Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Valiutų kursai

Valiutų kursai

Valiutų kursas parodo kainą, už kurią gali būti perkama ar parduodama valiuta. Kiekvieną dieną valiutų kursai šiek tiek kinta (kyla arba krenta) ir jų pokytį galima stebėti Lietuvos banko internetinėje svetainėje, bankų padaliniuose ar tų pačių Lietuvos bankų internetinėse svetainėse. Minėtieji valiutų kursai parodo realią tos dienos Lietuvos valiutos – lito vertę. Valiutų kursai bankuose priklauso nuo esamos situacijos valiutų rinkoje ir nuo bankuose taikomų komisinių mokesčių valiutos keitimo operacijoms.

Kiekviena šalis turi savo nacionalinę valiutą: Lietuva – litus, Latvija – latus, Lenkija – zlotus, Rusija – rublius, Norvegija – kronas, Didžioji Britanija – svarus sterlingus arba tiesiog svarus, JAV – dolerius, Europos sąjungos šalys – eurus. Trumpai apie keletą pagrindinių valiutų.

Litas. Tai oficiali Lietuvos valiuta (sutrumpintai Lt), kuri įvesta 1993 m. birželio 25 d. Išleidžia Lietuvos bankas, o monetos kalamos „Lietuvos monetų kalykloje“. Vieną litą sudaro 100 centų. Banknotai yra šių dydžių: 10 litų, 20 litų, 50 litų, 100 litų, 200 litų ir 500 litų, o monetos – litai: 1 litas, 2 litai, 5 litai ir centai: 1 centas, 2 centai, 5 centai, 10 centų, 20 centų ir 50 centų.

Euras. Žymimas €.  Euro kursas yra stabilus ir pastovus, jis yra fiksuotas su Lietuvos litu. Nedideli svyravimai įmanomi dėl skirtingų bankų taikomų skirtingų komisinių mokesčių. Eurą jau yra įsivedę didžioji dalis Europos sąjungos valstybių (Ispanija, Italija, Prancūzija, Suomija, Graikija, Vokietija, Kipras, Slovėnija, Estija, Malta ir kt.). Artimiausiu metu jį įsivesti planuoja ir kitos valstybės ( Lietuva – 2015m., Latvija – 2014 m., Vengrija – 2018 m., Bulgarija – 2016 m., Lenkija – 2017 m., Rumunija – 2015 m., Čekija – 2017 m.). Eurų banknotai visose ES šalyse yra vienodi, tuo tarpu monetas kiekviena šalis gali leisti pagal savo dizainą. Euro ženklas buvo išrinktas Europos Komisijos, jo autorius yra Belgijos tautybės dizaineris Alain Billiet.

Svaras. Žymimas £.  Vieną svarą sudaro vienetų 100 pensų. Tai Anglijos arba kitaip Didžiosios Britanijos valiuta dar vadinama svarais sterlingais, kuri naudojama visoje Jungtinėje karalystėje. Svaro kursas nesusietas su jokia valiuta ir jo svyravimas priklauso nuo Anglijos centrinio banko padėties rinkoje ir jo veiksmų. Šis bankas išvystęs savarankišką pinigų politiką.

Svaras, kaip piniginis vienetas, gerai žinomas daugeliui Lietuvos piliečių, kadangi dažnas yra dirbęs ar lankęsis Anglijoje, todėl susidūręs su šia valiuta.

Doleris. Žymimas $. Dažniausiai trumpinamas USD, tačiau Tarptautiniame valiutos fonde naudojamas ir US$ sutrumpinimas. Tai oficiali Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valiuta. Ši valiuta plačiai naudojama kaip rezervinė valiuta ir už JAV ribų.  JAV dolerių emisiją kontroliuoja Federalinė Rezervų sistema. Tai plačiausiai pasaulyje cirkuliuojanti valiuta.

Zlotas. Tai nacionalinė Lenkijos valiuta. Vieną zlotą sudaro 100 grašių. Iš lenkų kalbos „zloty“ reiškia „auksinis“. Daugeliui Lietuvių yra tekę susidurti su šia valiuta, kadangi Lenkija yra mūsų šalis kaimynė. Siekdami sutaupyti lietuviai dažnai važiuoja į Lenkiją apsipirkti.

Vykstant į kitą valstybę labai pravartu pasinaudoti valiutų skaičiuoklėmis, kurios automatiškai konvertuoja (pagal tuomet galiojantį valiutų kursą) vieną valiutą į kitą, Jūsų nurodytą.