Investavimo į žaliavas būdai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Investavimo į žaliavas būdai

Yra įvairių investavimo krypčių: akcijos, obligacijos, indėliai, investiciniai fondai, auksas, nekilnojamas turtas ir pan. Šiandien plačiau pakalbėsime apie investavimo į žaliavas galimybes ir būdus. Yra penki pagrindiniai investavimo į žaliavas būdai: tiesioginės investicijos, ateities sandoriai, apsikeitimo ir išankstiniai sandoriai, susietos obligacijos ir žaliavų bendrovių akcijos.

Kalbant apie tiesiogines investicijas į žaliavas, daugeliu atveju iškiltų sunkumų jas įsigijus, kadangi įsivaizduokite, kur laikyti toną cukraus, kukurūzų ar naftos? Realiai tai labai nepraktiška ir net nelogiška. Vienintelė žaliava, kuri gali būti perkama tiesioginių investicijų būdu – auksas. Kadangi jis daug vietos neužima, todėl galima jį laikyti ir namuose, tačiau patariama laikyti saugiau, pavyzdžiui, banko seife.

Investavimas į ateities sandorius yra ganėtinai sudėtingas, todėl paprasčiau būtų investuoti į žaliavų ateities sandorius per fondus. Rekomenduotini – indeksiniai fondai, jais prekiaujama biržose. Vis dėlto, ateities sandoriai turi ir pranašumų. Vienas iš jų – panašumas į prekybą akcijomis, dėl to yra nustatoma teisinga kaina, užtikrinamas saugus atsiskaitymas ir pan. Antras pranašumas – ateities sandorius galima įsigyti sumokant tik pradinį užstatą, tam nereikia mokėti už visas žaliavas. Ir trečias pranašumas – įsigijus ateities sandorį dar nereiškia, kad bus automatiškas žaliavų pristatymas. Trūkumai: išlaidos, kurios priskiriamos finansų tarpininkams, gali būti reikalingas užstatas, kai žaliavų kainos yra nepalankios.

Išankstiniai ir apsikeitimo sandoriai yra labai panašūs į ateities sandorius. Tačiau šie yra mažiau likvidūs, kadangi yra pritaikomi kiekvienam investuotojui atsižvelgiant į jo poreikius. Šių sandorių biržoje nėra.

Kalbant apie susietų obligacijų (skolos vertybiniai popieriai) investavimo būdą reikia žinoti, kad jos yra susietos su žaliavomis. Šis būdas turi keletą privalumų: šis būdas yra kaip obligacijos ir investuotojui nereikia galvoti apie atnaujinimą.

Na, ir paskutinis investavimo į žaliavas būdas – investavimas į akcijas tų įmonių, kurios yra tiesiogiai susijusios su žaliavų gavyba, jų prekyba ar panašia veikla. Tai nesudėtingas būdas investuoti.

Taigi, paminėjome penkis pagrindinius investavimo į žaliavas būdus. Kiekvienas investuotojas turėtų apgalvoti ir pasirinkti jam priimtiniausią ir artimiausią būdą investuoti.  


Naujiausi straipsniai

Indėlių palūkanos

Indėlių palūkanos

Pinigų laikymas indėliuose laikomas viena iš investavimo formų. Pinigai laikomi banko indėliuose yra saugūs ir kartu gali „gaminti“ pinigus. Tačiau kiek pinigų bus uždirbama, priklauso nuo to, kokios tuo metu vyrauja palūkanų normos. Deja, pastaruoju metu jos nėra džiuginančios, pagrindiniuose bankuose dedant indėlį 12 mėn. palūkanų normos šiuo metu svyruoja nuo 0,2 iki 0,6 %. Tai yra labai mažai, kadangi padėjus, pavyzdžiui, 1000 litų metams palūkanų nuo šios sumos „užaugs“ tik nuo 2 iki 6 litų!

Studento finansai

Studento finansai

Lietuvoje esant dideliam jaunimo nedarbo lygiui pagrindinis studentų pajamų šaltinis yra tėvų parama. Na, tiesa ta, kad norint gerai mokytis ir būnant uoliu studentu, kuris nepraleidžia paskaitų, dar ir dirbti būtų per didelis krūvis. Todėl tie studentai, kurie nedirba tampa nemaža našta savo tėvams, kadangi jiems išvažiavus į kitą miestą išlaidos žymiai padidėja. Statistiniais duomenims 4/5 (80 %) studentų studijų metais išlaiko tėvai.

Paskola verslui

Paskola verslui

Dažnai žmonėms kyla įvairių verslo idėjų. Tačiau tik nedidelė jų dalis gali savo idėjas įgyvendinti, kadangi neturi tam pakankamai lėšų. Taigi, verslo idėja yra, o pinigų ne. Ką tokiu atveju daryti? Nevertėtų nuleisti rankų, kadangi bankai ir kitos institucijos teikia paskolas verslui.

Pajamų deklaravimas

Pajamų deklaravimas

Pajamas už praėjusius metus paprastai galima deklaruoti nuo kovo pradžios iki gegužės mėnesio pirmųjų dienų. Tai galima atlikti dviem būdais: atvykus į VMI (Valstybinės mokesčių inspekcijos) skyrių arba užpildyti deklaraciją internete, per savo banką. Tam būtina naudotis elektronine bankininkyste. Pajamos deklaruojamos dažniausiai tam, kad sumokėti mokesčius, tačiau deklaruojant yra galimybė ir susigrąžinti bent dalį pinigų, išleistų per praėjusius metus.

Būsto paskola įkeitus turtą

Būsto paskola įkeitus turtą

Prireikus būsto paskolos toli gražu ne kiekvienam ją pavyksta lengvai gauti. Kartais bankas mainais į paskolos suteikimą pasiūlo įkeisti jau turimą turtą. Daugelis vengia paskolos su turto įkeitimu, tačiau jeigu turite pastiovų darbą su stabiliu atlyginimu ir esate paskaičiavę, kad paskolos įmokas mokėti bus iš ko, tuomet nėra ko bijoti.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!