Lietuvoje būstą su paskola gauti sunkiau nei kaimyninėse šalyse

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Lietuvoje būstą su paskola gauti sunkiau nei kaimyninėse šalyse Remiantis bankų duomenimis, šių metų pirmąjį ketvirtį įsigyti (įpirkti) nekilnojamąjį turtą (butą ar namą), šalies sostinėje – Vilniuje, šiek tiek pagerėjo. Tuo tarpu lyginant duomenis su ki

Remiantis bankų duomenimis, šių metų pirmąjį ketvirtį įsigyti (įpirkti) nekilnojamąjį turtą (butą ar namą), šalies sostinėje – Vilniuje, šiek tiek pagerėjo. Tuo tarpu lyginant duomenis su kitų Baltijos šalių (Latvijos ir Estijos) sostinėmis – Talinu ir Ryga, Vilniuje nuosavo būsto įperkamumas buvo mažiausias.

Norint įsigyti būstą reikia turėti sukaupus 15 % vertės dydžio pradinį įnašą. Pagal statistiką greičiausiai iš Baltijos šalių sostinių gyventojų, šį 15 % įnašą susitaupo Rygos ir Talino gyventojai. Jie gali 15 % įnašą sukaupti maždaug per  2 metus ir mėnesį, jeigu kiekvieną mėnesį atidėtų 30 % savo atlyginimo dydžio sumą.  Tuo tarpu vilniečiui reikėtų taupyti šiek tiek daugiau nei 3 metus, nes Lietuvoje santykis tarp atlyginimų ir butų kainų pats nepalankiausias.

Didesnį būsto įperkamumą Vilniaus mieste galėjo įtakoti sumažėjusios būsto paskolų palūkanos ir šiek tiek padidėjęs realus darbo užmokestis. Tačiau nors palūkanos ir yra sumažėję, prieš imant būsto paskolą patartina realiai įvertinti savo galimybes dėl paskolos mokėjimo ir grąžinimo.

Daugelis bankų yra nusistatę būsto įperkamumo indeksą, kuris parodo, kokio dydžio būstą galėtų nusipirkti gyventojas. Yra imamos gyventojo vidutinio dydžio pajamos ir skaičiuojama pagal tuo metu bankuose galiojančias sąlygas. Apskaičiojant šį indeksą bankai atsižvelgia tuo metu galiojančias paskolų palūkanas, gyventojų vidutines pajamas, gyvenamojo būsto kainas bei vartojimo paslaugų ir prekių kainas.


Naujiausi straipsniai

Taupus apsipirkinėjimas

Taupus apsipirkinėjimas

Dažnai grįžus iš parduotuvės ir peržiūrėjus čekius bei pirkinius, tenka nusivilti, kadangi suvokiate, kad už pinigų sumą, kurią sumokėjote, pasirodo nieko tokio ypatingo ir nenusipirkote. Nesijaudinkite, tai ne Jūsų vienų problema. Pateiksime keletą patarimų, kurių laikantis galėsite sutaupyti.

Pirma paskola nemokamai

Pirma paskola nemokamai – tai naudingas sprendimas tais atvejais, kai reikalingi papildomi pinigai. Imant paskolą būtina atsakingai įvertinti galimybę grąžinti pinigus nustatytu terminu. Žemiau pateiktas visų kreditorių, paskolos teikėjų sąrašas, kur galima pirma paskolą pasimti nemokamai ir gražinti nemokant jokių palūkanų.

Bankų mokumo testavimas

Lietuvos banke atliekamo makroekonominio testavimo nepalankiausiomis sąlygomis (TNS) pagrindinis tikslas – kiekybiškai įvertinti visos Lietuvos bankų sistemos ir ją sudarančių institucijų atsparumą nepalankiems ekonomikos sukrėtimams. Lietuvos banke, kaip ir daugelyje kitų centrinių bankų, atliekamas testavimas „iš viršaus į apačią“. Atliekant tokį testavimą, visiems testuojamiems bankams taikomos vienodos taisyklės, scenarijai ir modeliavimo prielaidos.

Suderinti AB „Nasdaq Vilnius“ taisyklių pakeitimai

Suderinti AB „Nasdaq Vilnius“ taisyklių pakeitimai

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pripažino suderintais AB „Nasdaq Vilnius“ listingavimo taisyklių, AB „Nasdaq Vilnius“ listingavimo įmokų ir jų mokėjimo tvarkos, AB „Nasdaq Vilnius“ narystės ir prekybos taisyklių ir AB „Nasdaq Vilnius“ nariams taikomų įmokų ir jų mokėjimo tvarkos pakeitimus ir papildymus.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!