Nuo liepos mėnesio litų banknotai į eurus nemokamai keičiami apskričių centruose ir kai kuriose kitose vietose

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Nuo liepos 1 d. iki šių metų pabaigos 83 vietose visų šalies apskričių centruose ir kai kuriuose kituose miestuose komercinių bankų padaliniai toliau nemokamai keis grynuosius litus į eurus, bet tik banknotus. Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune ir toliau nemokamai į eurus keis grynųjų litų banknotus bei monetas, tai bus daroma neribotą laiką.
 

„Kaip ir buvo numatyta Euro įvedimo Lietuvoje įstatyme, nuo liepos 1 d. mažinamas keitimo vietų skaičius. Didžioji apyvartoje buvusių litų dalis jau iškeista, tačiau banknotų dar turintys žmonės iki šių metų pabaigos nemokamai juos galės pasikeisti komerciniuose bankuose daugelyje Lietuvos miestų. Litų monetas, kaip ir litų banknotus, visada priims Lietuvos bankas Vilniuje ir Kaune. Tad tiems, kurie nespėjo pasikeisti pinigų, jaudintis ir skubėti nereikia – tam yra pakankamai laiko“, – sakė Mindaugas Vilkelis, Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos direktorius.

Vietų, kuriose galima pasikeisti litus į eurus, sąrašas skelbiamas čia.

2015 m. birželio 30 d. apyvartoje buvo Lietuvos banko išleistų 1,82 mlrd. Eur (91,1 proc. visų grynųjų pinigų pagal vertę) ir dar negrįžusių į Lietuvos banką 0,61 mlrd. Lt (8,9 proc. grynųjų). Iki šiol nepakeista Lietuvos banko į apyvartą išleistų 12,1 mln. įvairių nominalų litų banknotų ir 864,9 mln. vienetų litų monetų ir centų monetų. 71 proc. negrįžusių litų ir centų monetų sudaro 1, 2 ir 5 ct monetos.

„Tikėtina, kad didžioji dar neiškeistų grynųjų litų dalis ir negrįš, nes per daugiau kaip dvidešimt lito cirkuliavimo metų dalis pinigų iškeliavo į užsienį, prapuolė gaisrų metu ir pan.“, – sakė M. Vilkelis.

Nuo 2015 m. sausio 1 d. iki birželio 30 d. trijose Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune atliktos 37 556 litų keitimo į eurus operacijos, priimta daugiau negu 71 mln. Lt, išmokėta 20,6 mln. Eur. Didžiausia litų suma – 690 000 Lt – pakeista Vilniuje 2015 m. sausio 14 d. Antroji pagal dydį pakeista suma – 568 500 Lt – taip pat Lietuvos banko kasoje Vilniuje 2015 m. birželio 30 d.

Nuo euro įvedimo dienos, 2015 m. sausio 1d., iki kovo 1 d. imtinai grynieji litai į eurus mūsų šalyje nemokamai buvo keičiami Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune, 343 komercinių bankų padaliniuose, 330 Lietuvos pašto skyrių, 11 kredito unijų. Nuo kovo 2 d. iki birželio 30 d. litus į eurus keitė tik bankai, veikė daugiau kaip 330 keitimo vietų visoje šalyje.

2015 m. sausio 1 d. apyvartoje buvusių grynųjų pinigų suma sudarė 2,303 mlrd. Eur. 2014 m. sausio 1 d. apyvartoje buvusių grynųjų suma (perskaičiavus į eurus) sudarė 3,447 mlrd. Eur, arba 11,902 mlrd. Lt.

Šaltinis: lb.lt


Naujiausi straipsniai

Investavimas, kas tai?

Investavimas

Daugelis, kurie nėra susidūrę su investavimu, įsivaizduoja, jog tai yra galimybė lengvai ir greitai užsidirbti daug pinigų. Tačiau realybė nėra visiškai tokia, kadangi dažnai neužtenka užsiimti vien investavimu ir laukti, kol pinigai gerokai padidės. Tokios mintys pritraukia daug žmonių, jie tampa pradedančiaisiais investuotojais. Tačiau neretai jiems tenka nusivilti, kadangi investavimas nėra toks dalykas, kad per trumpą laiką galima būtų praturtėti. Tam reikia laiko, todėl prieš apsisprendžiant dėl investavimo, reikia nusiteikti, kad laukti gali tekti ilgai.

Sėkminga karjeros pradžia

Sėkminga karjeros pradžia

Jauniems žmonėms pradėti karjerą nėra labai lengva, kadangi daugelis darbdavių nenori priimti žmonių, neturinčių darbo patirties. Tačiau nevertėtų nuleisti rankų, reikia ieškoti ir anksčiau ar vėliau darbą tikrai rasite. Tam, kad Jūsų karjera būtų sėkminga parengėme Jums keletą patarimų.

Paskolų brokeriai

Paskolų brokeriai

Pirmiausia reikėtų apibrėžti, kas tas paskolų brokeris. Paskolų brokeris tai  asmuo, kuris stengiasi suteikti geriausias paskolos sąlygas savo klientui. Jis veikia kaip nepriklausomas tarpininkas tarp savo kliento ir banko.  Paskolų brokeris privalo gerai žinoti bankų vykdomas akcijas, išmanyti finansų rinką ir banko kreditų sutarčių subtilybes.

Gyvenimo aprašymo pavyzdys

 

Visiems, ieškantiems darbo, reikia parašyti savo gyvenimo aprašymą (CV) tam, kad darbdavys galėtų matyti visą to žmogaus biografiją ir žinoti, ar tas žmogus yra tinkamas į siūlomą darbo poziciją ar ne. Todėl kiekvienas kandidatas turi stengtis parašyti kuo geresnį CV, atitinkantį būtent tą darbą į kurį pretenduoja, darbo skelbime ir CV turi atitikti raktiniai žodžiai. Jeigu skubiai ieškote darbo ir siunčiate CV į įvairias įmones, nedarykite klaidos siųsdami identišką CV, Jūs turite kiekvieną iš jų pakeisti pagal tos įmonės darbo specifiką.

Biudžeto planavimas

Biudžeto planavimas

Visų pirma reikėtų pradėti nuo to, kas jis yra. Taigi, biudžetu vadinama materialinių išteklių ir lėšų visuma. Jo dėka galima stebėti pinigų srautus ir juos valdyti. Dažnas, kuris susiduria su finansiniais sunkumais, kreipiasi į ekonomikos specialistus prašydamas patarimo, kaip sumažinti įsiskolinimus ar išlaidas. Jie pataria vesti asmeninį finansų biudžetą, nes jo dėka matome, kur nukeliauja mūsų pinigai. Pavyzdžiui, turbūt retas kuris susimąsto, kiek jam kainuoja dažnas pomėgis gerti kavą kavinėse, einant pasivaikščioti ir kitose vietose (kavos kaina ne mažiau 5 litai už puodelį).

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!