Būsto nuosavybės įregistravimas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Būsto nuosavybės įregistravimas

Norint įregistruoti perkamo būsto nuosavybę savo vardu reikia kreiptis į notarą. Nuvykus pas jį reikia turėti asmens dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę), paskolos sutartį ir garantinį raštą iš banko, jeigo būsto paskolos sutartis dar nėra pasirašyta. 

Su būsto pardavėju reikia susitarti, dėl notaro mokesčio (kiek už jo paslaugas mokės pirkėjas ir kiek pardavėjas). Taip pat priminkite pardavėjui, kad pinigus už būstą jis gaus tiesiai iš banko (pavedimu), todėl jis pirkimo - pardavimo sutartyje privalės nurodyti savo banko pavadinimą ir sąskaitos numerį. Aptarus šiuos dalykus galima pasirašyti pirkimo - pardavimo sutartį. 

Pasirašius pirkimo - pardavimo sutartį reikia keliauti į Registrų centrą, kur yra įregistruojama įsigijamo būsto nuosavybė ir Jūs gaunate nuosavybės teisę patvirtinantį pažymėjimą. Registruojant būsto nuosavybę reikia: notaro patvirtintos pirkimo - pardavimo sutarties, užpildyti prašymą, įregistruoti nuosavybės teisę. Tuo atveju, jeigu būstas perkamas įkeičiant jau turimą turtą kartu reikia užsakyti ir pažymas, kurios reikalingos įkeičiant turtą. 

Jeigu turite nepilnamečių vaikų ir norite įkeisti būstą, kuriame su jais gyvenate, tuomet Jums papildomai reikės gauti teismo leidimą. Norint jį gauti reikia kreiptis į savo apylinkės teismą. Teismas leidimą išduoda per penkias darbo dienas (tačiau gali išduoti ir greičiau, skubos tvarka). Gautą teismo leidimą reikia pateikti notarui. Taip pat norint įkeisti turtą notarui reikia pateikti pažymą apie savo šeimos sudėtį (joje būtinai turi būti nurodyta, kiek šeimoje yra nepilnamečių vaikų). Pateikus šias pažymas notaras jas patvirtina ir būsto nuosavybė galutinai įregistruojama. 

 


Naujiausi straipsniai

Infliacijos grėsmė indėliams

Infliacijos grėsmė indėliams

Santaupas laikyti banko indėliuose yra saugus pasirinkimas (lyginant su jų laikymu namuose). Tačiau ar banke laikomi pinigai nepraranda savo vertės? Pastaruoju metu, esant rekordiškai mažoms indėlių palūkanų normoms, infliacija ima viršų ir indėliuose laikomi pinigai vis tiek nuvertėja (jie praranda savo vertę, kadangi minimalus palūkanų prieaugis neatsveria infliacijos daromos žalos).

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

Finansiniai pokyčiai atsiradus vaikui

Finansiniai pokyčiai atsiradus vaikui

Vaiko atsiradimas šeimoje yra džiugus įvykis. Tačiau ar susimąstome, kaip pasikeis finansai atsiradus naujam šeimos nariui. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis – teigiama, kad šeima, kurioje yra auginami vaikai, pajamų dalis vienam šeimos nariui yra mažesnė, negu tose šeimose, kur vaikų neturima. Tai nesunku patikrinti. Sakykime, kad abu tėvai iki vaikui gimstant uždirbo 2500 lt „į rankas“, tai kiekvienam tekdavo po 1250 lt.

Investicinis auksas

Investicinis auksas

Tiems, kas užsiima investavimu į auksą ar dar tik žada pradėti į jį investuoti, reikėtų žinoti svarbiausius dalykus ir faktus apie jį. Jau senovėje žmonės savo turtą kaupdavo aukso pavidalu (papuošalai, monetos, aukso grynuoliai). Tai visame pasaulyje pripažinta prekė, kuri daugelyje šalių sudaro svarbią finansinių rezervų dalį.

Antros pakopos pensijos kaupimo sistema

Antros pakopos pensijos kaupimo sistema

Naudojantis antros pakopos pensijų kaupimo sistema gaunate galimybę papildomai kaupti senatvei. Nusprendus dalyvauti antrosios pakopos pensijų kaupime, dalis socialinio draudimo įmokų (kurios yra mokamos „Sodrai“), yra tiesiog nukreipiama į asmens sąskaitą jo išsirinktame pensijų fonde. Tokiu atveju, sulaukęs pensijos, asmuo gaus ne tik pensiją iš „Sodros“, bet dar ir iš savo sutaupytų pinigų.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!