Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Investavimas 2014 metais

Investavimas 2014 metais

Praėję 2013 metai buvo itin sėkmingi investuotojams į akcijas. Ypatingai klestėjo išsivysčiusių šalių (tokių kaip Vokietija, Japonija) akcijos. Apžvelgiant praėjusius metus, galime aptarti keletą dalykų, visų pirma tai, kad stipriai krito aukso kaina, per 2013 metus jo kaina nukrito virš 25 proc, o akcijų grąža (investuojant į besivystančias rinkas) buvo neigiama – kiek daugiau nei -7 %. Kalbant apie kitas turto klases, žinome, kurios buvo pelningos ir kurios nuostolingos. Pelningos buvo – Azijos šalių akcijos, Europos šalių akcijos, JAV akcijos, JAV nekilnojamas turtas ir tarptautinis nekilnojamas turtas. Tuo tarpu nuostolingos turto klasės buvo šios: auksas, besivystančių rinkų akcijos, besivystančių rinkų obligacijos, JAV obligacijos, tarptautinės obligacijos ir žaliavos.

Gana apie 2013 metus, pakalbėkime apie prognozes naujiems – 2014 metams. Visų pirma, prognozuojama, kad kils viso pasaulio bendras vidaus produktas (BVP), lyginant su 2013 metais, jis turėtų būti didesnis 0,7 – 0,8 proc. Prognozuojama, kad augs išsivysčiusių šalių ekonomika (apie 2 proc.). Šie procesai turėtų būti naudingi, kadangi turėtų kilti akcijų kainos.

Šiuo metu bendrai paėmus pasaulio akcijos yra pačios brangiausios, todėl daugeliui gali pasirodyti, kad į jas investuoti netinkamas metas, tačiau nėra ko bijoti, tai normalus reiškinys. Nereikia manyti, kad  šiuo metu akcijos yra „burbulo“ stadijoje. Norėdami jas patikrinti, tai galite padaryti pagal P/E rodiklį. Kaip paskaičiuoti šį rodiklį skaitykite kitame mūsų straipsnyje – akcijos.

Kalbant apie žaliavas, investicijos į šią turto klasę sumažėjusios jau apie 5 metus. Tai įtakojo nepalanki ekonominė situacija tokiose šalyse kaip Rusija, Indija, Kinija ir pan. t.y. tos šalys, kurios įtakoja žaliavų paklausą. O kaip žinia, mažesnes žaliavų kainas ir lemia sumažėjusi jų paklausa. Planuojama, kad tokia padėtis išliks ir 2014 metais ir dar ilgiau, todėl pastaruoju metu žaliavos yra netinkama investicija, išskyrus tą atvejį, kai investuojate ilgam laikotarpiui.

Apibendrinant prognozes dėl investavimo 2014 metais, galima pastebėti, kad prognozuojamas ekonomikos augimas turėtų teigiamai įtakoti įmonių akcijas. Obligacijos ir auksas – netinkamos investicijos, jie ir toliau turėtų kristi. Žaliavos taip pat netinkamos trumpalaikiam investavimui, jas galite rinktis, jei planuojate investuoti pinigus ne trumpesniam nei 5 metų laikotarpiui. Anot specialistų, geriausia būtų investuoti į išsivysčiusių šalių akcijas. Šis sprendimas turėtų būti pelningiausias.