Investavimo pagrindai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Investavimo pagrindai

Investavimu - vadinama turimų santaupų pavertimas finansiniu turtu. Finansinis turtas dar vadinamas aktyvais. Investuodami žmonės įsigyja akcijas, obligacijas, investicinius fondus, nekilnojamąjį turtą ar kt. tikėdamiesi, kad jie per tam tikrą laikotarpį duos papildomą finansinę naudą. Tai ilgas ir daug pastangų, žinojimo ir domėjimosi reikalaujantis darbas. Tačiau tie, kurie nėra susidūrę su investavimu dažnai mano, kad tai lengvas būdas praturtėti. Iš tikrųjų, gera arba sėkminga metine investicijų grąža yra laikoma apie 8 – 10 proc. Tuo tarpu sėkmingiausio investuotojo pasaulio investuotojo – Warren Buffett vidutinė investicijų grąža siekia apie 14 %.

Taigi, norint pradėti investuoti visų pirma reikia sutaupyti pinigų, kuriuos galėsite investuoti. Tuomet stengtis savo santaupas apsaugoti nuo infliacijos (kaip žinia kasmet pinigai dėl infliacijos nuvertėja net apie 3 proc.). Ir stengtis auginti turimą turtą. Kalbant apie pinigų taupymą, kiekvienas žmogus nenumatytiems atvejams turėtų turėti sukaupęs bent 3 – 6 mėnesių savo pajamų rezervą, idealiausia būtų, jei turimos santaupos siektų 6 – 12 mėnesių atlyginimų pajamas. Taupyti turėtų net ir uždirbantys nedaug tam, kad išugdytų  įprotį taupyti ir išmoktų išleisti mažiau pinigų, negu jų uždirba.

Lyginant taupymą su investavimu svarbu suvokti tai, kad investuojant po tam tikro laikotarpio (pavyzdžiui, 10 metų) galima turėti dvigubai didesnę pinigų sumą, negu tik taupant.  Taigi vien taupyti pinigų neapsimoka, geriau prisiimti rizikos ir džiaugtis didesniu pinigų prieaugiu, Be to, vien tik taupant pinigai prarandami dėl infliacijos.

Pagrindinės investavimo priemonės yra: grynieji pinigai, obligacijos, akcijos, nekilnojamas turtas, žaliavos ir auksas. Tačiau kokią investavimo priemonę pasirinkti kiekvienas turi nuspręsti individualiai. Vieni pirmenybę teikia saugumui, kiti siekdami padidinti turimus pinigus prisiima riziką. Tie asmenys, kurie renkasi saugų investavimo būdą siekia tiesiog apsaugoti pinigus nuo infliacijos ir jiems tinkamos investavimo priemonės yra: indėliai ir trumpalaikės obligacijos. Tuo tarpu, tie, kurie siekia didinti savo turimą turtą prisiima daug rizikos. Jiems tinkamos investavimo priemonės – akcijos, ilgalaikės obligacijos, nekilnojamas turtas.

Kalbant apie ilgalaikį investavimą svarbu paminėti terminą – sudėtinių palūkanų galia. Tai, kai per ilgą investavimo laikotarpį nuo anksčiau uždirbtų palūkanų uždirbamos palūkanos (palūkanos uždirbamos nuo palūkanų). Todėl patariama pradėti investuoti kuo anksčiau, taip greičiau pajuntama sudėtinių palūkanų galia.

Jeigu domitės investavimu, žinokite, kad investuoti pradėti verta kuo anksčiau, tik taip pasieksite geriausių rezultatų.


Naujiausi straipsniai

Lombardo paskolos

Lombardo paskolos

Pastaruoju metu lombardo įmonės yra labai išsiplėtojusios, todėl lombardo saloną galima rasti ko ne ant kiekvieno gatvės kampo. Jų itin padaugėjo krizės metu, kadangi lombardo įmonėms tai buvo puikus metas plėstis. Lombardas apibūdinamas kaip verslo įmonė, kuri skolina pinigus (suteikia pinigines paskolas) už palūkanas, tačiau norint gauti piniginę paskolą reikia užstatyti kažkokį asmeninį turtą. Dažniausiai tai būna automobiliai, kompiuteriai, mobilieji telefonai, laikrodžiai, kiti papuošalai ir pan.

Bankų likvidumo testavimas

Lietuvos banke atliekamo bankų likvidumo testavimo nepalankiausiomis sąlygomis tikslas – įvertinti šalies bankų atsparumą nepalankiems trumpojo laikotarpio likvidumo sukrėtimams, t. y. netikėtam ir didelės apimties bankų finansinių išteklių sumažėjimui. Testavimo laikotarpis – 1 mėn. Finansinių išteklių sumažėjimas modeliuojamas kaip netikėtas klientų indėlių sumažėjimas arba trumpojo laikotarpio skolinimo iš kitų kredito įstaigų apribojimas. Testavimo rezultatai gaunami atlikus jautrumo testą, t. y.

Raseinių kredito unija šias metais - geriausia

Raseinių kredito unija šias metais - geriausia

Pastebėta, kad pastaruoju metu kredito unijos sparčiai plečia savo veiklą, jos tampa vis populiaresnės, pritraukia vis daugiau narių. Neseniai vykusiame Tarptautinės kredito unijos dienos renginyje buvo išrinktos įvairių nominacijų nusipelnusios kredito unijos ir geriausi jų darbuotojai. Šis renginys yra kasmetinis ir jį rengia LCKU kartu su ALKU.

Šiuo metu Lietuvoje yra 75 veikiančios kredito unijos, tačiau į nominacijas pretendavo  ne visos – 63 iš jų.

Investavimas į žaliavas

Investavimas į žaliavas
Investavimas į žaliavas

Žaliavos – medžiagos, kurios užauginamos arba išgaunamos iš kitų medžiagų. Paprastai jos naudojamos įvairiems produktams gaminti. Keletas žaliavų ir jų panaudojimo pavyzdžių: iš tauriųjų metalų gaminami juvelyriniai dirbiniai, iš žemės ūkio produkcijos gaminami maisto produktai, nafta – naudojama energijos ištekliams, metalai – elektronikai, statyboms, apdirbimo pramonei ir pan. Žaliavos pradėtos naudoti ir kaip investavimo objektas. Anksčiau  į jas investuoti galėjo tik stambesnės kompanijos, nes žaliavų biržose buvo leidžiami tik stambūs sandoriai.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!