Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Paskolos už užstatą

Paskolos už užstatą

Atsakingai, įvertinus savo galimybes, paimta paskola gali daugeliui pagelbėti kasdieniniame gyvenime (kai pinigų pritrūksta iki algos, kai netikėtai sugenda automobilis ar kitas įprastai kasdienybei būtinas daiktas, kai atsiranda svarbus pirkinys ir pan.). Vienos paskolos yra suteikiamos lengvai (greitos paskolos), tuo tarpu kitas gauti gali būti kiek sudėtingiau, neretai kreditoriai ar bankai už tai prašo užstatyti  turimą turtą ar susirasti laiduotoją. Antrasis atvejis daugiau taikomas didelėms paskoloms, kai skolinamasi iš banko ilgam laikotarpiui. Taip bankas apsidraudžia nuo netikėtumų, jei klientas dėl kokių nors priežasčių negalėtų paskolos grąžinti. Tačiau yra ir smulkiųjų kreditorių, kurie už savo suteiktą paskolą prašo užstatyti, pavyzdžiui, savo automobilį. Lombardai dirba tokiu pat principu.

Taigi, bankai suteikdami ilgalaikę arba didelio dydžio paskolą, sieks iš kliento gauti užstatą ar kitokią garantiją. Dažniausiai užstatui imama: nekilnojamas turtas (namas, butas, žemės sklypas, garažas, vasarnamis, miškas, kotedžas ir pan.), transporto priemonės (automobilis, motociklas, žemės ūkio technika, sunkiasvorė technika, vandens motociklas, kateris, jachta ir kt.), buitinė technika (skalbimo mašina, televizorius, šaldytuvas ir pan.) ir juvelyriniai dirbiniai (auksas ir jo gaminiai, sidabras ir jo gaminiai, laikrodžiai, grandinėlės, apyrankės, žiedai ir kt.). Kitais atvejais klientas turi susirasti žmogų, kuris sutinka jį laiduoti. Paskolos už užstatą dažnai suteikiamos net ir tiems, kurie neturi pastovių pajamų.

Paskolą už užstatą gauti nėra sudėtinga, tačiau reikia turėti turtą, kurį galima būtų įkeisti. Šios paskolos išdavimo – gavimo procesas užtrunka kiek ilgiau nei paskolų be užstato, kadangi reikia tvarkyti daugiau dokumentų, nekilnojamą turtą turi įvertinti turto vertintojai ir pan.

Daugeliui paskola su užstatu skamba labai rizikingai ir jie purtosi šios paskolos rūšies, kadangi bijo prarasti turimą turtą, tačiau jeigu paskola imama apgalvotai ir atsakingai, tuomet neturėtų kilti rūpesčių. Žinoma, grėsmė yra tuo atveju, jeigu žmogus tampa visiškai nemokus, ir bankas gali konfiskuoti jo užstatytą turtą paskolos nuostoliams padengti. Tačiau bankai taip elgiasi tik kraštutiniais atvejais, kai nebelieka kitos išeities.

Kokios rūšies paskolą beimtumėte, atminkite vieną – skolintis reikia atsakingai. Dažnai žmonės susiduria su problema: pasiskolinti lengva, atiduoti – sunku. Jei nenorite, kad Jums taip atsitiktų apgalvokite, ar paskola Jums tikrai reikalinga, ar nėra kitų būdų gauti pinigų (giminaičiai, draugai), ar įstengsite ją grąžinti.