Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Išlaidos Kalėdinėms dovanoms

Išlaidos Kalėdinėms dovanoms
Išlaidos Kalėdinėms dovanoms

Prasidėjęs prieššventinis laikotarpis viliojamai kviečia pirkti, pirkti ir dar kartą pirkti. Parduotuvių ir prekybos centrų vitrinos tiesiog „lūžta“ nuo Kalėdinių dekoracijų, artributikos ir dovanų, savo blizgia išvaizda traukdamos pirkėjų akis. Ir mes pamatę dovanas neatsispiriame jų įsigyti, taip norėdami palepinti šeimos narius, draugus, bendradarbius ir kt.

Artėjant šventėms vis dažniau pradedame galvoti apie dovanų pirkimą. Reikia apsvarstyti, kokį biudžetą šiemet skirsime Kalėdinėms dovanoms, kam kokias dovanas planuojame pirkti, kur pirkti, ar ieškosime nuolaidų, akcijų ir pan.

Dovanų dovanojimas per Kalėdas tampa vis populiaresnis. Seniau žmonės dovanas dovanodavo tik mažiesiems šeimos nariams (vaikams), vėliau pradėjo jomis keistis tarpusavyje su šeimos nariais, o dabar jas dovanoja (bent simboliškas) kone visiems pažįstamiems, pradedant nuo bendradarbių ir baigiant kaimynais. Tai įtakoja kiekvieno asmeniniai finansai. Nenuostabu, kad sunkiau gyvenantis asmuo apsiribos dovanomis tik savo šeimos nariams, ir tai turbūt kuklesnėmis.

Taigi, kiek kas išleis Kalėdinėms dovanoms, priklauso nuo kiekvieno asmeninio apsisprendimo. Daug pinigų išleidžiama vaikų dovanoms. Dažniausiai perkami žaislai, kurie yra nepigūs. Prekybininkai naudojasi tuo, kad visi myli vaikus ir nori juos palepinti, taip mokėdami už vaikų dovanas nemažus pinigus. Toliau nemaža pinigų suma skiriama antrosios pusės dovanai (dažnai ji būna brangesnė, nei vaikų dovana). Vaikų ir sutuoktinio kalėdinėms dovanoms skiriama maždaug 50 – 60 proc. kalėdinių dovanų biudžeto. Iš likusios biudžeto dalies nuperkamos dovanos kitiems: broliams, sesėms, tėvams, draugams ir kt. Taigi, nenuostabu, kad daugiausiai pinigų išleidžiama savo šeimai.

Tuomet, kai negalite skirti daug pinigų kalėdinėms dovanoms, galite būti originalūs ir dovanoti savo rankų darbo dovanas. Daugelį iš jų galima padaryti labai nebrangiai, o jas gavusieji tikrai liks patenkinti. Tokių dovanų idėjos gali būti: rankų darbo muilai, įvairūs megzti ar nerti dalykai (kojinės, pirštinės, šalikai, kepurės, staltiesės, servetėlės ir pan.), siuvinėti dalykėliai (servetėlės, nosinėlės, paveiksliukai ir pan.), kepti skanėstai (imbieriniai sausainiai, kvepiantys Kalėdomis, kitokių rūšių sausainiai, keksiukai, naminiai rankų darbo saldainiai ir pan.). ir t.t. Žodžiu, visos Jums į galvą šovusios idėjos yra tinkamos.

Yra ir tokių žmonių, kurie apie Kalėdines dovanas pradeda galvoti jau prieš metus laiko. Tokie žmonės perka dovanas iš karto po švenčių, kadangi kaip tik tuo metu būna išpardavimai ir visa Kalėdinė artributika parduodama žymiai pigiau (su 50 – 80 proc. nuolaida). Tiesa, sutaupyti galima išties įspūdingas sumas, tačiau iškyla klausimas, ar po metų tas daiktas atrodys patraukliai? Ar nebus išėjęs „iš mados“? Ar tas žmogus, kuriam perkama dovana per metus neišaugs iš savo dovanos? Ar nesugalvosite, jam pirkti kitos dovanos, o ši taip ir liks nepanaudota, stovėti? Niuansų yra visokių, tačiau jeigu manote, kad ir po metų ta dovana bus tokia pat puiki kaip ir dabar, tuomet galite drąsiai ją pirkti, nes tikrai daug sutaupysite.

Kiekvienas apsprendžia, kokį biudžetą gali skirti kalėdinėms dovanoms ir stengiasi į jį sutilpti. Tačiau, dažnai atsitinka taip, kad planuotos dovanos kainuoja kur kas daugiau, negu manėte ir tenka dovanoms išleisti žymiai daugiau.