Finansų valdymas įmonėje

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Finansų valdymas įmonėje

Kiekvienai naujai ar jai įsivažiavusiai įmonei yra svarbu tinkamai valdyti jos finansus. Todėl daugeliui „naujų“ verslininkų, geras finansų valdymas yra svarbus uždavinys, kurį reikia išspręsti kuo geriau. Kiekvieno verslininko galvoje knibžda šie klausimai: kur gauti  pinigų, kaip juos efektyviai naudoti, kaip tinkamai išleisti? Tam, kad paskaičiuoti, kokios pinigų sumos reikės, visų pirma reikia žinoti kokį produktą (- us) planuojate įsigyti, kokia jo kaina, išanalizuoti rinką, įvertinti žaliavų kainas, šaltinius, gamybos kaštus, darbuotojų išlaikymo kaštus ir kt. Visa tai padės Jums preliminariai sužinoti reikalingą pinigų sumą.

Žmonėms yra privaloma išmanyti finansinius procesus, kadangi tai jiems padeda priimti tinkamus sprendimus, susijusius su finansais. Išmanydami finansus žmonės gali pasiekti daug asmeninės finansinės naudos: didinti procedūrų efektyvumą, gerinti procesų našumą ir pan.

Finansus galima suskirstyti į tris sritis: investicijos, verslo finansai (finansų valdymas) ir nuosavybės ir pinigų rinkos. Pakalbėkime, apie kiekvienos iš šių sričių specialistus. Kalbant apie investicijų specialistus, jie yra vertybinių popierių pardavėjai ir analitikai. Jie dirba su finansų rinkoje esančiais vertybiniais popieriais (juos analizuoja, komplektuoja ir pan.). Kalbant apie verslo finansus, ši sritis apima finansų vadybininko pareigas. Jie teikia savo paslaugas privačiose, valstybinėse, mažose, didelėse, finansinėse, nefinansinėse, siekiančiose pelno ir kitokio pobūdžio įmonėse. Finansų valdymo sritis apima ilgalaikio turto investicijų įvertinimą, pinigų srautų planavimą, paskolų išdavimą savo klientams. Na, ir pinigų rinkos specialistai dirba tokiose vietose, kaip draudimo kompanijos, komerciniai bankai, investicinės bankininkystės firmos, rinkos fondai ir pan.

Kiekvienos įmonės  finansinė būklė, veiklos rezultatai, pinigų srautai ir kita yra nusakomi finansine atsakomybe. Jai apibūdinti yra sudaromos finansinės ataskaitos, kurių pagrindinis tikslas yra gauti tikslingą informaciją apie įmonės finansinę būklę, pinigų srautus bei veiklos rezultatus.  Balansas, aiškinamasis raštas, pinigų srauto ataskaita, pelno – nuostolių ataskaita ir nuosavo kapitalo pokyčių ataskaita sudaro finansinių ataskaitų rinkinį. Finansinės ataskaitos negali būti sudarytos bet kaip. Jos turi būti sudaromos vadovaujantis Lietuvos Respublikos įmonių finansinės atskaitomybės įstatymu , tarptautiniais apskaitos standartais, verslo apskaitos standartais bei kitais teisės aktais.


Naujiausi straipsniai

Eurų banknotai

Nuo 2002 m. sausio 1 d. apyvartoje yra septynių nominalų eurų banknotų (5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų). Autorių teisės į eurų banknotų dizainą priklauso Europos Centriniam Bankui (ECB).

Subsidijos

Subsidijomis paprastai vadinama parama, kurią suteikia valstybės ar savivaldybės institucijos arba tretieji asmenys. Jos nereikia grąžinti. Ši parama dažniausiai skiriama  plataus vartojimo paslaugų ar prekių kainoms išlaikyti arba jas sumažinti, arba jų gamybos mastui išlaikyti. Subsidijos gali būti suteikiamos tiek fiziniams, tiek ir juridiniams asmenims.

Banko kortelės saugumas

Banko kortelės saugumas

Gyvenime pasitaiko įvairių atvejų: pametami pinigai, pametama ar pavogiama piniginė su visais joje esančiais dokumentais, banko kortelėmis ir pinigais. Pirmuoju atveju, pinigų atgauti praktiškai neįmanoma, tačiau esant antrajam atvejui, kai pinigai laikomi banko kortelėje įmanoma jų neprarasti, tereikia žinoti kaip tokiu atveju elgtis ir apskritai, kaip saugiai naudoti banko kortelę. Bankai visą parą teikia kortelės blokavimo paslaugą, todėl jeigu pametėte ar iš Jūsų pavogė banko kortelę, nedvejokite ir bet kuriuo paros metu skambinkite į savo banką, prašydami, kad ji būtų užblokuota.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!