Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Būsto paskolos gavimas

Būsto paskolos gavimas

Nuosavo būsto įsigijimas – labai svarbus įvykis žmogaus gyvenime.  Nuosavas būstas parodo, kad žmogus jau yra savarankiškas ir pats geba priimti svarbius sprendimus. Tačiau, kaip gauti paskolą būstui? Na, šis klausimas iškyla daugeliui jaunų šeimų ar žmonių. Taigi, mes apžvelgsime pagrindinius punktus veiksmų, kuriuos turite atlikti, norėdami gauti paskolą  būstui iš banko.

Visų pirma reikėtų apskaičiuoti savo finansines galimybes būstui pirkti t.y. už kokią maksimalią sumą galite sau leisti pirkti būstą. Tuomet įvertinti santaupas, kadangi perkant būstą su paskola reikia turėti 15 % pradinį įnašą nuo paskolos sumos. Ir tuomet paskaičiuoti, kiek per mėnesį tektų mokėti paskolos, tam padės internete esančios paskolos skaičiuoklės. Įvertinti tai pagal savo realias pajamas ir jeigu paskolos suma mėnesiui gaunasi per didelė (specialistai teigia, kad įmokos neturėtų viršyti 30 – 40 % mėnesio pajamų dydžio), tuomet galvoti ką daryti, kad ji būtų mažesnė (rinktis mažesnę paskolą, kitą mokėjimo būdą ar laikotarpį). Na, ir kai  preliminariai žinosite pinigų sumą, už kurią žadate įsigyti būstą, pradėkite jo dairytis.

Kai pasiruošite dėl paskolos gavimo, kreipkitės į banką. Ten Jums reikės užpildyti paraišką dėl paskolos gavimo. Svarbu nepamiršti su savimi reikalingų dokumentų: asmens tapatybės kortelė arba pasas; socialinio draudimo pažymėjimas; pažyma, kurioje nurodytos šešių paskutinių mėnesių Jūsų pajamos; pajamų deklaracija iš VMI; jeigu turite kitų paskolų, turėsite pateikti dokumentus apie jas; preliminari būsto pirkimo arba rezervavimo sutartis; jeigu turite sutuoktinį (-ę), tuomet turėsite pateikti analogiškus dokumentus jo (jos) vardu.

Užpildžius paraišką bankas atsakymo iš karto neduos, Jums teks plaukti 1 – 2 dienas, kol bus išnagrinėtas Jūsų prašymas ir Jūsų duomenys. Tuomet bankas nurodytais kontaktais (telefonu ir/ar elektroniniu laišku) informuos Jūs apie paskolą. Jeigu atsakymas yra teigiamas ir Jūs jau turite išsirinkę būstą, tuomet nėra ko delsti. Galite iš karto vykti į banką ir ten pasirašyti paskolos sutartį. Tuomet reikia keliauti pas notarą (su savimi nepamiršti paso arba asmens tapatybės kortelės ir paskolos sutarties), čia jis patvirtins pirkimo – pardavimo sutartį. Ta sutartis turi būti nusiųsta į Nekilnojamojo turto registrą ir ten įregistruojama Jūsų vardu nuosavybės teisė į įsigytą būstą.

Vėliau turi būti įregistruojama hipotekos sutartis. Jai įsigaliojus bankui turite pateikti mokėjimą, ir bankas perves paskolos pinigus Jums arba į būsto pardavėjo sąskaitą (priklausomai nuo to, kurią sąskaitą nurodysite). Kai pinigai bus pervesti pardavėjui, turite vėl kreiptis į notarą, kad jis patvirtintų būsto pirkimo – pardavimo sutartį.

Siekiant išvengti įvairiausių nemalonių situacijų patariama pasinaudoti kai kuriomis paslaugomis, padėsiančiomis turint būsto paskolą. Visų pirma, tai patariama turėti 3 – 6 mėn. atlyginimų  santaupų rezervą, tam jeigu neteksite darbo ar dėl kitų priežasčių tapsite nemokus, kad turėtumėte iš ko grąžinti paskolą. Taip pat patariama apsidrausti namų turtą (namuose esančius daiktus – buitinę techniką, baldus ir pan.) nuo įvairių įvykių, pavyzdžiui, potvynio, gaisro, vagystės ir pan. Tai padės jaustis saugiau. Dar vienas būdas apsaugoti savo artimuosius nuo finansinės atsakomybės tuo atveju, jei Jums kažkas atsitiktų – tai pasirinkti gyvybės draudimą.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo Jums daugiau sužinoti apie būsto paskolą ir jos gavimą. Nepulkite imti paskolos iš pirmo pasitaikiusio banko, geriau paieškokite, to, kuris labiausiai atitiktų Jūsų lūkesčius. Jei tam neturite laiko, pasinaudokite paskolų brokerių paslaugiomis. Ir atminkite,  prieš skolindamiesi visada atidžiai perskaitykite sutarties sąlygas.