Kur investuoti pinigus?

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Kur investuoti pinigus?

Dažnam iš mūsų iškyla šis klausimas. Tačiau vieni greitai atranda sritį, į kurią ryžtasi investuoti, kiti yra kiek konservatyvesni ir jiems yra sunkiau rasti tinkamą investavimo sritį. Ypatingai sunku tiems, kurie nori neprisiimdami didelės rizikos daug uždirbti. Iš karto galime Jus nuvilti: tokių sričių nėra. Yra arba maži procentai su maža rizika, arba didelė rizika su galimai didesniais procentais. Taigi, kiekvienas investuotojas turi suvokti, kas jam yra prioritetas: saugumas ar galimai didelės pajamos. Tai palengvins savo investavimo kelio pasirinkimą.

Pinigų laikymu bankų indėliuose nusivylė ko ne visi jų turėtojai, kadangi didžiuosiuose Lietuvos bankuose indėlių palūkanos šiuo metu yra praktiškai nulinės, tuo trapu mažesni bankai siūlo apie 1 – 1,5 proc. metines palūkanas, kiek didesnes 2,5 – 3 proc. metines palūkanas siūlo kredito unijos, tačiau pastaruoju metu keleto iš jų veikla buvo nutraukta, todėl žmonės pradėjo vengti kredito unijų. Taigi, pinigus laikyti bankų indėliuose negerai ne tik dėl itin mažų ar net nulinių palūkanų, bet dar ir dėl infliacijos. Tiesa ta, kad metinė infliacija Lietuvoje siekia apie 3 – 4  procentus, tuo tarpu bankai siūlo žymiai mažesnes metines indėlių palūkanas. Vadinasi, žmogus, kuris laiko savo pinigus banko indėliuose patiria pinigų nuostolį ir jų nuvertėjimą. Norint to išvengti reikia ieškoti kitų alternatyvių investavimo būdų.

Tiems, kurie turi didelę „laisvų“ pinigų sumą, patariama investuoti į nekilnojamąjį turtą. Beje, šis investavimo būdas itin populiarus lietuvių investuotojų tarpe. Brangstant butų nuomai verta pirkti butus ir juos nuomoti arba įsigyti nekilnojamąjį turtą prastesnėje (pavyzdžiui, užmiestyje) vietoje. Laikui bėgant, užmiestyje įvedama elektra, vandens nuotekos (kanalizacija), dujos ir pan. Visi šie dalykai gali ko ne padvigubinti įsigyto nekilnojamojo turto vertę.

Be anksčiau minėtų investavimo priemonių saugus investavimo būdas – investiciniai fondai. Jie garantuoja maždaug 4 -5 proc. metinių palūkanų, o tai reiškia, kad jie atlygina infliacijos žalą. Taigi investiciniai fondai – puikus pasirinkimas konservatyviems investuotojams. Drąsesniems investuotojams puikus pasirinkimas – akcijos. Jeigu pasiseks savo investicijas galite padidinti net 8 – 10 proc. metinių palūkanų. Tai išties puikus rezultatas, tačiau prisiimama nemaža rizika, o ir rezultato gali tekti laukti ne vienerius metus, todėl šis būdas tinka tik jauniems investuotojams, kadangi vyresni asmenys (priešpensijinio amžiaus) negali sau leisti tokios rizikos.

Tikimės, kad mūsų pateikta informacija bent minimaliai supažindino Jus su investavimo galimybėmis ir padės Jums apsispręsti, kuria linkme turite eiti.


Naujiausi straipsniai

Saugiausias bankas pasaulyje

Saugiausias bankas pasaulyje

Pasirenkamo banko stabilumas – bene svarbiausias rodiklis, į kurį žmogus pirmiausiai atkreipia dėmesį, prieš jį pasirenkant. „Global Finance“ paskelbė pastarojo pusmečio saugiausių pasaulio bankų TOP 50. Šis reitingas yra sudarinėjamas jau nuo 1992 metų.

Saugiausių pasaulio bankų trejetuką sudaro:

Finansiniai pokyčiai atsiradus vaikui

Finansiniai pokyčiai atsiradus vaikui

Vaiko atsiradimas šeimoje yra džiugus įvykis. Tačiau ar susimąstome, kaip pasikeis finansai atsiradus naujam šeimos nariui. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis – teigiama, kad šeima, kurioje yra auginami vaikai, pajamų dalis vienam šeimos nariui yra mažesnė, negu tose šeimose, kur vaikų neturima. Tai nesunku patikrinti. Sakykime, kad abu tėvai iki vaikui gimstant uždirbo 2500 lt „į rankas“, tai kiekvienam tekdavo po 1250 lt.

Paskolos be užstato

Paskolos be užstato

Susiklosčius tokiai situacijai kai pritrūksta pinigų ir tenka kreiptis į banką ar greitųjų paskolų bendrovę, dėl paskolos gavimo, daugeliui iškyla natūralus klausimas: ar gauti paskolai yra reikalingas užstatas? Ar paskola man bus suteikta be jokio užstato? Tiesa ta, kad norint gauti greitąjį kreditą dažniausiai užstatas nereikalingas (tačiau visada reikia tiksliai išsiaiškinti, nes pasitaiko visko). Tai labai gera žinia tiems, kurie pritrūkę pinigų nori jų trumpam pasiskolinti, neužstatydami turto ir nerizikuodami jį prarasti.

Infliacijos grėsmė indėliams

Infliacijos grėsmė indėliams

Santaupas laikyti banko indėliuose yra saugus pasirinkimas (lyginant su jų laikymu namuose). Tačiau ar banke laikomi pinigai nepraranda savo vertės? Pastaruoju metu, esant rekordiškai mažoms indėlių palūkanų normoms, infliacija ima viršų ir indėliuose laikomi pinigai vis tiek nuvertėja (jie praranda savo vertę, kadangi minimalus palūkanų prieaugis neatsveria infliacijos daromos žalos).

Gyvenimo aprašymo pavyzdys

 

Visiems, ieškantiems darbo, reikia parašyti savo gyvenimo aprašymą (CV) tam, kad darbdavys galėtų matyti visą to žmogaus biografiją ir žinoti, ar tas žmogus yra tinkamas į siūlomą darbo poziciją ar ne. Todėl kiekvienas kandidatas turi stengtis parašyti kuo geresnį CV, atitinkantį būtent tą darbą į kurį pretenduoja, darbo skelbime ir CV turi atitikti raktiniai žodžiai. Jeigu skubiai ieškote darbo ir siunčiate CV į įvairias įmones, nedarykite klaidos siųsdami identišką CV, Jūs turite kiekvieną iš jų pakeisti pagal tos įmonės darbo specifiką.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!