Būsto paskolos laikotarpis

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Būsto paskolos laikotarpis

Ateina laikas, kai daugelis iš mūsų susimąsto apie nuosavą būstą: butą, kotedžą ar namą. Tačiau retas kuris tam turi pakankamai pinigų. Būna atvejų, kai kitiems pasiseka, juos paremia tėvai, seneliai, gauna palikimą, laimi loterijoje. Tačiau, ką daryti tiems, kurie neturi pakankamai pinigų nuosavam būstui įpirkti. Lieka dvi galimybės: taupyti ir gyventi nuomojamame bute ar pas tėvus arba kita galimybė – imti banko teikiamą būsto paskolą ir gyventi savuose namuose. Tačiau būsto paskola yra tarsi didelis suvaržymas ir atsakomybė. Imant tokio pobūdžio paskolą labai svarbu susižinoti visas sąlygas (palūkanų dydis, paskolos grąžinimo laikotarpis, mėnesinės įmokos dydis ir pan.).

Kalbant apie būsto paskolos laikotarpį, patariama jį pasirinkti ilgesniam laikotarpiui, išskyrus tokius atvejus, kai mėnesinės pajamos yra pastovios ir didelės, tuomet galima būsto paskolą imti trumpesniam laikotarpiui. Dažniausiai būsto paskolų laikotarpis bankuose svyruoja nuo 10 iki 40 metų. Bankas apsidrausdamas pats nustato maksimalų paskolos grąžinimo laikotarpį, t.y. jeigu Jums yra 40 metų, tai vargu ar Jūs gausite paskolą keturiasdešimčiai metų, kadangi baigiantis paskolos gražinimo laikotarpiui Jums jau būtų apie 80 metų, o toks amžius jau priskiriamas prie nedarbingo, nemokaus. Tačiau jeigu Jums tėra apie 20 – 25 metai, tai 40 metų paskola bus nesunkiai suteikta. Taigi, paskolos gavimo terminas priklauso jos pageidaujančio asmens amžiaus. Svarbu, kad klientas būtų darbingo amžiaus ir gautų pastovias pajamas.

Tačiau imant paskolą ilgesniam laikotarpiui susiduriama su kita problema. Kuo ilgesniam laikotarpiui imama būsto paskola, tuo palūkanų sumokėti tenka daugiau. Matematiškai tai atrodytų taip: jei imama 200 tūkst. litų paskola 10-čiai metų, tai palūkanų teks sumokėti apie 50 tūkstančių, o jeigu tokio paties dydžio paskola – 20-čiai metų, tuomet palūkanų reikės sumokėti dvigubai daugiau – apie 50 tūkstančių litų. Atsiradus galimybei (padidėjus pajamoms) sumokėti paskolą galima ir ankščiau, tačiau taikomas išankstinio paskolos grąžinimo mokestis, kuris kiekviename banke yra skirtingas.

Imant būsto paskolą, svarbu pasiskaičiuoti kiek Jums kainuos mėnesinė paskolos grąžinimo įmoka. Tarkim, jei yra paimta 200 tūkst. litų paskola 10-čiai metų, tai mėnesinė įmoka bus apie 2000 litų, o jei 20-čiai metų, tai apie 1200-1300 litų per mėnesį. Todėl čia reikia labai gerai paskaičiuoti, tam, kad neapsigauti. Reikia įvertinti tokius dalykus kaip naujų daiktų įsigijimo poreikis (baldai, buitinė technika, automobilis ir pan.), buto remontas, didėjantys komunaliniai mokesčiai, šeimos pagausėjimas ir kt. Visi šie veiksniai gali padidinti Jūsų mėnesines pragyvenimo išlaidas, o tai apsunkintų paskolos grąžinimą. Nusprendžiant šį dalyką labai svarbu atsižvelgti į Jūsų ar šeimos (dviejų dirbančių žmonių) mėnesines pajamas. Tarkim, jeigu dviejų žmonių mėnesinės pajamos yra 7000 lt, tai jiems nebus sudėtinga mokėti tuos 2000 litų per mėnesį, nes pragyvenimui lieka pakankamai. Labai svarbu, kad pajamos būtų pastovios.   

