Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Lizingas automobiliui

Lizingas automobiliui

Lizingas automobiliui suteikia galimybę imti ir naudotis jau šiandien, o mokėti vėliau, po truputį. Šiuo metu lizingą automobiliui gali duoti daugelis Lietuvos bankų: „Swedbank“, „DNB“ bankas, „Danske“ bankas, „Nordea“, „Medicinos“ ir kt. ir ne bankai – „Toyota“ lizingas, „Wolkswagen“ lizingas, „Hyundai“ lizingas ir t.t.   Daugelis lizingą suteikia naujiems automobiliams, tačiau pasidomėjus yra galimybė lizingą gauti ir naudotam automobiliui.

Kaip veikia lizingas? Kai nusprendžiate, kokį automobilį įsigysite lizingo bendrovė jį tiesiog nuperka ir suteikia galimybę juo naudotis, tačiau Jūs turite kas mėnesį mokėti įmokas. Jų dydis priklausys nuo to, kokį išsimokėjimo laikotarpį pasirinksite (kuo trumpesnis laikotarpis, tuo didesnė mėnesinė įmoka). Į šiuos mokėjimus įeina automobilio tikroji kaina ir palūkanos.

Dažniausiai lizingas automobiliui suteikiamas iki 40 tūkst. litų, tačiau reikėtų žinoti, kad daugeliui įmonių reikalingas pradinis įnašas, kuris dažniausiai apie 10 – 20 proc. nuo automobilio vertės. Taip pat kai kurios įmonės teikia lizingą tik naujiems automobiliams, o kitos ir tiems, kurie yra ne senesni nei, pavyzdžiui, 7 metai.

Renkantis lizingo įmonę svarbu atsižvelgti į jų diktuojamas sąlygas, kadangi jos dažnai gerokai skiriasi. Pavyzdžiui, patariama rinktis tokią įmonę, kurioje atsiradus galimybei galėtumėte padengti paskolą anksčiau laiko nemokamai. Taip sutaupytumėte, kadangi tektų sumokėti mažiau palūkanų.

Kai kurios lizingą teikiančios įmonės siūlo įsigyti automobilį ir iškarto jį apdrausti Kasko draudimu. Tokiu atveju Jūsų mėnesinė įmoka bus paskaičiuota jau kartu su automobilio Kasko draudimu. Taip automobilio savininkas gali jaustis saugesnis, labiau užtikrintas kelyje.

Dažnai lizingą teikiančios įmonės juos skirsto į dvi rūšis: finansinį lizingą ir finansinį lizingą su likutine verte. Pagrinde jie skiriasi laikotarpio trukme, kadangi finansinis lizingas gali būti imamas trumpesniam laikotarpiui.

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad dauguma respondentų automobilio pirkimą lizingu vertina neigiamai, kadangi jie įvertina tai, jog automobilis nuvertėja, taip pat neatmeta avarijos ar nepataisomo sugedimo atvejų, kai automobilis būtų nebetinkamas naudoti, tačiau įmokas mokėti vis tiek tektų. Tačiau maža dalis respondentų apie automobilio lizingą turi teigiamą nuomonę. Jie vertina galimybę naudotis automobiliu, kai jam įsigyti nėra pakankamai lėšų. Kiek žmonių – tiek nuomonių. Kiekvieno teisė rinktis.