Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Investavimo pagrindai

Investavimo pagrindai

Investavimu - vadinama turimų santaupų pavertimas finansiniu turtu. Finansinis turtas dar vadinamas aktyvais. Investuodami žmonės įsigyja akcijas, obligacijas, investicinius fondus, nekilnojamąjį turtą ar kt. tikėdamiesi, kad jie per tam tikrą laikotarpį duos papildomą finansinę naudą. Tai ilgas ir daug pastangų, žinojimo ir domėjimosi reikalaujantis darbas. Tačiau tie, kurie nėra susidūrę su investavimu dažnai mano, kad tai lengvas būdas praturtėti. Iš tikrųjų, gera arba sėkminga metine investicijų grąža yra laikoma apie 8 – 10 proc. Tuo tarpu sėkmingiausio investuotojo pasaulio investuotojo – Warren Buffett vidutinė investicijų grąža siekia apie 14 %.

Taigi, norint pradėti investuoti visų pirma reikia sutaupyti pinigų, kuriuos galėsite investuoti. Tuomet stengtis savo santaupas apsaugoti nuo infliacijos (kaip žinia kasmet pinigai dėl infliacijos nuvertėja net apie 3 proc.). Ir stengtis auginti turimą turtą. Kalbant apie pinigų taupymą, kiekvienas žmogus nenumatytiems atvejams turėtų turėti sukaupęs bent 3 – 6 mėnesių savo pajamų rezervą, idealiausia būtų, jei turimos santaupos siektų 6 – 12 mėnesių atlyginimų pajamas. Taupyti turėtų net ir uždirbantys nedaug tam, kad išugdytų  įprotį taupyti ir išmoktų išleisti mažiau pinigų, negu jų uždirba.

Lyginant taupymą su investavimu svarbu suvokti tai, kad investuojant po tam tikro laikotarpio (pavyzdžiui, 10 metų) galima turėti dvigubai didesnę pinigų sumą, negu tik taupant.  Taigi vien taupyti pinigų neapsimoka, geriau prisiimti rizikos ir džiaugtis didesniu pinigų prieaugiu, Be to, vien tik taupant pinigai prarandami dėl infliacijos.

Pagrindinės investavimo priemonės yra: grynieji pinigai, obligacijos, akcijos, nekilnojamas turtas, žaliavos ir auksas. Tačiau kokią investavimo priemonę pasirinkti kiekvienas turi nuspręsti individualiai. Vieni pirmenybę teikia saugumui, kiti siekdami padidinti turimus pinigus prisiima riziką. Tie asmenys, kurie renkasi saugų investavimo būdą siekia tiesiog apsaugoti pinigus nuo infliacijos ir jiems tinkamos investavimo priemonės yra: indėliai ir trumpalaikės obligacijos. Tuo tarpu, tie, kurie siekia didinti savo turimą turtą prisiima daug rizikos. Jiems tinkamos investavimo priemonės – akcijos, ilgalaikės obligacijos, nekilnojamas turtas.

Kalbant apie ilgalaikį investavimą svarbu paminėti terminą – sudėtinių palūkanų galia. Tai, kai per ilgą investavimo laikotarpį nuo anksčiau uždirbtų palūkanų uždirbamos palūkanos (palūkanos uždirbamos nuo palūkanų). Todėl patariama pradėti investuoti kuo anksčiau, taip greičiau pajuntama sudėtinių palūkanų galia.

Jeigu domitės investavimu, žinokite, kad investuoti pradėti verta kuo anksčiau, tik taip pasieksite geriausių rezultatų.