Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Nekilnojamas turtas užsienyje

Nekilnojamas turtas užsienyje

Daugelis investuotojų, turintys dideles laisvų pinigų sumas, investuoja juos į nekilnojamąjį turtą. Tačiau ne visi investuotojai apsiriboja vien tik Lietuvos nekilnojamuoju turtu, kiti stengiasi  išplaukti į platesnius vandenis, todėl investuoja į užsienio nekilnojamąjį turtą. Tam patogu rinktis tas šalis, kuriose nekilnojamojo turto kainos yra nedidelės. Nebrangiai įsigijus NT jį galima išnuomoti arba praėjus kažkokiam laiko tarpui jį žymiai brangiau parduoti.

Toliau panagrinėsime  keletą Europos sąjungos valstybių, kuriose verta įsigyti nekilnojamąjį turtą. Aptariant šias valstybes vertinami tokie kriterijai kaip vyraujanti ekonominė situacija, nekilnojamojo turto kainos toje šalyje ir perspektyvos įsigytą NT greitai parduoti.

Lenkija. Pasak nekilnojamojo turto ekspertų, Lenkija yra puikus pasirinkimas, kadangi dabar ten NT kainos nėra ypatingai didelės, o prognozuojama, kad laikui bėgant jos ženkliai kils, kadangi ji gaus didelę finansinę paramą iš Europos Sąjungos ir bendradarbiaus su stambiomis tarptautinio mąsto kompanijomis.

Anglija (kitaip Jungtinė Karalystė). Šios šalies sostinėje – Londone nekilnojamojo turto kainos nors ir nėra mažos, tačiau vis tiek sparčiai kyla ir toliau. Tarp investuotojų itin paplitęs NT įsigijimas Londone, dalyvaujant aukcionuose. Tokiu būdu pasiseka NT įsigyti ir pigiau nei rinkos kaina.

Kaimyninės šalys – Latvija ir Estija. Užsienio šalių investuotojams itin patrauklus NT šių šalių sostinėse – Taline (Estijoje) ir Rygoje (Latvijoje). Šiuo metu Estija yra priskiriama Europos turizmo sektoriui,. Taip pat šios šalys pasižymi mažais mokesčiais, kurie yra palankūs  verslui.

Suomija. Ši šalis pasižymi gražiais gamtovaizdžiais, čia yra daugybė įvairaus dydžio ežerų. Lietuvių atlyginimams Suomijoje NT kainos gal ir didokos, tačiau čia įsigijus nekilnojamąjį turtą, neblogai galima uždirbti iš nuomos, be to prognozuojama, kad Suomijoje NT kainos turi kilti.

Slovakija. Šioje šalyje nekilnojamojo turto kainos yra ypatingai mažos. Geros būklės NT čia galima įsigyti už 100 tūkst. litų, tuo tarpu keliomis dešimtimis brangesnis NT jau vadinamas brangiu, kadangi, kadangi darbuotojų atlyginimai šioje šalyje yra nedideli.

Slovėnija. Ši šalis ypatingai populiari poilsiautojų tarpe, kadangi pasižymi gražia gamta, turi daug vandens telkinių bei slidinėjimo kurortų. Slovėnijos populiarumas sparčiai auga, o tai įtakoja ir NT kainas. Vadinasi verta investuoti į šios šalies NT, kuris ateityje neštų pelną.

Švedija. Ši Skandinavijos valstybė pasižymi pasakiško grožio gamtovaizdžiais, kadangi joje daugybė miškų ir ežerų. Čia nekilnojamojo turto kainos yra nedidelės.

Portugalija. Šioje šalyje nekilnojamojo turto kainos ypatingai mažos, todėl vilioja daugelį užsienio investuotojų.

Nesvarbu, kokią šalį NT investavimui bepasirinktumėte, svarbu, kad atsižvelgtumėte į tokius dalykus, kaip rajonas, kuriame jį perkate, kadangi priklausomai nuo rajono, skirsis nuomos kaina ir jeigu rajonas liūdnai pagarsėjęs ateityje jį gali būti sunku ne tik išnuomoti, bet ir parduoti.