Obligacijos

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Obligacijos

Obligacijos apibrėžiamos kaip skolos vertybiniai popieriai. Kai žmogus įsigyja obligacijų, reiškia, kad jis už obligacijas sumokėtus pinigus paskolino tų obligacijų išleidėjui (tai gali būti bendrovė arba vyriausybė). Tačiau yra nustatomas išpirkimo terminas, po kurio investuotojui bus grąžinti pinigai kartu išmokant ir uždirbtas palūkanas.

Obligacijos – priskiriamos vienoms iš saugiausių investavimo priemonių, todėl jos labiausiai tinkamos vyresniems arba bijantiems didelės rizikos investuotojams. Dėl savo saugumo jos užima didžiausią dalį pasaulio investavimo rinkoje.

Obligacijos gali būti kelių rūšių (jos nustatomos pagal jų išpirkimo laikotarpį): trumpalaikės, vidutinio laikotarpio ir ilgalaikės obligacijos. Trumpalaikės – 1 – 3 metai, vidutinio laikotarpio – 5 – 7 metai ir ilgalaikės virš 10 metų.

Kaip priklauso obligacijų pelningumas atsižvelgiant į riziką? Taigi, kuo trumpesniam laikotarpiui perkamos obligacijos, tuo mažesnis bus pelnas ir tuo pačiu mažesnė rizika. Ir atvirkščiai, kuo ilgesniam laikotarpiui įsigyjamos obligacijos, tuo didesnis jų pelningumas, tačiau čia ir rizika bus žymiai didesnė. Rizikingumas priklauso ir nuo šalies išsivystymo ir įmonių pobūdžio, todėl žymiai rizikingiau pirkti obligacijas iš besivystančios šalies ir kokios nors smulkios įmonės, nei, pavyzdžiui, išsivysčiusios šalies  ir valstybinės įstaigos.

Prieš investuojant į obligacijas patartina pasidomėti obligacijų reitingais, kurie parodo obligacijų rizikos lygį (maža rizika, vidutinė rizika, didelė rizika, ar galimas bankrotas ir pan.), tai padės Jums saugiai investuoti.

Reikia žinoti, kad investuojant į obligacijas ilgą laikotarpį siūlomos žymiai patrauklesnės (didesnės) palūkanos. Jas nusako palūkanų normų kreivė. Tarkim, investuojant į obligacijas metus ir 10 metų laiko, antruoju atveju palūkanos gali būti didesnės net iki 8 kartų. Taigi, visuomet verta apsvarstyti, dėl ilgesnio investavimo laikotarpio, kuris gali žymiai daugiau uždirbti.

Kalbant apie obligacijas gali būti naudojami tokie terminai: pelningumas, terminas, emitentas, kuponas, nominalas ir kotiruotės. Trumpai apie kiekvieną iš jų. Pelningumas – nepastovus dydis, kuris kasdien kinta. Pelningumas parodo, kokių palūkanų tikėtis po jų išleidimo. Terminas yra laikotarpis, kuriam investuotojas skolina pinigus arba obligacijų išleidėjas juos pasiskolina. Emitentas – įmonė arba vyriausybė, kuri išleidžia į rinką obligacijas. Kuponas nurodo, kiek bus kasmet uždirbama iš investuotos sumos, tai gali būti išreikšta procentais arba pinigų suma (3 % arba 300 litų). Nominalas parodo, investuojamų pinigų valiutą – litai, eurai, doleriai, svarai ar kt. Ir galiausiai kotiruotės apibrėžimas apima visus anksčiau su obligacijomis susijusius terminus (emitentas, kuponas, pelningumas, terminas, nominalas).

Jeigu norite kažkur investuoti savo turimas santaupas, bet bijote rizikuoti, tuomet obligacijos Jums puikus pasirinkimas, kadangi tai viena saugiausių investavimo priemonių. 


Naujiausi straipsniai

Visuomenės apklausa: po euro įvedimo gyventojų pritarimas bendrajai valiutai priartėjo prie 70 proc.

Nuo sausio pabaigos iki vasario pradžios vykdytos reprezentatyvios visuomenės apklausos duomenimis, Lietuvoje euro įvedimą palankiai arba labiau palankiai vertina 68 proc. gyventojų. Palyginti su praėjusių metų gruodžio mėn., palaikančiųjų euro įvedimą padaugėjo 8 procentiniais punktais. Skeptiškai eurą vertinančių gyventojų dalis sumažėjo nuo 30 iki 26 proc.

Antros pakopos pensijos kaupimo sistema

Antros pakopos pensijos kaupimo sistema

Naudojantis antros pakopos pensijų kaupimo sistema gaunate galimybę papildomai kaupti senatvei. Nusprendus dalyvauti antrosios pakopos pensijų kaupime, dalis socialinio draudimo įmokų (kurios yra mokamos „Sodrai“), yra tiesiog nukreipiama į asmens sąskaitą jo išsirinktame pensijų fonde. Tokiu atveju, sulaukęs pensijos, asmuo gaus ne tik pensiją iš „Sodros“, bet dar ir iš savo sutaupytų pinigų.

Eurų banknotai

Nuo 2002 m. sausio 1 d. apyvartoje yra septynių nominalų eurų banknotų (5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų). Autorių teisės į eurų banknotų dizainą priklauso Europos Centriniam Bankui (ECB).

Būsto išlaikymo kaina

Būsto išlaikymo kaina

Daugelis svajoja apie nuosavą būstą. Vienų svajonės - kuklesnės, jie nori 3 ar bent jau 2  kambarių buto, kitų svajonės kiek didesnės - nuosavas namas; vieni nori naujos statybos būsto, o kiti tenkintųsi ir senesniu. Tačiau bet kokiu atveju reikia atsižvelgti į savo galimybes ne tik įpirkti būstą (ar kas mėnesį mokėti paskolos įmokas), bet ir sugebėti jį išlaikyti. 

Mėgstamas darbas – didėjančių pajamų šaltinis

Mėgstamas darbas – didėjančių pajamų šaltinis

Kiekvienas iš mūsų nori turėti gerą darbą, taip tikėdamiesi užsitikrinti sau, savo šeimai ir artimiesiems stabilią finansinę būseną ir gerovę. Vieni studijuoja, kad įgytų specialybę ir gautų išsvajotą darbą, kiti išvyksta į užsienį ieškoti gerai apmokamo darbo, treti nors išsilavinimo ir neturi darbo ieško savo šalyje. Tačiau bet kuriuo atveju kiekvienas tikisi, kad savo išsvajotą gyvenimą gali realizuoti per darbą. Daugelis žmonių savo gyvenimo gerovę glaudžiai sieja su gerai apmokama alga ir darbine veikla, kuri teiktų malonumą. Tai – viena pagrindinių taisyklių: dirbti mėgstamą darbą.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!