Būsto išlaikymo kaina

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Būsto išlaikymo kaina

Daugelis svajoja apie nuosavą būstą. Vienų svajonės - kuklesnės, jie nori 3 ar bent jau 2  kambarių buto, kitų svajonės kiek didesnės - nuosavas namas; vieni nori naujos statybos būsto, o kiti tenkintųsi ir senesniu. Tačiau bet kokiu atveju reikia atsižvelgti į savo galimybes ne tik įpirkti būstą (ar kas mėnesį mokėti paskolos įmokas), bet ir sugebėti jį išlaikyti. 

Prieš pirkdami nuosavą būstą daugelis gyvena nuomojamame bute arba pas tėvus. Gyvendami pas tėvus galbūt prisideda mokant nedidelę dalį mokesčių, o gal ir ne. Tuo tarpu tie, kurie gyvena nuomojamame bute realiau nusimano apie būsto išlaikymą ir yra finasiškai tam labiau pasiruošę, kadangi moka nuomos mokestį ir visus su butu susijusius mokesčius. Tačiau tai dar nereiškia, jog jeigu asmuo sugeba išlaikyti nuomuojamą vieno kambario butuką, kad sugebės išlaikyti ir žymiai didesnės kvadratūros 3 ar 4 kambarių butą, kadangi išlaidos gerokai padidės (paskolos įmokos bus ko gero didesnės negu buto nuoma, o ir komunaliniai mokesčiai bus didesni, dėl didesnio buto ploto). 

Pirkti senos staytybos ar naują būstą? Daugelis net nesusimastę atsakytų, kad tik naują, tačiau norai dažnai prasilenkia su galimybėmis. Tiesa ta, kad jeigu yra galimybė įsigyti naujos staytbos, tuomet drąsiai galima tai daryti, tačiau jai nesant teks pasitenkinti senesniu būstu. Naujos statytbos būstai lyginant su senais yra gerokai brangesni, tačiau pagal atliktus skaičiavimus pasirodo verta pirkti naujos statybos būstą, kadangi per laiką jis atsiperka ir tenka mokėti žymiai mažesnius pinigus už būsto šildymą. Kaip pavyzdys  galėtų būti imant to paties dydžio (~60 kv.m.) naujos ir senos statybos būstą, už šildymą žiemos metu tenka mokėti naujam bute apie 110 - 150 lt, tuo tarpu senos statybos bute - 500 - 600 litų. Skirtumas akivaizdus.

 Tačiau perkant naujos statytbos būstą gali atsirasti papildomų mokesčių, apie kuriuos net nesusimąstėte, pavyzdžiui, požeminio garažo apšvietimo mokestis, parkavimo aikštelės valymas, apsaugos sistemos mokestis, kondicionavimo mokestis, aplinkos tvarkymas ir pan. Susumavus tokius mokesčius gali gautis ne maža suma, kuri padidins mokesčių sąskaitą.

Prieš perkant senos statybos būstą svarbu išsamiai peržiūrėti ankstesnes šeimininkų sąskaitas, kad žinotumėte už ką Jums gali tekti mokėti, nusipirkus tą būstą. Tuo tarpu perkant naujos statybos būstą, firmos, kurios juos parduoda turėtų būti paskaičiavę ir parodyti, kiek kainuos būsimo būsto išlaikymas. Patys atlikę preliminarius skaičiavimus žinosite, ar sugebėsite jį išlaikyti, ar teks pasieškoti pigesnio varianto ar dar pataupyti.

 


Naujiausi straipsniai

Kredito rizika

Kredito rizika

Dabar gauti kreditą yra lengviau nei nueiti iki parduotuvės. Tačiau, nereikia pamiršti, kad gauti yra viena, o kai reikia jį atiduoti, dažnam iškyla sunkumų, kadangi prieš imant nebuvo pagalvota apie grėsmę ir įsipareigojimus. Kredito rizika – vadinama tokia rizika, kai viena iš sandorio šalių (dažniausiai pasiskolinęs asmuo ar įmonė) gali tapti nemokia, tuo trapu antroji pusė dėl to patiria didelių nuostolių.

Sms kreditas

Sms kreditas

Esant nepalankiai ekonominei situacijai, žmonėms dažnai pritrūksta pinigų būtiniausiems dalykams (maistui, mokesčiams ar reikalingiems daiktams įsigyti). Tokiu atveju reikia ieškoti išeities. Dažnam tenka pasinaudoti greitųjų kreditorių teikiamomis paslaugomis. Jie nesunkiai suteikia paskolas į juos besikreipiantiems klientams. Taupydami klientų laiką kreditoriai stengiasi padaryti taip, kad kreditą būtų galima gauti kuo greičiau ir paprasčiau. Jie ypatingai šiuo atžvilgiu konkuruoja su bankais.

Virtualių pinigų saugumas

Virtualių pinigų saugumas

Gyvenant XXI amžiuje turbūt sudėtinga būtų įsivaizduoti savo gyvenimą be bankų, kreditinių kortelių, elektroninės bankininkystės ir taip vadinamų „virtualių pinigų“ (t.y. pinigų, kurie yra laikomi banke ir juos gali valdyti pats savininkas sėdėdamas namuose prie savo asmeninio kompiuterio bet kuriuo paros metu.

Banko kortelės vaikams

Banko kortelės vaikams

Vaikus pradėti pratinti prie pinigų reikia jau nuo pat mažens. Vieni tėvai tam duoda kišenpinigių grynaisiais pinigais, kiti atidaro banko sąskaitą ir suteikia galimybę vaikui naudotis mokėjimo kortele. Tačiau nepatariama pamokas apie pinigus pradėti būtent nuo antrojo etapo.  Reikia, kad vaikas suprastų, kas tai yra tikri pinigai, kaip jie išleidžiami ir pan. Todėl, visų pirma, vaikas turi susipažinti su tikrais pinigais, ir kai jau matote, kad jam sekasi su jais tvarkytis, galite atidaryti sąskaitą jo vardu ir leisti jam naudotis mokėjimo kortele.

Lietuvos bankas finansinį turtą valdys lanksčiau ir plačiau išskaidys investicijų riziką

Nuo 2015 m. eurui tapus oficialia Lietuvos valiuta ir nustojus galioti valiutų valdybos mechanizmui, reikšmingai sumažėjo poreikis nuolat turėti daug itin likvidaus finansinio turto. Atsižvelgdamas į pokyčius, Lietuvos bankas atnaujino finansinio turto valdymo politiką.

„Pakeitimai sudaro sąlygas lanksčiau investuoti Lietuvos banko finansinį turtą, labiau išskaidyti investicijų riziką ir ilguoju laikotarpiu siekti didesnės investicijų grąžos“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Tomas Garbaravičius.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!