Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Kalėdų karštinės ypatumai

Kalėdų karštinės ypatumai

Atrodo dar visai neseniai lankėme savo mirusiųjų artimųjų kapus, degėme ant jų žvakutes. O dabar, dar net neprasidėjus gruodžio mėnesiui, visi ženklai byloja apie ateinančias Kalėdas: gatvėse daugėja žybsinčių lempučių, pradedamos puošti eglutės, vos įžengus į prekybos centrą „pasitinka“ kalėdinė muzika, čia jau pilna kalėdinių papuošimų, blizgučių, paruoštų dovanų ir t.t.  Atrodo, kad prekybos centrai konkuruoja tarpusavyje ir Kalėdinę prekybą kiekvienais metais pradeda vis anksčiau.

Kalėdoms pasiruošti iš tiesų nemažai, kainuoja, kadangi reikia įsigyti ir pasipuošti eglutę. Galima rinktis dirbtinę, kurią galėsite naudoti eilę metų, arba natūralią. Dirbtinė eglutė – žymiai ekonomiškesnis variantas, kadangi ji kainuoja pigiau, nei natūrali ir perkama ne vieniems metams, tačiau žmonės nori natūralumo, nori, kad namai kvepėtų natūraliu eglės kvapu. Kitas dalykas eglutės žaisliukai, girliandos ir dekoracijos, jie kainuoja nemažai, tačiau jeigu yra saugomi, juos galima naudoti ne vienerius metus. Didžioji  dalis pinigų išleidžiama kalėdinėms dovanoms. Jos perkamos visai šeimai, draugams, artimiausiems giminaičiams ir netgi bendradarbiams. Taigi, išleistų pinigų kiekis priklauso nuo šeimos, giminės gausumo, draugų rato didumo ir nuo perkamų dovanų vertės (ne visiems būtina pirkti brangias dovanas, užtenka ir simbolinių dovanėlių, tiesiog parodančių dėmesį). Taip jau įprasta, kad per šventes nuo maisto ir gėrimų lūžta stalai, todėl nemaža dalis pinigų išleidžiama ir jiems.

Tiesa ta, kad Kalėdos ypatingai geras laikotarpis prekybininkams, kadangi būtent šiuo laikotarpiu žmonės išleidžia kone trečdaliu daugiau pinigų negu įprastai. Taip yra todėl, kad daugelis pasiduoda masinei pirkimo psichozei. Žmonės per daug negalvodami ima pirkti daiktus, kurių jiems iš tiesų net nereikia ir jie jų nepanaudos. Tačiau čia neretai, siekdami pasipelnyti, sužaidžia ir prekybininkai: pažymi prekes akcijos ženklu, nors iš tikrųjų tai įprasta prekės kaina arba  prieš šventinį laikotarpį pakelia prekės kainą, tarkim 20 proc., kad jam atėjus padarytų tų pačių 20 proc. nuolaidą. Iš tiesų, žmones veikia tokie dalykai ir pirkdami jie dar mažiau galvoja apie įsigyjamo daikto reikalingumą, kadangi jų galvoje skamba mintis: „taigi akcija“!

Masiškai prasidėjusi Kalėdų karštinė užgožia tikrąją Kalėdų prasmę. Kalėdos yra religinė šventė, tai Jėzaus Kristaus gimimo šventė, tačiau pasipelnyti siekiančių prekybininkų „dėka“ ji tampa vis labiau komercine. Juk seniau eglutę puošti tradicija būdavo šv. Kūčių vakarą, tačiau dabar daugelis ją puošia likus vos ne mėnesiui iki Kalėdų. Kalėdų rytą visos šeimos eidavo į bažnyčią pasveikinti gimusio kūdikėlio Jėzaus. Tačiau dabar daugelis Kalėdas praleidžia prie stalo kimšdami maistą, gerdami svaigiuosius gėrimus ir laukdami dovanų. Tiesa ta, kad dabar, retas, kuris susimąsto apie tikrąją Kalėdų prasmę, daugeliui tai tik dovanų, blizgučių ir persivalgymo šventė.

Linkime netapti komercinių Kalėdų dalimi ir nepasiduoti ateinančiai vis didesnei šios karštinės bangai, linkime Jums įžvelgti tikrąją Kalėdų prasmę ir tapti laimingais.

Linksmų švenčių!

Pozicija: 
Home [Aktualijos]