Aukso kainų pokyčiai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Aukso kainų pokyčiai

Auksas jau nuo senovės buvo laikomas stabilumo, turtingumo simboliu, buvo naudojamas kaip pinigai. Tie, kurie turėjo aukso jautėsi finansiškai užtikrinti, aplinkiniai juos laikė turtingais. Na, o kaip gi yra dabar? Ilgą laiką kilusios aukso kainos, šiuo metu yra gilioje duobėje. Auksas kilo daug  metų, tačiau per 2013 metus jo kaina smuktelėjo beveik 28 procentais.

Kalbant apie aukso savybes, jis apibūdinamas kaip blizgus, geltonos spalvos metalas, priklausantis tauriųjų metalų šeimai. Priklausomai nuo priemaišų tipo, jis gali būti raudonos, geltonos, baltos ar netgi juodos spalvos. Kitos jo savybės – minkštumas, tąsumas, lengvai kalus, geras elektrinis laidumas (tačiau apie 30 procentų mažesnis nei sidabro), pasižymi dideliu atsparumu korozijai.

Aukso panaudojimas yra gana platus. Neskaitant to, kad jau senovėje jis buvo naudojamas kaip atsiskaitymo priemonė, bankai jį naudojo kaip atsargas, jis dar plačiai naudojamas elektronikos pramonėje. Dėl savo savybių – laidumo elektrai ir atsparumo korozijai iš jo gaminami elektros laidininkai.

Analizuojant aukso kainų pokyčius, matoma, kad jis nuo 1920 iki 2011 metų (91 metų laikotarpis) aukso kaina visą laiką kilo. Pažvelgus įdėmiau, matoma, kad nuo 2011 metų aukso kaina kilo ypatingai greitai (eksponentinis augimas). Tačiau paskaičiavus 91 metų laikotarpio metinį aukso prieaugio vidurkį matoma, kad aukso metinis prieaugis tėra apie 5 proc. Taigi, toks metinis prieaugis artimas investavimui į obligacijas ar investicinius fondus. Tai įvertinus, matoma, kad auksas nėra tokia jau efektyvi ilgalaikio investavimo priemonė, kadangi rizika yra didelė, o pelningumas pakankamai mažas. Aukso istorijoje buvo laikotarpis, kai aukso kainos buvo stabilios ilgą laikotarpį. Tai laikotarpis nuo 1933 iki 1970 metų.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu aukso kainos  yra rekordiškai mažos, jį galima rinktis kaip ilgalaikio investavimo objektą, nes aukso kainų augimo gali tekti laukti gan ilgai. 


Naujiausi straipsniai

Lietuvos bankas pradeda vykdyti vyriausybės vertybinių popierių pirkimo pinigų politikos tikslais aukcionus

Lietuvos bankas, glaudžiai bendradarbiaudamas su Eurosistema, spalio mėnesį pradės vykdyti bandomuosius Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių, išleistų vidaus rinkoje, pirkimo aukcionus. Ši iniciatyva suderinta Eurosistemos lygiu. Bandomuosius aukcionus taip pat vykdys Prancūzijos ir Nyderlandų centriniai bankai.

Lietuvos banko vykdomuose aukcionuose galės dalyvauti Lietuvos banko pinigų politikos operacijų sandorio šalys. Aukcionai įprastai bus vykdomi antradieniais ir ketvirtadieniais. Pirmasis Lietuvos banko aukcionas įvyks 2015 m. spalio 13 d.

Eurų banknotai

Nuo 2002 m. sausio 1 d. apyvartoje yra septynių nominalų eurų banknotų (5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų). Autorių teisės į eurų banknotų dizainą priklauso Europos Centriniam Bankui (ECB).

Kredito unijų sistemos reformos detalės

Santrauka Šiame dokumente pateiktos siūlomų kredito unijų (KU) sektoriaus pagrindinių reformos krypčių konkrečios detalės. Taip siekiama išgryninti reikalingus žingsnius šios reformos tikslų įgyvendinimui ir inicijuoti siūlomus pakeitimus įgyvendinantį įstatymų leidybos procesą. Manome, kad įstatymiškai įtvirtinus ir per protingą pereinamąjį laikotarpį įgyvendinus dokumente pateiktus pasiūlymus, būtų reikšmingai sustiprintos Lietuvoje veikiančios kredito unijos, kartu sukuriant prielaidas tvariai ir sėkmingai šio sektoriaus veiklai ateityje.

Investavimas, kas tai?

Investavimas

Daugelis, kurie nėra susidūrę su investavimu, įsivaizduoja, jog tai yra galimybė lengvai ir greitai užsidirbti daug pinigų. Tačiau realybė nėra visiškai tokia, kadangi dažnai neužtenka užsiimti vien investavimu ir laukti, kol pinigai gerokai padidės. Tokios mintys pritraukia daug žmonių, jie tampa pradedančiaisiais investuotojais. Tačiau neretai jiems tenka nusivilti, kadangi investavimas nėra toks dalykas, kad per trumpą laiką galima būtų praturtėti. Tam reikia laiko, todėl prieš apsisprendžiant dėl investavimo, reikia nusiteikti, kad laukti gali tekti ilgai.

Būsto paskola įkeitus turtą

Būsto paskola įkeitus turtą

Prireikus būsto paskolos toli gražu ne kiekvienam ją pavyksta lengvai gauti. Kartais bankas mainais į paskolos suteikimą pasiūlo įkeisti jau turimą turtą. Daugelis vengia paskolos su turto įkeitimu, tačiau jeigu turite pastiovų darbą su stabiliu atlyginimu ir esate paskaičiavę, kad paskolos įmokas mokėti bus iš ko, tuomet nėra ko bijoti.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!