Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Kur investuoti pinigus?

Kur investuoti pinigus?

Dažnam iš mūsų iškyla šis klausimas. Tačiau vieni greitai atranda sritį, į kurią ryžtasi investuoti, kiti yra kiek konservatyvesni ir jiems yra sunkiau rasti tinkamą investavimo sritį. Ypatingai sunku tiems, kurie nori neprisiimdami didelės rizikos daug uždirbti. Iš karto galime Jus nuvilti: tokių sričių nėra. Yra arba maži procentai su maža rizika, arba didelė rizika su galimai didesniais procentais. Taigi, kiekvienas investuotojas turi suvokti, kas jam yra prioritetas: saugumas ar galimai didelės pajamos. Tai palengvins savo investavimo kelio pasirinkimą.

Pinigų laikymu bankų indėliuose nusivylė ko ne visi jų turėtojai, kadangi didžiuosiuose Lietuvos bankuose indėlių palūkanos šiuo metu yra praktiškai nulinės, tuo trapu mažesni bankai siūlo apie 1 – 1,5 proc. metines palūkanas, kiek didesnes 2,5 – 3 proc. metines palūkanas siūlo kredito unijos, tačiau pastaruoju metu keleto iš jų veikla buvo nutraukta, todėl žmonės pradėjo vengti kredito unijų. Taigi, pinigus laikyti bankų indėliuose negerai ne tik dėl itin mažų ar net nulinių palūkanų, bet dar ir dėl infliacijos. Tiesa ta, kad metinė infliacija Lietuvoje siekia apie 3 – 4  procentus, tuo tarpu bankai siūlo žymiai mažesnes metines indėlių palūkanas. Vadinasi, žmogus, kuris laiko savo pinigus banko indėliuose patiria pinigų nuostolį ir jų nuvertėjimą. Norint to išvengti reikia ieškoti kitų alternatyvių investavimo būdų.

Tiems, kurie turi didelę „laisvų“ pinigų sumą, patariama investuoti į nekilnojamąjį turtą. Beje, šis investavimo būdas itin populiarus lietuvių investuotojų tarpe. Brangstant butų nuomai verta pirkti butus ir juos nuomoti arba įsigyti nekilnojamąjį turtą prastesnėje (pavyzdžiui, užmiestyje) vietoje. Laikui bėgant, užmiestyje įvedama elektra, vandens nuotekos (kanalizacija), dujos ir pan. Visi šie dalykai gali ko ne padvigubinti įsigyto nekilnojamojo turto vertę.

Be anksčiau minėtų investavimo priemonių saugus investavimo būdas – investiciniai fondai. Jie garantuoja maždaug 4 -5 proc. metinių palūkanų, o tai reiškia, kad jie atlygina infliacijos žalą. Taigi investiciniai fondai – puikus pasirinkimas konservatyviems investuotojams. Drąsesniems investuotojams puikus pasirinkimas – akcijos. Jeigu pasiseks savo investicijas galite padidinti net 8 – 10 proc. metinių palūkanų. Tai išties puikus rezultatas, tačiau prisiimama nemaža rizika, o ir rezultato gali tekti laukti ne vienerius metus, todėl šis būdas tinka tik jauniems investuotojams, kadangi vyresni asmenys (priešpensijinio amžiaus) negali sau leisti tokios rizikos.

Tikimės, kad mūsų pateikta informacija bent minimaliai supažindino Jus su investavimo galimybėmis ir padės Jums apsispręsti, kuria linkme turite eiti.