius, Europos sąjungos šalys – eurus. Trumpai apie keletą pagrindinių valiutų.

Litas. Tai oficiali Lietuvos valiuta (sutrumpintai Lt), kuri įvesta 1993 m. birželio 25 d. Išleidžia Lietuvos bankas, o monetos kalamos „Lietuvos monetų kalykloje“. Vieną litą sudaro 100 centų. Banknotai yra šių dydžių: 10 litų, 20 litų, 50 litų, 100 litų, 200 litų ir 500 litų, o monetos – litai: 1 litas, 2 litai, 5 litai ir centai: 1 centas, 2 centai, 5 centai, 10 centų, 20 centų ir 50 centų.

Euras. Žymimas €.  Euro kursas yra stabilus ir pastovus, jis yra fiksuotas su Lietuvos litu. Nedideli svyravimai įmanomi dėl skirtingų bankų taikomų skirtingų komisinių mokesčių. Eurą jau yra įsivedę didžioji dalis Europos sąjungos valstybių (Ispanija, Italija, Prancūzija, Suomija, Graikija, Vokietija, Kipras, Slovėnija, Estija, Malta ir kt.). Artimiausiu metu jį įsivesti planuoja ir kitos valstybės ( Lietuva – 2015m., Latvija – 2014 m., Vengrija – 2018 m., Bulgarija – 2016 m., Lenkija – 2017 m., Rumunija – 2015 m., Čekija – 2017 m.). Eurų banknotai visose ES šalyse yra vienodi, tuo tarpu monetas kiekviena šalis gali leisti pagal savo dizainą. Euro ženklas buvo išrinktas Europos Komisijos, jo autorius yra Belgijos tautybės dizaineris Alain Billiet.

Svaras. Žymimas £.  Vieną svarą sudaro vienetų 100 pensų. Tai Anglijos arba kitaip Didžiosios Britanijos valiuta dar vadinama svarais sterlingais, kuri naudojama visoje Jungtinėje karalystėje. Svaro kursas nesusietas su jokia valiuta ir jo svyravimas priklauso nuo Anglijos centrinio banko padėties rinkoje ir jo veiksmų. Šis bankas išvystęs savarankišką pinigų politiką.

Svaras, kaip piniginis vienetas, gerai žinomas daugeliui Lietuvos piliečių, kadangi dažnas yra dirbęs ar lankęsis Anglijoje, todėl susidūręs su šia valiuta.

Doleris. Žymimas $. Dažniausiai trumpinamas USD, tačiau Tarptautiniame valiutos fonde naudojamas ir US$ sutrumpinimas. Tai oficiali Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valiuta. Ši valiuta plačiai naudojama kaip rezervinė valiuta ir už JAV ribų.  JAV dolerių emisiją kontroliuoja Federalinė Rezervų sistema. Tai plačiausiai pasaulyje cirkuliuojanti valiuta.

Zlotas. Tai nacionalinė Lenkijos valiuta. Vieną zlotą sudaro 100 grašių. Iš lenkų kalbos „zloty“ reiškia „auksinis“. Daugeliui Lietuvių yra tekę susidurti su šia valiuta, kadangi Lenkija yra mūsų šalis kaimynė. Siekdami sutaupyti lietuviai dažnai važiuoja į Lenkiją apsipirkti.

Vykstant į kitą valstybę labai pravartu pasinaudoti valiutų skaičiuoklėmis, kurios automatiškai konvertuoja (pagal tuomet galiojantį valiutų kursą) vieną valiutą į kitą, Jūsų nurodytą. 


Naujiausi straipsniai

Socialinių pašalpų mažinimas

Socialinių pašalpų mažinimas

Pastaruoju metu tarp pašalpų gavėjų vyrauja tokia nuomonė: kam dirbti, jei beveik tokio paties dydžio pinigų sumą galima gauti iš pašalpų? Todėl pašalpų gavėjai bus skatinami eiti dirbti bei dalyvauti daugiabučių renovavimo programose. Skatinimas bus toks, kad bedarbiams bus mažinamos socialinės pašalpos bei mažinamos kompensacijos šildymui nuolaidos.

Paskola verslui

Paskola verslui

Dažnai žmonėms kyla įvairių verslo idėjų. Tačiau tik nedidelė jų dalis gali savo idėjas įgyvendinti, kadangi neturi tam pakankamai lėšų. Taigi, verslo idėja yra, o pinigų ne. Ką tokiu atveju daryti? Nevertėtų nuleisti rankų, kadangi bankai ir kitos institucijos teikia paskolas verslui.

BŪSTO NUOMOS SU IŠPIRKIMU PASLAUGOS ATITIKTIES ATSAKINGOJO SKOLINIMO NUOSTATAMS IR KELIAMŲ RIZIKŲ VARTOTOJUI VERTINIMAS

Lietuvos bankas, reaguodamas į naują būsto nuomos su išpirkimu (angl. rent-to-buy, rent-to-own) paslaugą rinkoje ir matydamas poreikį išaiškinti rinkos dalyviams šios paslaugos atitiktį Lietuvos banko valdybos nutarimu Nr. 03-144 patvirtintiems Atsakingojo skolinimo nuostatams (toliau – Nuostatai), šiuo klausimu teikia savo vertinimą ir supažindina su rizikomis, kurių vartotojams gali kilti naudojantis šia paslauga. Lietuvos banko pateikiamas bendrasis paslaugos vertinimas nėra paremtas konkretaus paslaugos teikėjo teikiamos paslaugos charakteristikomis.

Bankų likvidumo testavimas

Lietuvos banke atliekamo bankų likvidumo testavimo nepalankiausiomis sąlygomis tikslas – įvertinti šalies bankų atsparumą nepalankiems trumpojo laikotarpio likvidumo sukrėtimams, t. y. netikėtam ir didelės apimties bankų finansinių išteklių sumažėjimui. Testavimo laikotarpis – 1 mėn. Finansinių išteklių sumažėjimas modeliuojamas kaip netikėtas klientų indėlių sumažėjimas arba trumpojo laikotarpio skolinimo iš kitų kredito įstaigų apribojimas. Testavimo rezultatai gaunami atlikus jautrumo testą, t. y.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!