Kalbant apie palūkanas, tai jos būna dviejų rūšių: pastovios ir kintamos. Pavojinga kai palūkanos yra kintamo tipo, nes joms didėjant tenka mokėti didesnę palūkanų dalį, negu anksčiau.

Dažnai girdima, kad žmonės, kurie turi būsto paskolas ilgam laikotarpiui psichologiniu atžvilgiu jaučiasi blogai, kadangi juos kankina mintys apie ilgai besitęsiančią, didelę skolą. Specialistai pataria, norint sumažinti tokią psichologinę įtampą, reikia apsidrausti gyvybės ir sveikatos draudimais. Tai padeda sumažinti įtampą, jaustis saugiau ir užtikrinčiau.

Geriausia prieš priimant sprendimą apie būsto paskolą pasitarti su kvalifikuotais banko darbuotojais, kurie Jums patars ir padės išsirinkti priimtiniausią ir palankiausią variantą, atitinkantį Jūsų finansines galimybes. 


Naujiausi straipsniai

SEPA

Bendra mokėjimų eurais erdvė, arba SEPA (angl. Single Euro Payments Area), – tai iniciatyva naudoti vienodas mokėjimo priemones atsiskaitymams eurais.

Gyventojams ir įmonėms Lietuvoje greitu laiku bus nesvarbu, ar lėšų mokėtojas (gavėjas) veikia Lietuvoje, ar kitoje Europos Sąjungos (ES) valstybėje narėje. Standartizavus mokėjimų formatus ir taisykles, įmonės ne tik galės optimizuoti vidaus procesus, bet ir turės galimybę paprasčiau pakeisti mokėjimo paslaugų teikėją, taip bus užtikrinta mokėjimo paslaugų kokybė ir konkurencinga kaina.

Pensijos kaupimas

Pensijos kaupimas

Prasidėjus pensijų reformoms visi pradėjo nerimauti dėl savo ateities. Žmones pradėjo gąsdinti mintis, kad atėjus pensijiniam amžiui, jiems gali tekti skursti, kadangi jie tegaus tik 30 -40 procentų dydžio pensijas, nuo dabartinių savo pajamų. Tokio dydžio yra Lietuvos Valstybinio socialinio draudimo pensija. Ji yra tikrai nedidelė, kadangi žmogus visą gyvenimą gavęs normalų atlyginimą, atėjus pensijai, nemokės iš tokio kiekio pinigų pragyventi. Vadinasi, reikia galvoti, kaip gauti didesnę pensiją?

Paskolos internetu

Paskolos internetu

Internetas -  neatsiejamas nuo kiekvieno iš mūsų kasdieninio gyvenimo. Turbūt daugelis internetu užsisakęs įvairias paslaugas, drabužius, maistą ir t.t. Šiuo metu labai išpopuliarėjo ir paskolos, teikiamos internetu. Jos sutaupo daug laiko, nes nereikia niekur eiti ar važiuoti, o pačią paskolą galima gauti sėdint namuose prie kompiuterio ir tam tereikia kelių mygtukų paspaudimo ir maždaug po pusvalandžio pinigai jau atkeliauja į kliento sąskaitą.

Saugiausias bankas pasaulyje

Saugiausias bankas pasaulyje

Pasirenkamo banko stabilumas – bene svarbiausias rodiklis, į kurį žmogus pirmiausiai atkreipia dėmesį, prieš jį pasirenkant. „Global Finance“ paskelbė pastarojo pusmečio saugiausių pasaulio bankų TOP 50. Šis reitingas yra sudarinėjamas jau nuo 1992 metų.

Saugiausių pasaulio bankų trejetuką sudaro:

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!