Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Būsto kainos teisingas nustaytmas

Būsto kainos teisingas nustaytmas

Jeigu ruošiatės įsigyti nekilnojamajį turtą, tuomet tikrai būsite suinteresuoti, sužinoti jo rinkos kainą, tam kad nepermokėti už jį. Priešingu atveju, norint parduoti jau turimą būstą taip pat bus svarbu žinoti jo kainą tam, kad neparduotumėte per pigiai ir nepraloštumėte.

Dažnai žmonės turi susidarę klaidingą nuomonę apie parduodamo būsto kainą. Jie mano, kad būsto pardavimo kainą gali įtakoti jų norima gauti suma ar mokėta suma už būstą, parduoto kaimynų būsto kaina. Tačiau visais šiais atvejais būsto pardavimo kainai tai jokios įtakos nedaro.

Tiesa ta, kad kainą dažniausiai nustato ne pardavėjas, o pirkėjas. Pastaruoju metu pirkėjai nėra "iškritę iš medžio", jie domisi ir nusimano apie būsto kainas. Dažniausiai, iki Jūsų, jie jau yra apžiūrėję ne vieną būsto variantą ir todėl suvokia ar prašoma suma yra reali, ar per didelė. 

Pervertinti savo nekilnojamajį būstą - netikslinga, kadangi jį pervertinus neatsiras pirkėjas ir galiausiai vistiek teks sumažinti galutinę būsto pardavimo kainą. Geriau pardavimo skelbimuose rašyti realią būsto kainą, tuomet yra galimybė, kad jis bus greičiau nupirktas. Priešingu atveju, užsiplėšus per didelę būsto kainą, jis ilgai bus nenuperkamas. Ieškantys būsto matys, kad skelbimuose jis yra jau seniai ir tai nesukels jiems palankių minčių, bus manoma, kad tai pasenęs pasiūlymas, kad jis nevertas dėmesio.  Tuo tarpu esant realiai būsto kainai atsiranda daugiau susidomėjusių ir būstas yra greičiau parduodamas. 

Taigi, nustačius teisingą (realią) būsto pardavimo kainą galima įžvelgti nemažai privalumų. Štai keletas jų: bus patiriama mažiau nepatogumų, kadangi būstas bus parduotas greičiau; atsiras žymiai daugiau potencialių pirkėjų, kadangi jie pasinaudos proga apžiūrėti gerą variantą; kuo mažesnė kaina, tuo būstas prieinamas didesniam pirkėjų ratui, todėl atsiras daugiau pirkėjų.

Parduodant būstą pravartu kreiptis į turto brokerius. Jie padės Jums tinkamai įvertinti būstą ir patarti, kaip reikia prisitaikyti prie kintančios rinkos.