Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Aukso kainų pokyčiai

Aukso kainų pokyčiai

Auksas jau nuo senovės buvo laikomas stabilumo, turtingumo simboliu, buvo naudojamas kaip pinigai. Tie, kurie turėjo aukso jautėsi finansiškai užtikrinti, aplinkiniai juos laikė turtingais. Na, o kaip gi yra dabar? Ilgą laiką kilusios aukso kainos, šiuo metu yra gilioje duobėje. Auksas kilo daug  metų, tačiau per 2013 metus jo kaina smuktelėjo beveik 28 procentais.

Kalbant apie aukso savybes, jis apibūdinamas kaip blizgus, geltonos spalvos metalas, priklausantis tauriųjų metalų šeimai. Priklausomai nuo priemaišų tipo, jis gali būti raudonos, geltonos, baltos ar netgi juodos spalvos. Kitos jo savybės – minkštumas, tąsumas, lengvai kalus, geras elektrinis laidumas (tačiau apie 30 procentų mažesnis nei sidabro), pasižymi dideliu atsparumu korozijai.

Aukso panaudojimas yra gana platus. Neskaitant to, kad jau senovėje jis buvo naudojamas kaip atsiskaitymo priemonė, bankai jį naudojo kaip atsargas, jis dar plačiai naudojamas elektronikos pramonėje. Dėl savo savybių – laidumo elektrai ir atsparumo korozijai iš jo gaminami elektros laidininkai.

Analizuojant aukso kainų pokyčius, matoma, kad jis nuo 1920 iki 2011 metų (91 metų laikotarpis) aukso kaina visą laiką kilo. Pažvelgus įdėmiau, matoma, kad nuo 2011 metų aukso kaina kilo ypatingai greitai (eksponentinis augimas). Tačiau paskaičiavus 91 metų laikotarpio metinį aukso prieaugio vidurkį matoma, kad aukso metinis prieaugis tėra apie 5 proc. Taigi, toks metinis prieaugis artimas investavimui į obligacijas ar investicinius fondus. Tai įvertinus, matoma, kad auksas nėra tokia jau efektyvi ilgalaikio investavimo priemonė, kadangi rizika yra didelė, o pelningumas pakankamai mažas. Aukso istorijoje buvo laikotarpis, kai aukso kainos buvo stabilios ilgą laikotarpį. Tai laikotarpis nuo 1933 iki 1970 metų.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu aukso kainos  yra rekordiškai mažos, jį galima rinktis kaip ilgalaikio investavimo objektą, nes aukso kainų augimo gali tekti laukti gan ilgai.