Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Investavimas, kas tai?

Investavimas

Daugelis, kurie nėra susidūrę su investavimu, įsivaizduoja, jog tai yra galimybė lengvai ir greitai užsidirbti daug pinigų. Tačiau realybė nėra visiškai tokia, kadangi dažnai neužtenka užsiimti vien investavimu ir laukti, kol pinigai gerokai padidės. Tokios mintys pritraukia daug žmonių, jie tampa pradedančiaisiais investuotojais. Tačiau neretai jiems tenka nusivilti, kadangi investavimas nėra toks dalykas, kad per trumpą laiką galima būtų praturtėti. Tam reikia laiko, todėl prieš apsisprendžiant dėl investavimo, reikia nusiteikti, kad laukti gali tekti ilgai.

Na, o dabar trumpai apie pačią investavimo sąvoką. Norint pradėti investuoti, reikia turėti sukauptų (sutaupytų) pinigų, kuriuos būtų galima įdarbinti, dažnai sakoma, kad „pinigai turi daryti pinigus“. Kitaip tariant turimas santaupas reikia panaudoti taip (pavyzdžiui, pirkti akcijas, obligacijas, vertybinius popierius), kad ateityje jos atneštų finansinę naudą t.y. pinigų padaugėtų.

Taigi, jei jau nusprendėte investuoti, nuo ko turėtumėte pradėti? Visų pirma reikia turėti santaupų. Norint jų sukaupti reikia, kiekvieną mėnesį nuo gaunamų pajamų atsidėti kažkokią sumą, tam patariama atsidėti bent 10 % pajamų, esant galimybei ir daugiau.

Yra 3 pagrindinės priežastys, dėl kurių verta investuoti. Pirmoji – tai, kad sutaupyti (laisvi) pinigai tiesiog „gulėdami“ banko sąskaitoje laikui bėgant nuvertėja t.y. sumažėja jų perkamoji galia – pasireiškia infliacija. Šiuo atveju investavimas – tarsi išsigelbėjimas nuo pinigų nuvertėjimo, kadangi investuojant yra galimybė pasididinti turimą pinigų sumą. Antroji priežastis – pinigų kaupimas ateičiai (pensijai). Kadangi keičiasi pensijų reformos, darosi neaišku, kokio dydžio pensijas gaus kiekvienas iš mūsų, todėl reikia pasirūpinti, kad senatvė būtų aprūpinta ir nenukentėtų gyvenimo kokybė. Tam gali padėti investavimas. Ir trečioji priežastis, dėl kurios pingus investuoja didžioji dalis žmonių – galimybė užsidirbti papildomų pinigų. Nors tai yra ir rizikinga, tačiau lyginant su paprastu kasdieniu darbu (nesvarbu, koks jis būtų), tai yra žymiai lengvesnis pinigų uždirbimo būdas, kadangi pinigai gaunami nepriklausomai nuo to, kiek valandų išdirbo žmogus, o nuo to, kiek jis investavo pinigų.

Dažnai žmonės investavimu laiko kitas galimybes užsidirbti pinigų ar juos pasididinti, tačiau jie klysta galvodami, kad tai yra investavimas. Vienas iš tokių „investavimo“ būdų – azartiniai lošimai. Tai nėra investavimas, nors ir reikalauja pradinio įnašo, kurį būtų galima (sėkmės atveju) padidinti, tačiau tai nėra kažkokia investavimo strategija, kuria siekiama ilgalaikė finansinė nauda. Lošiant azartinius žaidimus viskas vyksta čia ir dabar ir priklauso nuo sėkmės, kuri dažniausiai lydi kazino namus.