Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Investavimo į žaliavas būdai

Investavimo į žaliavas būdai

Yra įvairių investavimo krypčių: akcijos, obligacijos, indėliai, investiciniai fondai, auksas, nekilnojamas turtas ir pan. Šiandien plačiau pakalbėsime apie investavimo į žaliavas galimybes ir būdus. Yra penki pagrindiniai investavimo į žaliavas būdai: tiesioginės investicijos, ateities sandoriai, apsikeitimo ir išankstiniai sandoriai, susietos obligacijos ir žaliavų bendrovių akcijos.

Kalbant apie tiesiogines investicijas į žaliavas, daugeliu atveju iškiltų sunkumų jas įsigijus, kadangi įsivaizduokite, kur laikyti toną cukraus, kukurūzų ar naftos? Realiai tai labai nepraktiška ir net nelogiška. Vienintelė žaliava, kuri gali būti perkama tiesioginių investicijų būdu – auksas. Kadangi jis daug vietos neužima, todėl galima jį laikyti ir namuose, tačiau patariama laikyti saugiau, pavyzdžiui, banko seife.

Investavimas į ateities sandorius yra ganėtinai sudėtingas, todėl paprasčiau būtų investuoti į žaliavų ateities sandorius per fondus. Rekomenduotini – indeksiniai fondai, jais prekiaujama biržose. Vis dėlto, ateities sandoriai turi ir pranašumų. Vienas iš jų – panašumas į prekybą akcijomis, dėl to yra nustatoma teisinga kaina, užtikrinamas saugus atsiskaitymas ir pan. Antras pranašumas – ateities sandorius galima įsigyti sumokant tik pradinį užstatą, tam nereikia mokėti už visas žaliavas. Ir trečias pranašumas – įsigijus ateities sandorį dar nereiškia, kad bus automatiškas žaliavų pristatymas. Trūkumai: išlaidos, kurios priskiriamos finansų tarpininkams, gali būti reikalingas užstatas, kai žaliavų kainos yra nepalankios.

Išankstiniai ir apsikeitimo sandoriai yra labai panašūs į ateities sandorius. Tačiau šie yra mažiau likvidūs, kadangi yra pritaikomi kiekvienam investuotojui atsižvelgiant į jo poreikius. Šių sandorių biržoje nėra.

Kalbant apie susietų obligacijų (skolos vertybiniai popieriai) investavimo būdą reikia žinoti, kad jos yra susietos su žaliavomis. Šis būdas turi keletą privalumų: šis būdas yra kaip obligacijos ir investuotojui nereikia galvoti apie atnaujinimą.

Na, ir paskutinis investavimo į žaliavas būdas – investavimas į akcijas tų įmonių, kurios yra tiesiogiai susijusios su žaliavų gavyba, jų prekyba ar panašia veikla. Tai nesudėtingas būdas investuoti.

Taigi, paminėjome penkis pagrindinius investavimo į žaliavas būdus. Kiekvienas investuotojas turėtų apgalvoti ir pasirinkti jam priimtiniausią ir artimiausią būdą investuoti.