Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Prekyba akcijų biržoje

Prekyba akcijų biržoje

Atsiranda vis daugiau žmonių besidominčių investavimu, juos vilioja galimybė papildomai uždirbti pinigų. Vienas iš investavimo būdų – prekyba akcijų biržoje. Šis būdas pradedančiuosius vilioja galimybe, per trumpą laikotarpį gauti didelį pelną, neturint didelių pinigų sumų (galima pradėti investuoti su bet kokia pinigų suma, už kurią galima nupirkti vieną akciją, tačiau rekomenduotina tai pradėti daryti turint bent 1000 litų). Deja, ne visi pradedantys prekiautojai turi pakankamai žinių kaip teisingai viską daryti, todėl šiame straipsnyje aptarsime, ką ir kaip daryti, norint sėkmingai pradėti prekiauti akcijų biržoje.

Visų pirma reikia žinoti, kad investuoti į akcijas yra rizikinga, tačiau tie, kuriems sėkmingai pavyksta įsisavinti investavimui reikalingą informaciją, pasiekia tikrai pavydėtinų rezultatų. Jie tampa sėkmingais investuotojais arba spekuliantais. Jeigu rizika Jums patinka ir nė kiek nebaugina, tuomet galite pradėti prekybą akcijomis!

Taigi, akcijų biržoje akcijas galima įsigyti (pirkti) tik per tarpininkus, kurie yra finansų maklerių įmonės (FMĮ). Jos yra biržos narės, kurios biržoje vykdo transakcijas (kiekvieno iš mūsų). Finansų maklerių įmonės teikia ir kitokias paslaugas. Šiuo metu Lietuvoje yra nemažai finansų maklerių įmonių, tačiau pradedant investuoti  patariama išsirinkti vieną. Pradedantiesiems ją rinktis patariama pagal komisinių mokesčių dydį t.y. tą finansų maklerių įmonę, kuri siūlo savo paslaugas už mažiausius komisinius mokesčius. Išsirinkus įmonę reikia joje atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą, pervesti į ją pinigų ir galėsite pradėti prekiauti akcijomis.

Tuomet, kai išsirinkote finansų maklerių įmonę, sudarėte su ja sutartį ir pervedėte pinigus į sąskaitą, galite pradėti pirkti akcijas. Daugeliui iškyla klausimas: kokias akcijas pirkti? Na, retas, kuris Jums patars šiuo klausimu, todėl turite patys domėtis akcijomis ir jų bendrovėmis. Naujienas apie jas galima rasti pačioje akcijų biržoje, kadangi jos ten skelbia savo naujienas ir informuoja apie naujus veiksmus, įvykius. Taip pat tokio pobūdžio naujienų galima rasti spaudoje ir daugelyje naujienų portalų, tereikia netingėti paieškoti. Domėdamiesi ir skaitydami naujienas galėsite nuspręsti, į kokias akcijas verta bandyti investuoti. Kai jau apsispręsite, turite žinoti, kad akcijų pirkti ir parduoti negalima bet kada. Šias operacijas galima atlikti tik biržos sesijos metu, kuri  prasideda nuo 10.00 ir tęsiasi iki 15.55 val.

Tuomet, kai jau būsite įsigiję akcijų, žinokite, kad turite teisę gauti dividendus. Jeigu pirkote Lietuvos bendrovių akcijas, tuomet dividendus turite galimybę gauti vieną kartą metuose. Dividendai išmokami, kai bendrovės vadyba sušaukia visuotinį akcininkų susirinkimą dėl dividendų išmokėjimo. Būsimo susirinkimo data yra paskelbiama viešai. Akcininkų susirikimai dažniausiai rengiami pavasarį.

Kiekvienas būsimas investuotojas turi žinoti, kad investavimo kelyje bus visko: ir pakilimų, ir nuosmukių. Todėl jam reikės išmokti būti kantriam, laiku priimti tinkamus sprendimus, nenusivilti įvykus nuosmukiui, o žengti į priekį pozityviai nusiteikus.