Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Investavimas į akcijas

Investavimas į akcijas

Indėlių palūkanų normoms pasiekus dugną (apie 0,2 proc. metinių palūkanų), žmonės pradėjo ieškoti alternatyvų, kur investuoti pinigus, kad būtų iš to nauda. Kaip sakoma“pinigai turi daryti pinigus“, o laikant juos tiesiog indėlių sąskaitose, pinigų prieaugis yra labai nedidelis, jie tik nuvertėja, dėl šalyje esančios infliacijos. Dėl to daugelis nepabūgsta rizikuoti ir investuoja į akcijų rinkas. Tai nors ir žymiai rizikingesnis investavimo būdas nei pinigų laikymas indėlių sąskaitose, tačiau ir galimas pelnas – labiau viliojantis. Kaip sakoma – kas nerizikuoja, tas negeria šampano. Taigi, šiame straipsnyje bus kalbama ne apie finansinius išteklius ar sąnaudas, kurių gali prireikti norint investuoti, o apie asmenines žmogaus savybes, kurios yra reikalingos, norint pradėti savarankiškai investuoti į akcijas, kad investavimas būtų sėkmingas.

Vienas svarbiausių pradedančiojo investuotojo charakterio bruožų – nepriklausomas mąstymas. Norint turėti nepiklausomą mąstymą reikia daug domėtis, išmanyti ir turėti tvirtą savo nuomonę daugeliu investavimo klausimų. Nereikia klausyti, ką sako, pataria ar daro kiti, reikia pasikliauti savo sveiku protu. Taip galima pasiekti daug geresnių rezultatų, nei pasiekia daugelis investuotojų. Kitas bruožas – drausmė. Investuojant reikia būti drausmingam. Jeigu jau sudarėte investavimo planą, o šis, deja, neatitinka lūkesčių, vistiek reikia jo laikytis, o ne skubėti jį nutraukti ir bandyti sudaryti kitą. Sekantis, privalomas asmenybės bruožas – savitvarda. Investuotojams yra taikomas šis pasakymas: „nesidžiauk kai kyla, neliūdėk kai krenta“ (angl. don't get too high, don't get too low). Jis yra ganėtinai teisingas, kadangi akcijos kinta ne dienų, o valandų ir minučių greičiu, jos kaip jūros bangos – vieną akimirką didėles, kitą – mažos. Todėl nereikia džiaugtis, kai akcijos staigiai pakyla, jos gali taip pat staigiai ir nukristi, reikia džiaugtis galutiniu rezultatu, tuomet, kai yra gaunamas pelnas. Kantrybė – svarbus bruožas investuojant. Kadangi investavimas yra ilgalaikis procesas, kantrybė yra būtina. Teigiamų rezultatų investuojant gali tekti laukti ne vienerius metus. Dar viena labai svarbi asmeninė investuotojo savybė – noras mokytis ir tobulėti. Prieš pradedant investuoti yra patariama kuo daugiau domėtis investavimo sritimi, stengtis skaityti knygas, dalyvauti mokymuose ir seminaruose apie investavimą į akcijas. Įgavus kažkiek patirties ir žinių reikia tobulėti toliau – nesustoti, todėl patariama domėtis akcijų rinkomis, ieškoti naujų investavimo galimybių. Na, ir paskutinė asmeninė savybė, kuri ne ką mažiau svarbi už minėtąsias anksčiau – matematinis intelektas (suvokimas). Invesuojant svarbu suvokti, kaip vyksta augimo ir nuosmukio procesai. Svarbu suvokti ir tai, kad nuosmukis nėra lygus augimo procesui. Sakykime, turite 100 % akcijų, tačiau jos nukrito 50 %, tačiau po kurio laiko vėl pakilo 50 %. Tiesa ta, kad nors ir nuritę 50 % vėl pakilo tokiu pat dydžiu, tačiau esmė tame, kad Jūsų suma liko mažesnė, nei prieš įvykstant šiems procesams.

Visos straipsnyje paminėtos savybės yra svarbios investuojant į akcijų rinkas. Todėl pradedant investuoti svarbu, ne tik domėtis investavimo paslaptimis ir strategijomis, bet ir stengtis ugdyti šias, asmenines savybes, kurios padės pasiekti geriausių rezultatų investuojant.